Geleneksel Tıraş Forumları
Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ekonomik Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Konu Başlığı: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti (/showthread.php?tid=2)

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - fooo - 12/05/2020

İlk göz ağrım seyahat için (olursa) bir kenarda bekliyor. İyi bir jiletle işini görüyor f/k efsanesi.

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - Rigbie - 12/05/2020

Wilkinson fiyat performans olarak baya guzel plastik olduğu icin dandik zannetmeyin senelerce goturecek bir plastik aslinda.Permasharp jilet ile cok memnunum.

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - Erdinç - 18/05/2020

(12/05/2020, Saat: 13:38)Rigbie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Wilkinson fiyat performans olarak baya guzel plastik olduğu icin dandik zannetmeyin senelerce goturecek bir plastik aslinda.Permasharp jilet ile cok memnunum.

Kesinlikle katılıyorum. Hem fiyatı uygun hem de hassas cildi olanlar için oldukça mild bir yapısı var.

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - Kompusyak - 10/06/2020

3 gün önce ilk geleneksel tıraşımı rimei ve yeşil astra ikilisi ile olmuş ve oldukça memnun kalmıştım. Bugün ise elimdeki wilkinson sword classic ve permasharp ikilisi ile tıraş olmayı denedim. Olmayı denedim diyorum çünkü rimeiden sonra maalesef ki bende çok yavan bir tat bıraktı. Özellikle bir kez kullanmış olsam bile rimeinin kafa kısmındaki ağırlığı ile hiç bastırmaya gerek kalmadan tıraş ediyor olmasından sonra wilkinson sword ile ne yapacağımı bilemedim en başta. Bastırsam fazla kaçıyor, bastırmasam sanki kesmiyor gibiydi. Özellikle burun altındaki bıyık bölgesinde de yetersiz kaldığını söyleyebilirim. Sonuç olarak bende pek iyi bir izlenim bırakmadı wilkinson sword classic. Ama belki de alışmamız gerekiyor birbirimize biraz. İlerleyen haftalarda muhakkak bir şans daha vereceğim.

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - Rigbie - 11/06/2020

(10/06/2020, Saat: 21:02)Kompusyak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3 gün önce ilk geleneksel tıraşımı rimei ve yeşil astra ikilisi ile olmuş ve oldukça memnun kalmıştım. Bugün ise elimdeki wilkinson sword classic ve permasharp ikilisi ile tıraş olmayı denedim. Olmayı denedim diyorum çünkü rimeiden sonra maalesef ki bende çok yavan bir tat bıraktı. Özellikle bir kez kullanmış olsam bile rimeinin kafa kısmındaki ağırlığı ile hiç bastırmaya gerek kalmadan tıraş ediyor olmasından sonra wilkinson sword ile ne yapacağımı bilemedim en başta. Bastırsam fazla kaçıyor, bastırmasam sanki kesmiyor gibiydi. Özellikle burun altındaki bıyık bölgesinde de yetersiz kaldığını söyleyebilirim. Sonuç olarak bende pek iyi bir izlenim bırakmadı wilkinson sword classic. Ama belki de alışmamız gerekiyor birbirimize biraz. İlerleyen haftalarda muhakkak bir şans daha vereceğim.

Kesinlikle ilk denemeden önyargıya girmeyin derim komşum,elimdeki aletlern çoğunu sattığım için uzun süredir wilkinson ile tıraş oluyorum.Hafif hafif çekmelerle tıraş olması çok keyifli bir alet zamanla tekniğiniz oturacaktır bu alet ile.Jiletin açısını sapı biraz gevşetip sıkarak deneme yanılma yolu ile değiştirebilirsiniz.

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - marv - 27/08/2020

Takriben 10 yıldır kullandığım ve bu süre zarfında sanırım 2 is çöpe giden , 1 tanesini de halen kullandığım tıraş aletidir. Kesim hissinin zayıf olması ve kafa yapısından ötürü tam 45 derece açıyla kullanılmaz. Dolayısıyla bilmeyenler için tahrişe meyillidir. Lakin kendinizi kesme ihtimaliniz baya baya zayıftır bu makineyle. Ucuz hissettirdiği için de her bünye beğenmeyebilir. Günlük tıraş için ideal , yumuşak karakterli bir alettir ancak iyi bir jiletle kombine etmek şarttır. Daha iyi alternatifi bana göre ağzı düzgününden seçilmiş ancak agresif olmasından mütevellit daha az keskin bir jiletle kombin edilecek Yuma’dır ( her cilde gelmeyebilir) Bulunabiliyorsa Rimei çok çok daha iyi bir seçenektir.

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - ekindgn - 28/08/2020

(27/08/2020, Saat: 20:26)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Takriben 10 yıldır kullandığım ve bu süre zarfında sanırım 2 is çöpe giden , 1 tanesini de halen kullandığım tıraş aletidir. Kesim hissinin zayıf olması ve kafa yapısından ötürü tam 45 derece açıyla kullanılmaz. Dolayısıyla bilmeyenler için tahrişe meyillidir. Lakin kendinizi kesme ihtimaliniz baya baya zayıftır bu makineyle. Ucuz hissettirdiği için de her bünye beğenmeyebilir.  Günlük tıraş için ideal , yumuşak karakterli bir alettir ancak iyi bir jiletle kombine etmek şarttır. Daha iyi alternatifi bana göre ağzı düzgününden seçilmiş ancak agresif olmasından mütevellit daha az keskin bir jiletle kombin edilecek Yuma’dır ( her cilde gelmeyebilir)  Bulunabiliyorsa Rimei çok çok daha iyi bir seçenektir.

Baska bir sekilde ozetlenemezdi sanirim komsum Smile

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - gibicibicis_34 - 17/09/2020

Merhaba, geleneksel tıraşa yeni başlamış biri olarak ilk edindiğim alet bu . Bu aletle hangi jilet hangi sabun veya krem ile tahrişsiz günlük tıraş olabiliyorsunuz merak ettim. Bazıları permasharp yazmış bazıları yeşil astra yazmış.

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - Asktm - 17/09/2020

Elinizde rimei varken ws ile çok vakit kaybetmeyin derim ben. Ws yedek alet olarak dursun kenarda. Yeni başlarken çok fazla değişik kombinasyon denemek istiyor insan ama bu da tahrişe yol açıyor. Rimei ve cildinize uyan jilet sabun krem kombinasyonunu bulduysanız tekniginiz oturana kadar böyle devam edin. Değişik malzeme deneyecekseniz de her hafta sadece bir malzemeyi değiştirin kombinasyondan. Bu arada yuma yi da değerlendirmenizi öneririm. Hafifliğine eli alışınca insanın başka alet kullanası gelmiyor.

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - gibicibicis_34 - 17/09/2020

Aslında 10 paket farklı jilet var elimde her bir jileti 3 kere kullanıp fikir edinmeyi düşünüyordum elimdeki makinelerle fakat rimei ile mavi astrayı çok beğendim. Arko sabun ile kullanıyorum bakalım. Teşekkürler .