Geleneksel Tıraş Forumları
RAPIRA SUPER STAINLESS (mavi/beyaz/kırmızı) RUSYA - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: RAPIRA SUPER STAINLESS (mavi/beyaz/kırmızı) RUSYA (/showthread.php?tid=183)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RAPIRA SUPER STAINLESS (mavi/beyaz/kırmızı) RUSYA - fidelio1969 - 12/09/2013

@Sifujack VE @ERDEM...

bu rapiralar bence 1990 lardan kalma ve pas vb oluşmuş durumda . 1990 larda bunlardan kullanmış biri olarak ancak bu kadarını söyleyebiliyorum. zira bende de buna benzer pakette ürün var. ancak güzel kesmiyor.

sorun değil. zaten 100 lük pakede 3 tl vermişim .Smile

RAPIRA SUPER STAINLESS (mavi/beyaz/kırmızı) RUSYA - eskiuyemnt - 13/09/2013

(13/09/2013, Saat: 13:20)metinnitem1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynı esnaf 100 lük pakete 15 TL istedi.Bunun da güncel ve makul fiyatı nedir arkadaşlar?

5-7 tl

RAPIRA SUPER STAINLESS (mavi/beyaz/kırmızı) RUSYA - gamez34 - 18/09/2013

(13/09/2013, Saat: 13:26)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13/09/2013, Saat: 13:20)metinnitem1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynı esnaf 100 lük pakete 15 TL istedi.Bunun da güncel ve makul fiyatı nedir arkadaşlar?

5-7 tl

hocam sen bu jiletten memnunmusun ? mavi astra ile kıyaslandığında +sı varmı - si varmı ?

RAPIRA SUPER STAINLESS (mavi/beyaz/kırmızı) RUSYA - eskiuyemnt - 18/09/2013

(18/09/2013, Saat: 20:03)gamez34 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

5-7 tl

hocam sen bu jiletten memnunmusun ? mavi astra ile kıyaslandığında +sı varmı - si varmı ?

Mavi astranın tahrişsiz konforuna diyecek yok, tıraş olduğunuzu hissetmezsiniz bence açık ara önde. super steinless olmasına karşılık çok başarılı bir ürün. Mild aletlerle güzel çalışır.

Rapira daha ziyade yumuşak sakallar için günlük tıraşa uygun, tekniğiniz alıştıktan sonra rapira ile bir perde ve rötuşla cildi yormadan her gün tıraş olabilirsiniz. İkisi de rus, ikisi de orta keskinlikte ama aralıklı tıraş olacaksanız mavi astraya alışmanız daha uygun gibi..

Yurtdışı jiletlerden Crystal alıp günlük tıraşınızı konforlu ve smooth tertemiz alabilirsiniz.. Bence alın 1000 tane crystal arkanıza bakmayın derim.SleepySleepy

RAPIRA SUPER STAINLESS (mavi/beyaz/kırmızı) RUSYA - ihtilaf - 18/09/2013

1000 tane crystal'i torunlarda kullanır.

(18/09/2013, Saat: 20:26)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(18/09/2013, Saat: 20:03)gamez34 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

5-7 tl

Mavi astranın tahrişsiz konforuna diyecek yok, tıraş olduğunuzu hissetmezsiniz bence açık ara önde. super steinless olmasına karşılık çok başarılı bir ürün. Mild aletlerle güzel çalışır.

Rapira daha ziyade yumuşak sakallar için günlük tıraşa uygun, tekniğiniz alıştıktan sonra rapira ile bir perde ve rötuşla cildi yormadan her gün tıraş olabilirsiniz. İkisi de rus, ikisi de orta keskinlikte ama aralıklı tıraş olacaksanız mavi astraya alışmanız daha uygun gibi..

Yurtdışı jiletlerden Crystal alıp günlük tıraşınızı konforlu ve smooth tertemiz alabilirsiniz.. Bence alın 1000 tane crystal arkanıza bakmayın derim.SleepySleepy

RAPIRA SUPER STAINLESS (mavi/beyaz/kırmızı) RUSYA - eskiuyemnt - 18/09/2013

Big Grin
Forumdaki müslüman kardeşlerimizle paylaşır canım ne demek..

RAPIRA SUPER STAINLESS (mavi/beyaz/kırmızı) RUSYA - gamez34 - 19/09/2013

@mornetto: teşekkürler

Cvp: RAPIRA SUPER STAINLESS (mavi/beyaz/kırmızı) RUSYA - martin - 14/05/2015

Ben de bir hırdavatçıda tesadüfen bir adet mavi beyaz kırmızıdan buldum ve 1 liraya satın aldım. İlk denememi Progress1,5 ayarda yaptım ve pembe mavi siyah'tan kesinlikle daha keskin ve konforlu bir tıraş çıkardı. Tam 4 tıraş oldum 3 perdeden. 5.yi de çıkarırdı ama uğraşmadım. GLT / Oclock sarı 4.tıraşta boyunda kanama yaptı ama bu rapiranın 1. tıraşı ile 4. tıraşı arasında neredeyse fark yoktu. Ankara'da nerede bulacağımı bilmiyorum belki Ulus'takiki toptancılarda vardır ama herkes Rapira denince pembeyi çıkartıyor. Gerçi ben pemb ile de rahat 3 tıraş çıkarıyorum. Ama 7 liraya mavi beyazın 100 lüsünü bulsam 10 tane bile alırım

Cvp: RAPIRA SUPER STAINLESS (mavi/beyaz/kırmızı) RUSYA - Reblica - 24/09/2016

Mavi beyaz kırmızı ne zamandır stoklarımda yer alıyordu fakat bir paketi bitirene kadar başka pakete geçmediğim için ve fazlaca çeşit olduğu için bir türlü sıra gelmemişti. Ön yargılardan arınmış bir şekilde bugün jiletli usturama taktım ve giriştim 2 günlük sert sakallarıma. En son bitirdiğim Feather paketinden sonra ilaç gibi geldi. Belki çok aşırı keskin değil ama çok çok konforlu olduğunu söyleyebilirim. Yani en azından benim cildim için bu etkiyi gösterdi. Öyle ki tıraşı üç perde ile tamamlamama rağmen hiç tıraş olmamış gibi hissettim. Tıraş esnasında bir iki hatalı hamlem oldu yine de kanamadı. Özetle çelik ustura ile tıraş olmuşum gibi hissettirdi bu jilet.

@Lord Sparhawk üstadın değerlendirmeleri yine beni yanıltmadı. Kendisine burdan saygı ve sevgilerimi gönderiyorum.

Cvp: RAPIRA SUPER STAINLESS (mavi/beyaz/kırmızı) RUSYA - rock83 - 27/04/2018

Bu sabah denemek istediğim jilet buydu, Mavi Kırmızı Beyaz Rapira,

İstediğim tıraşı, hiç keskinlik şovu yapmadan, mütevazi şekilde yerine getiren bir jilet oldu.
Tahriş, kesi sıfır, yakınlık gayet iyi... Gözü kapalı tıraş olmak bu jiletle mümkün Smile)
Keskinlik derecesi, orta seviyede.
Yakın tıraş için çok keskin jiletlere ihtiyaç var sanıyordum.

Diyecek daha fazla birşey bulamıyor ve fotosunu paylaşıyorum Smile

HiwPPCf.jpg