Geleneksel Tıraş Forumları
Kalem takıntılarınız var mı ? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Dışı (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Konu Başlığı: Kalem takıntılarınız var mı ? (/showthread.php?tid=2015)

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - Suhulet - 01/04/2014

Kalemkutusu'ndan bir kaweco siparişi verdim ama m uçlu yerine f uçlu göndermişler. İşin yoksa kargoyla geri gönder yenisini bekle. Mail attım bakalım ne diyecekler.

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - linguist - 01/04/2014

küçüklüğümden beri kalemi bastırarak yazmaktan nefret ederim bu yüzden ilkokul öğretmenim defterime baktıkça bastır bastır derdi kurşunkalemi. Yıllar sonra geltir sayesinde dolmakalemlerle yeniden tanışma fırsatı buldum ve kalemi tüy gibi hafif tutarak rahatça koyu yazabilmenin keyfini çıkarıyorum artık Smile

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - Hasan Ali - 02/04/2014

Süper. Kutlarım.

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - Hasan Ali - 02/04/2014

(18/03/2014, Saat: 22:21)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: cızırtılı yazan bir dolmakalemimin ucunu pürüzsüzleştireyim derken F ucu M yaptım ama sorun geçmedi. Herhalde 10k taş kullansam iyi olurdu ama elimde sadece mutfak bıçakları için 1k taş var Sad
Yol yöntem bilip tecrübe etmişlerden bilgi istesem?
Bugünlerde GG'den 5-10 tane eski dolmakalem aldım, ne ve ne durumda olduklarını bilmeden (bu da benim kumarımSmile ). Bir tanesi Scriccs 419, bir tanesi modelini bilmediğim bir Reform, bir tanesi Parker 51, bir tanesi de Navy marka eski bir amerikan kalemi çıktı. çıktı, diğerleri işe yaramaz. İlk üçü iyi durumda, kullanılabilir. Sonuncunun ucu bozuktu ya da bozulmuştu zımpara gibi birşeyle sanırım. Elimde kullanılmış, dolayısıyla griti yükselmiş bir parça 4000 kum zımpara vardı, theunnamed'in yöntemiyle 4000 zımparayı kullanarak kalemin ucunu "taşladım". Kalemin ucu çok güzel yazar oldu, işe yaradı yöntem bir kez daha. Bildirmek istedim.

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - linguist - 03/04/2014

419 görünüş ve yazım kalitesi olarak çok çok güzel bir kalem. Ucunu çevirince rahatlıkla sökülüyor. Pelikan m150 F uc bulabilirsem 419a takacağım. Ayrıca Scrikss 71 17lere nazaran ucu çok pürüzsüz.

Kalem takıntılarınız var mı ? - FloydianDM - 03/04/2014

Gözümü Pelikan M serisine diktim. Gerçi Platinum da çok iyi dolmakalemler yapıyor, bizzat denedim ama Pelikan M serisinin dolum sistemi çok ilgi çekici. Çok da şık.

Sent from my iPad using Tapatalk

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - sertaç - 03/04/2014

(03/04/2014, Saat: 17:31)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gözümü Pelikan M serisine diktim. Gerçi Platinum da çok iyi dolmakalemler yapıyor, bizzat denedim ama Pelikan M serisinin dolum sistemi çok ilgi çekici. Çok da şık.

Platinum ciddi revaçta bu aralar ama ben herzaman avrupa ve özellikle alman hayranıyımdır dolma kalem konusunda Smile

Kalem takıntılarınız var mı ? - FloydianDM - 03/04/2014

(03/04/2014, Saat: 17:35)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Platinum ciddi revaçta bu aralar ama ben herzaman avrupa ve özellikle alman hayranıyımdır dolma kalem konusunda Smile

Almanlar dolmakalemde, Japonlar da versatil kalem ve uçlarında çok başarılılar sanki. Big Grin Pentel ve Platinum'un versatil kalemlerine bayılıyorum. Bir de Pentel uçlara. Bir tek Rotring'in üst seviye modelleri yarışabiliyor bunlarla bence. Uçlarda da Pentel'e rakip daha bulamadım.

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - sertaç - 03/04/2014

(03/04/2014, Saat: 17:39)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Almanlar dolmakalemde, Japonlar da versatil kalem ve uçlarında çok başarılılar sanki. Big Grin Pentel ve Platinum'un versatil kalemlerine bayılıyorum. Bir de Pentel uçlara. Bir tek Rotring'in üst seviye modelleri yarışabiliyor bunlarla bence. Uçlarda da Pentel'e rakip daha bulamadım.

Versatilde caran D'ache var üstadım atlamayalım Smile

Ynt: RE: Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - FloydianDM - 03/04/2014

(03/04/2014, Saat: 17:40)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Versatilde caran D'ache var üstadım atlamayalım Smile

O ütopya benim için üstay şu aşamada. Big Grin Param olsun alacağım.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi