Geleneksel Tıraş Forumları
Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ekonomik Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Konu Başlığı: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti (/showthread.php?tid=2)

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - Tahir - 06/12/2016

@Kaptan komşum benzetme yaptım.. Başlık kısmı vidadan dolayı biraz açıklığa izin verebiliyor.
Basitliğine rağmen adjustable gibi kullanabiliyor

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - Kaptan - 07/12/2016

(06/12/2016, Saat: 07:01)Tahir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Kaptan komşum benzetme yaptım.. Başlık kısmı vidadan dolayı biraz açıklığa izin verebiliyor.
Basitliğine rağmen adjustable gibi kullanabiliyor

Teşekkürler, bende kendi kendime soruyorum bu Wilkinson'ın kaç versiyonu var Smile

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - interrr - 18/01/2017

Yumadan sonra siparis verdim bu aletten

Kivircik ve seyrek sakal sonucu batiklar devam ediyor.Butun kurallara uyuyorum gene olmuyor
Son care silvertip porsuk firca wilkinson alet No Razor Bump urunu siparis ettim
Bakalim ne olacak

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - dikdik_s - 18/01/2017

@interrr

Dostum wilkinson cok mild bir makine. Size biraz daha agresif makine olmalı bence, hatta open comb bir makinede guzel isinizi gorur. J-hook yontemini arastırmanızı oneririm.
1- Fatip picolo veya grande urunlerine bakınız
2-Slant makinelerde yormayan rahat kesimleri ile sizi mutlu edecektir. Merkur 37 yada 39 gibi.
Benim onerilerim bunlar.

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - rocnel - 18/01/2017

(18/01/2017, Saat: 12:32)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @interrr

Dostum wilkinson cok mild bir makine. Size biraz daha agresif makine olmalı bence, hatta open comb bir makinede guzel isinizi gorur. J-hook yontemini arastırmanızı oneririm.
1- Fatip picolo veya grande urunlerine bakınız
2-Slant makinelerde yormayan rahat kesimleri ile sizi mutlu edecektir. Merkur 37 yada 39 gibi.
Benim onerilerim bunlar.

Wilkinson işçilik kalitesi olarak çok güzel bir makine, adamlar 7-8 TL ye bu kaliteyi ortaya koymuşlar, şöyle 50-60 liralık bir şey yapsalar nasıl bir kalite ortaya çıkar düşünmek istemem Smile Plastik kalıpları çok güzel çıkarılmış, sadece tek sıkıntı biraz kullandıktan sonra o güzelim parlak afili plastik yüzey matlaşıyor, sanırım asit etkisinden dolayı, onu çözseler gayet iyi olur. Bir de denge için sapın içine koydukları metale özenilmesi lazım, parlak bir metal olsa, sap deliklerinin içinde çok şık gözükür.

Kesim için de ben permatik alete benzetiyorum, mild sevenler için gayet güzel bir başlagınç aleti.

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - Atafin - 18/01/2017

(18/01/2017, Saat: 03:25)interrr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yumadan sonra siparis verdim bu aletten

Kivircik ve seyrek sakal sonucu batiklar devam ediyor.Butun kurallara uyuyorum gene olmuyor
Son care silvertip porsuk firca wilkinson alet   No Razor Bump urunu siparis ettim
Bakalim ne olacak

Kıvırcık sakal kıl dönmesine en müsait kıl tipi. Bu yüzden ya agresif aletle sakalların çıkış yönüne göre olacaksınız (agresif alet tersten alındığında eğer yüz gerdirilirse fazla yakın keseceğinden içeri doğru büyüme söz konusu olabilir, kıvırcık sakallarda ise yüz gerdirilmese dahi kıl dönmesi oldukça muhtemel) ya da mutlaka tersten alacağım derseniz daha yumuşak bir aletle daha az yakın bir tıraş olacaksınız. Ancak tersten almada her daim kıvırcık sakal ile kıl dönmesi riski olacaktır. Eğer agresif aletin de çıkış yönüne göre tıraş olduğunda yeterince yakın bir tıraş vermediğini düşünüyorsanız ustura öğrenmeyi deneyebilirsiniz.

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - AC@DC - 21/01/2017

6aydır bu makine ile traş oluyorum. Eskiden fusion kullanıyordum bu konforu fusionda bulamadım. Bu makinenin yarım jilet tutma yeteneği permanın bereber jileti ile birleşince tam bir fp ürünü ortaya çıktı. Şimdi bu makine ile mi devam edeyim yoksa ej89 mu alayım.

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - AC@DC - 29/01/2017

Bende bugün 2 tane aldım watsondan babama kayınpedere bana artık çok dua ederler. Parasını sonuna kadar hakkeden bir makine

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - CMO05 - 30/01/2017

Üst kapağı kapattığımızda kenarlardaki plastik kısımlar kimsenin yüzünü çizmiyormu
Nefret ettirdi beni bu alet tıraştan

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - chevalier - 30/01/2017

(30/01/2017, Saat: 13:41)CMO05 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üst kapağı kapattığımızda kenarlardaki plastik kısımlar kimsenin yüzünü çizmiyormu
Nefret ettirdi beni bu alet tıraştan

Ayni sorunu ben de yasadim. Kullanmadim bir daha.