Geleneksel Tıraş Forumları
Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ekonomik Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Konu Başlığı: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti (/showthread.php?tid=2)

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - danjamem - 09/05/2015

(09/05/2015, Saat: 22:24)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok doğal bir sonuç, ayarlanabilir aletler de aynı çalışma mantığına sahip. Ayarsız jilet tutucularda agresifliği arttırmak için araya jilet koyanlar da vardı.  Ancak dikkat etmenizi tavsiye ederim çok güvenli olduğunu düşünmüyorum. Eğer ki agresif aletlerin size daha uyumlu olduğunu düşünüyorsanız bence bir adet edinmekte fayda var.

Araya jilet koyup boşluğu artırmakta iyi fikir, fazla abartmamak lazım tabi ki, fakat yakın traş daha keyifli. Smile

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - Bruce - 09/05/2015

(09/05/2015, Saat: 23:27)danjamem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Araya jilet koyup boşluğu artırmakta iyi fikir, fazla abartmamak lazım tabi ki, fakat yakın traş daha keyifli. Smile

Smile Fazla yakın tıraşta özellikle çene ile dudağın alt kısmı arasında sakal dönmesi sorunu yaşıyorum, artık olduğunca demekle yetinmek durumundayım. O sebepten mümkün mertebe iki perdede sonuçlandırmaya çalışıyorum tıraşı. Wilkinson Sword ile başladım geleneksel tıraşa, o sebepten bendeki yeri ayrıdır. Ancak gevşek bırakmamanız naçizane tavsiyemdir, tehlikeli olabilir. Sık tıraş oluyorsanız ve agresif makinelerden daha çok keyif alıyorsanız Merkur ve Muhle'nin de güzel modelleri var.

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - nacho_grande - 16/11/2015

Ben geçen haftaki iş gezimde büyük süpermarketlerin birinden jiletli takımını alıp denedim. Bir kaç günlük sakalım vardı ve standart hali biraz geveledi. Ben de alttan biraz gevşetip daha agresif hale getirdim ve son derece konforlu bir tıraş oldum (WTG+XTG+ATG+Detay). Ayrıca sapını da çok ergonomik buldum. Normalde DE olarak Merkur Futur ve Gilette Parat, jilet olarak da Feather kullanıyorum.

Tapatalk mobile

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - eRenleR - 17/11/2015

Çoğunluk gibi ilk aletim bu olduğu için yeri bende çok ayrı. EJ89, Timor, Feather varken bile hala en çok kullandığım tıraş tutucu.

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - izbe - 17/11/2015

(17/11/2015, Saat: 18:48)eRenleR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çoğunluk gibi ilk aletim bu olduğu için yeri bende çok ayrı. EJ89, Timor, Feather varken bile hala en çok kullandığım tıraş tutucu.

Erenler Hocam bahsettiğiniz Timor TTO mudur? Eğer cevabınız evet ise memnun musunuz hocam?

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - bayindirh - 17/11/2015

(17/11/2015, Saat: 18:59)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Erenler Hocam bahsettiğiniz Timor TTO mudur? Eğer cevabınız evet ise memnun musunuz hocam?

@izbe hocam, bende Timor TTO var. Mat krom olan model. Ben dengesinden ve çok agresif olmamasından dolayı mutluyum. Doğrusunu söylemek gerekirse tam istediğim, almadan önce hayalini kurduğum makine. Merak ettiğiniz yönlerini de dilim döndüğünce, bilgim yettiğince cevaplamaya çalışırım.

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - eRenleR - 18/11/2015

(17/11/2015, Saat: 18:59)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Erenler Hocam bahsettiğiniz Timor TTO mudur? Eğer cevabınız evet ise memnun musunuz hocam?

@izbe Evet ta kendisi. Ben çok memnunum bir vintage havası var benim için aletin. Elimdekilere göre bir tık daha agresif bir alet, tavsiye ederim

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - izbe - 18/11/2015

@bayindirh; @erenler teşekkür ederim. Bende parçalı aletlerden sıkılmıştım. TTO nun pratikliğinin yanında biraz da agresif olduğunu duymak hoşuma gitti teşekkür ederim.

Bu yorumları duymadan önce gözü kapalı olarak sipariş vermiştim. Henüz elime geçmiş değil ama sipariş verdiğime memnun oldum şimdi.

@bayindirh hocam; @erenler hocam sizlerden inceleme bekleriz bu durumda Smile

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - eRenleR - 18/11/2015

@izbe maalesef tıraş konusunda bir ürün inceleyecek kadar tecrübe sahibi değilim Smile

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - bayindirh - 19/11/2015

(18/11/2015, Saat: 11:18)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @bayindirh; @erenler teşekkür ederim. Bende parçalı aletlerden sıkılmıştım. TTO nun pratikliğinin yanında biraz da agresif olduğunu duymak hoşuma gitti teşekkür ederim.

Bu yorumları duymadan önce gözü kapalı olarak sipariş vermiştim. Henüz elime geçmiş değil ama sipariş verdiğime memnun oldum şimdi.

@bayindirh hocam; @erenler hocam sizlerden inceleme bekleriz bu durumda Smile

İnceleme konusunda elimden geleni yaparım @izbe hocam. Vakit bulur bulmaz başlayacağım.