Geleneksel Tıraş Forumları
Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ekonomik Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Konu Başlığı: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti (/showthread.php?tid=2)

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - eskiuyemnt - 01/02/2015

(01/02/2015, Saat: 18:07)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Makine : alet !

Kısa vuruşlar : Kısa çekişler !!

Yiğit !

Yoğurt!

Big GrinTongue

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - arandur - 03/02/2015

Bu aleti bir süredir kullandığım için yorum yapmak istedim. Gerçekten güvenli bir alet ama 5 liralık rimei bundan belirgin olarak daha iyi traşlar sunuyor. O açıdan ws kullanan arkadaşların rimei'yi değerlendirmesini tavsiye ederim. İki aleti de aynı jiletlerle denedim ve rimei gerek tıraş başarımı olsun, gerek verdiği his açısından olsun daha önde.

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - polo - 03/02/2015

forum konularını okuyupta biraz daha bilgileneyorum sayenizde...kendime merkür ün makinelerden birini almaya hazırlanırken,erken olduğunu düsünüp,alışma evresine atlamam için kendime Wilkinson Sword Classic Traş Aleti+jiletini ve fırcasını set olarak sipariş verdim. http://www.trasmarketim.com/Klasik-Set,PR-418.html yarın elimde olur herhalde kargo.
sizin önerelerinize göre hareket ediyorum,umarım yarın bende ilk traşımı basarabilirim.

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - ts9funk - 03/02/2015

(03/02/2015, Saat: 18:31)polo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: forum konularını okuyupta biraz daha bilgileneyorum sayenizde...kendime merkür ün makinelerden birini almaya hazırlanırken,erken olduğunu düsünüp,alışma evresine atlamam için kendime Wilkinson Sword Classic Traş Aleti+jiletini ve fırcasını set olarak sipariş verdim. http://www.trasmarketim.com/Klasik-Set,PR-418.html yarın elimde olur herhalde kargo.
sizin önerelerinize göre hareket ediyorum,umarım yarın bende ilk traşımı basarabilirim.

Bence en mantıklı olanı yapıyorsunuz komşum,zira ben ilk Muhle R89 aldığımda 150 TL verdim ve daha tekniğim oturmamıştı ki henüz yeni yeni alışıyorum. El tekniğin alışınca doğru aleti bulmak daha kolay olabilir diye düşünüyorum.

tesekkür ederim komsum Smile
umarım fırcası ve jileti uygun olur cildime. cunkü sakallarım cok sert değil ve orta yoğunlukta.. arkonun traş sabunu ile yarın ilk traşımı yapıcam.artık yıllardan beri kullandığım kartuşları elveda dicem,tekniğimi ve el mahiretimi zamanla wılkonson ile geliştirmeye bakcam ve daha sonra kendime üst düzey bir makine edineceğim artık...forumu yavas yavas içime sindire sindire okuyorum sürekliSmile

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - ts9funk - 03/02/2015

(03/02/2015, Saat: 18:57)polo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tesekkür ederim komsum Smile
umarım fırcası ve jileti uygun olur cildime. cunkü sakallarım cok sert değil ve orta yoğunlukta.. arkonun traş sabunu ile yarın ilk traşımı yapıcam.artık yıllardan beri kullandığım kartuşları elveda dicem,tekniğimi ve el mahiretimi zamanla wılkonson ile geliştirmeye bakcam ve daha sonra kendime üst düzey bir makine edineceğim artık...forumu yavas yavas içime sindire sindire okuyorum sürekliSmile

Şimdiden sıhhatler olsun komşum..

(03/02/2015, Saat: 19:04)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şimdiden sıhhatler olsun komşum..

cok tesekkür ederim komsum.

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - lifeisknife - 03/02/2015

(01/02/2015, Saat: 15:04)lifeisknife Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Buradaki yorumları okuyunca geleneksel tıraşa başlayasım geldi.Bende bu aletten bir adet sipariş ettim.Permasharp'ı bulmakta biraz sıkıntı çektiğimden ürün gelince kendi jileti ile deneyip gözlemimi paylaşacağım Cool

Bugün itibari ile ürünü deneme olanağım oldu.İlk defa kartuş & kullan at dışında farklı bir alet ile tıraş oldum.Ve sonuç : Mükemmel.Bu kadar rahat tıraş olduğumu mübalağsız ilk defa hatırlıyorumTıraş aleti.Daha önce ustura ile berberde tıraş oluyordum nadiren.Aynı konforu yaşadığımı söyleyebilirim.Yeni başlayan birisi içinde gayet güvenli.El melekeniz zaten tıraş deneyiminiz olduğunu için açı tutuş vs otomatik hallediyorsunuz.Cool

fxtg6v.jpg

RE: Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - Eskiuyebyr - 03/02/2015

(03/02/2015, Saat: 23:05)lifeisknife Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün itibari ile ürünü deneme olanağım oldu.İlk defa kartuş & kullan at dışında farklı bir alet ile tıraş oldum.Ve sonuç : Mükemmel.Bu kadar rahat tıraş olduğumu mübalağsız ilk defa hatırlıyorumTıraş aleti.Daha önce ustura ile berberde tıraş oluyordum nadiren.Aynı konforu yaşadığımı söyleyebilirim.Yeni başlayan birisi içinde gayet güvenli.El melekeniz zaten tıraş deneyiminiz olduğunu için açı tutuş vs otomatik hallediyorsunuz.Cool

fxtg6v.jpg
Sihhatler olsun ve tebriklerSmile
Wilkinson klasik yabana atilacak bir alet değil. Metal versiyonunu yapsalar cok tutulur herhalde. Tek sevmediğim yanı plastik oluşu. Ama plqstik olmasa bu fiyatta olmaz tabi.

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - lifeisknife - 04/02/2015

(03/02/2015, Saat: 23:50)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sihhatler olsun ve tebriklerSmile
Wilkinson klasik yabana atilacak bir alet değil. Metal versiyonunu yapsalar cok tutulur herhalde. Tek sevmediğim yanı plastik oluşu. Ama plqstik olmasa bu fiyatta olmaz tabi.

Teşekkür ederim Smile Çok memnun kaldım cidden.Eşe dosta dağıtmalık alıcam.Bir de ne olur ne olmaz diye kendime stoklayayım Tongue.Yanında verilen jiletin performansı o kadarda kötü değil benim açımdan.Birde diğer jiletlerle deneyeceğim tabi