Geleneksel Tıraş Forumları
Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ekonomik Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Konu Başlığı: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti (/showthread.php?tid=2)

Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - polo - 06/02/2015

Ilk perdemi çıkış yönüne göre ikinci perdemi kulaktan yanaklara doğru üçüncü perdesinde rutuş Yaptım
Arkasından şapladım cildimi ama halada ufak ufak yanmalar var su an
Jilette sıkıntı var konfor Sıfır.cok iyi yumuşatmama rağmen alırken ısırıyodu.
Daha akıcı ve konforlu jilet takmamız Lazım Wilkinsona

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - Aleksey - 06/02/2015

Barley'i Özgün komşuma verince Wilki kaldı elimde. İki gündür wilki ile tıraş oluyorum. Polsilver wilki ikilisi tahrişsiz 3 perde tıraş veriyor. Tersten aldığım yerler de dahil. Ardından da Loccitane Cade Balm kullandım. Çok konforlu tıraş oldu. Smile

RE: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - Chinaski - 06/02/2015

Yavaş yavaş teknik oturur komşular sabredin. Bastırmadan, sakin sakin olun. Wilkinson jilet herkese uymuyor doğrudur. Hatta bir iki üyemiz dışında ben beğenen hatırlayamadım. Perma-Sharp, Polsilver, Gillette 7 o'clock deneyebilirsiniz keskinlik sırasına göre. Hayırlı tıraşlar.

@Aleksey usturayı bir kullandın bir daha göremedik. Nasıl gidiyor ÇUS hazırlıkları Smile

Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - Aleksey - 07/02/2015

@Chinaski komsum kesiklerin gecmesini bekliyordum bir de haftasonu kuzenlerin yanina geldim ufakliklarin yaninda kesik hos olmaz, sikinti cikarmasin diye ara vermistim. Pazartesi aynen devam, ve salt celik ustura olarak Smile

Edit: Bak kararliligima kanit olarak Barley'i elden cikarttim bakiniz, lutfen

Sent from my iPhone using Tapatalk

RE: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - Chinaski - 07/02/2015

(07/02/2015, Saat: 00:15)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Chinaski komsum kesiklerin gecmesini bekliyordum bir de haftasonu kuzenlerin yanina geldim ufakliklarin yaninda kesik hos olmaz, sikinti cikarmasin diye ara vermistim. Pazartesi aynen devam, ve salt celik ustura olarak Smile

Edit: Bak kararliligima kanit olarak Barley'i elden cikarttim bakiniz, lutfen

Sent from my iPhone using Tapatalk
Yedekte DE aletin olsun komşum. Öğrenme süresinde lazım olur.

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - ckeskin - 07/02/2015

(07/02/2015, Saat: 00:26)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yedekte DE aletin olsun komşum. Öğrenme süresinde lazım olur.

@Aleksey komşum benim de aklıma giriyor sürekli çelik ustura konusunda. Big Grin

RE: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - Chinaski - 07/02/2015

Herkes içinde bir usturacı yatar Smile

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - Aleksey - 07/02/2015

(07/02/2015, Saat: 00:26)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yedekte DE aletin olsun komşum. Öğrenme süresinde lazım olur.

Zaten bırakmam komşum DE aleti, usturadan mı bilmiyorum şu an DE'lerden bile ayrı keyif alıyorum Big Grin

Halihazırda elimde İmpa'daki bütün jiletlerden var birer paket, hatta bazılarından 2-3. 100den fazla jilet ediyor, e bunları da denemem lazım değil mi?

Asıl sebep Amerika'dan beklediğim başka bir DE var, Wilkinson var, usturaya merak saldım... Barley lüks olarak kalacaktı, başkasının işini görsün, bana da bütçe olarak dönsün diye düşündüm.

@cihankeskin valla akla girmek değil, alenen teşvik var. Big Grin

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - danjamem - 09/05/2015

Merhabalar,

Bu jilet tutucuyla ilgili tesadüfen bir şey keşfettim, muhtemelen deneyimli kullanıcılar daha önceden biliyorlardır.

Ben tutucuya jilet koyup vidayı sonuna kadar sıkıştırıp o şekilde traş oluyordum. Bir traşta yanlışlıkla tam sıkmadan tutucuyu yüzüme sürünce kesme sesinin arttığını fark ettim meğer tam sıkıştırmayınca jiletle plastik koruma arasındaki mesafe açılıyor bu da jiletin cilde temasını arttırıyormuş.

Son traşımda mekanizmayı bir kaç tur gevşetip traş oldum şu ana kadar ki en iyi traşım diyebilirim, yatay almadığımdan tam sinekkaydı sayılmaz fakat tahriş hemen hemen yok.

Zannediyorum ki agresif aletler doğru şekilde kullanıldıklarında hem daha iyi temas sağlıyor hem de tahriş daha az oluyor.

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - Bruce - 09/05/2015

(09/05/2015, Saat: 20:59)danjamem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

Bu jilet tutucuyla ilgili tesadüfen bir şey keşfettim, muhtemelen deneyimli kullanıcılar daha önceden biliyorlardır.

Ben tutucuya jilet koyup vidayı sonuna kadar sıkıştırıp o şekilde traş oluyordum. Bir traşta yanlışlıkla tam sıkmadan tutucuyu yüzüme sürünce kesme sesinin arttığını fark ettim meğer tam sıkıştırmayınca jiletle plastik koruma arasındaki mesafe açılıyor bu da jiletin cilde temasını arttırıyormuş.

Son traşımda mekanizmayı bir kaç tur gevşetip traş oldum şu ana kadar ki en iyi traşım diyebilirim, yatay almadığımdan tam sinekkaydı sayılmaz fakat tahriş hemen hemen yok.

Zannediyorum ki agresif aletler doğru şekilde kullanıldıklarında hem daha iyi temas sağlıyor hem de tahriş daha az oluyor.

Çok doğal bir sonuç, ayarlanabilir aletler de aynı çalışma mantığına sahip. Ayarsız jilet tutucularda agresifliği arttırmak için araya jilet koyanlar da vardı. Ancak dikkat etmenizi tavsiye ederim çok güvenli olduğunu düşünmüyorum. Eğer ki agresif aletlerin size daha uyumlu olduğunu düşünüyorsanız bence bir adet edinmekte fayda var.