Geleneksel Tıraş Forumları
mudo dan traş fırçası aldım - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: SAKAL FIRÇALARI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Porsuk Kılı Sakal Fırçaları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Konu Başlığı: mudo dan traş fırçası aldım (/showthread.php?tid=1525)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8

mudo dan traş fırçası aldım - artuğrul - 05/09/2012

(05/09/2012, Saat: 11:28)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sanki buna benzer birşey bu set ..
Fotograftan çok anlaşılmasada sentetik gibi duruyor ince kıl yapısı.

2rnztdj.jpg

evet hocam set budur. ama sentetik değil. yaktım bildiin yanık kıl kokusu. sentetik maddeler yakılınca görülen topaklanma falan da yok. neyse ithalatçı ile görüşüp haber vereceklermiş. beklemedeyim. sonucu paylaşırım.

mudo dan traş fırçası aldım - BigHillMe - 05/09/2012

sentetik degilse
faux badger (porsuk benzeri - domuz boyama)
ıhtımalı soz konusu

yani anladığım kadarıyla diyorsunuz ki bu fırça porsuk olamaz başka her şey olabilir. doğru mu ?

mudo dan traş fırçası aldım - mancho - 05/09/2012

At kılı da olamaz Smile

(05/09/2012, Saat: 15:25)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05/09/2012, Saat: 15:16)artuğrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yani anladığım kadarıyla diyorsunuz ki bu fırça porsuk olamaz başka her şey olabilir. doğru mu ?
Hayır öyle demek istemiyor Mc,
demek istediği porsuk benzeri siyah bant atılmış domuz kılı olma ihtimali var diyor ..
Madem sentetik olmadığından eminiz Bence bu fırca nettede benzerleri olduğu üzere çin malı pure badger olma ihtimalide var veya ucuz silvertip ama bundan high end brush kalitesi beklemeyin yada hiç uğraşmayın FS finest veya silvertip alın rahat edin. 3 gün oldu şimdiye yarı yoldaydı Smile

internetten alabilirdim aslında bi ara baktım bi arkadaş vardı ingiltereden amazon u.k de ne istersen linkini at getirteyim falan dedi. tamam dedim ben de. içerde biraz gezindim tr de yokmuş böyle fırçalar. mudoya kıyafet bakmaya gitmiştim. forumlardan okuduğum kadarıyla bana porsuk gibi gelince (bi de tabi malı elleyerek mıncıklayarak alma olayımız vardır gelenekten) sanaldan alacağıma bunu alıyım dedim.

öyle kaldı gitti. modeli falan da hoşuma gitti. öğrenebilirsem eğer kalsın artık. yok çakma ise mecbur geri götürecez.

geldim.

mudo dan traş fırçası aldım - linguist - 05/09/2012

bence fırçanız porsuğa daha yakın. çinden aldıkları için fiyat makul. ayrıca 10 yıllık domuz fırçaya nazaran ipek gibi diyorsunuz ve kokuyormuş da.

kokusu hoşuma gitti kullanmadan beklettiğim için hevesimi de almadım. arada bir kokluyorum Smile)

mudo dan traş fırçası aldım - mancho - 05/09/2012

Porsuk pis kokusuyla meşhur bir hayvandır. Sizinkisi saglıgında tellakmış galiba

bende bi acaiplik var o zaman Smile

eski fırçam ıslak kalınca berbat kokardı. donradan sabun kokusu sinince düzelmişti içine. bakalım kullanınca bu nasıl olacak