Geleneksel Tıraş Forumları
jiletin uzun süre kullanılması için ne yapmalı? Mıknatıs vs. - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu Başlığı: jiletin uzun süre kullanılması için ne yapmalı? Mıknatıs vs. (/showthread.php?tid=158)

Sayfalar: 1 2 3 4

Cvp: jiletin uzun süre kullanılması için ne yapmalı? - virtue051 - 30/01/2015

5 kere kullanıyorum, herhangi bir sorun yaşamıyoprum.

Cvp: jiletin uzun süre kullanılması için ne yapmalı? - ckeskin - 30/01/2015

(30/01/2015, Saat: 13:06)virtue051 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 5 kere kullanıyorum, herhangi bir sorun yaşamıyoprum.

Komşum bu durum tıraş sıklığınız, kullandığınız jilet, sakalınızın sıklığı ve sertliği gibi pek çok etkene bağlı olarak değişen bir şeydir.

Cvp: jiletin uzun süre kullanılması için ne yapmalı? - virtue051 - 30/01/2015

(30/01/2015, Saat: 13:18)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bu durum tıraş sıklığınız, kullandığınız jilet, sakalınızın sıklığı ve sertliği gibi pek çok etkene bağlı olarak değişen bir şeydir.

söylediklerine %100 katılıyorum.sert ve sık olmayan sakalım var.iş dolayısı ile pazar -pazartesi-salı-çarşamba ve perşembe akşamları tıraş oluyorum ve gün içinde inanılmaz idare ediyor.kartuşlu ile olurken öğlenden sonra sakalları elimle hissediyordum.

permasharp kullanıyorum lakin mavi astraya geçeceğim.

Edit: bu işlerde henüz çok acemiyim.

Cvp: jiletin uzun süre kullanılması için ne yapmalı? - ts9funk - 30/01/2015

Bence her jilet 2 tıraşı rahat çıkarır.

Cvp: jiletin uzun süre kullanılması için ne yapmalı? - virtue051 - 05/02/2015

EJ89 ve mavi astra ile 4.tıraşo sorunsuz oldum.bu akşamı da çıkartacak mı bakalım.

böylece haftayı bitirmiş olurum.

Cvp: jiletin uzun süre kullanılması için ne yapmalı? - martin - 05/02/2015

Bu paslanma olayı kartuşlularda neden olmuyor acaba. DE jileti bi hafta kullanmasanız bile dediğiniz gibi deforma olur ama GLT blue ya da mach 1 ay kalsın acıkta hiçbir şey olmuyor

(15/01/2015, Saat: 23:35)ozgun41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: jiletin keskinligi ucundaki bileme acisi ile alakalidir ve omru ise kaplanan malzeme ile.
her kullanimda kaplama kalitesine gore kaplama asinir dolayisiyla bilenen uc kismi da deforme olur.bu deformasyon biz gozle gormesekte kaplama altindaki demir alasimli malzemenin suyla temas etmesinden dolayi oksidasyon yani mikro paslanmalar baslar.dolayisiyla bence en fazla iki-uc sefer kullanilmali jilet.hatta ilk kullanimdan sonra uzun bir sure 1 hafta kadar kullanmadiysak o jileti de degistirmeliyiz.

Cvp: jiletin uzun süre kullanılması için ne yapmalı? - ozgun41 - 09/02/2015

icinde demir (fe) elementi bulunan her fani metal birgun paslanir.lakin kaplama turu ve kalinligina gore sure uzar.elimdeki mach3 kartuslarina bakarim eskilerden paslanan fotolari gonderirim.

Cvp: jiletin uzun süre kullanılması için ne yapmalı? - Kaan - 09/02/2015

Bir jilet 5 gün gidiyor

Cvp: jiletin uzun süre kullanılması için ne yapmalı? - virtue051 - 09/02/2015

EJ 89 DE Barley ve Mavi astra ile 5 tıraş , 5. bile oldukça sorunsuz.gerçekten bu ıslak tıraş işi bir harika dostum.tıraşdan sonra oğlumun yüzü tahriş olmadan oynayabiliyoruz Smile

Cvp: jiletin uzun süre kullanılması için ne yapmalı? - Bruce - 24/03/2015

Kullanımdan sonra jileti soğuk suyla durulayıp hafifçe silkeledikten sonra, keskin yanlarına çok az miktarda sıvı makine yağı kullanılmasının jilet ömrünü uzattığını düşünüyorum. Zira ortalama bir jilet ile 5 tıraşta sorun yaşamıyorum.