Geleneksel Tıraş Forumları
Seramik Köpürtme Kasesi Etkinliği - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: FORUM (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Forum: Etkinlikler (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Konu Başlığı: Seramik Köpürtme Kasesi Etkinliği (/showthread.php?tid=14104)

Sayfalar: 1 2

Seramik Köpürtme Kasesi Etkinliği - Impreza - 09/10/2021

Merhaba komşular, eşimin seramik workshopuna katılmasıysa çok tatlı bir seramik atölyesiyle tanıştım. Aklıma hemen şu kaseleri yapıp yapamayacağını sormak geldi ve sorduğumda sonuçta elle üretim, birebir olarak olmasa da yapabileceğini söyledi.
t1uhugx.jpg
Malum hazır kalıpları arasından projeye en uygununu seçtik. Ağız çapı 12cm, derinliği 6.5cm olan bir kalıp. Tasarım olarak pereira kasenin tasarımını beğendiğim için o şekilde yapılmasını istedim.
cqlrcr3.jpg
Hazır kalıpta ufak rötuş düzeltmelerine ek iç desenler ve tasarımla özdeş sap eklenecek.
Üretim süreci pazartesi başlayacak, bu süreçte önden bir deneme yapılacak sır rengi denenecek ve ergonomik düzeltmeler yapılacak süreç hakkında detaylı fotoğraflar istedim merak etmeyin. Smile Nihai sonucun 3 hafta süreceğinden bahsetti ustamız. Seramik ustası hanımefendiyi de forumumuzdan haberdar ettim, ayrıca bu tür edinme etkinliklerinin olduğundan bahsettim kendisine.
Benim gibi seramik bir köpürtme tası isteyenler için de bir etkinlik planlamak istedim.
Katılmak isteyen komşularımı yorumlara bekliyorum.

Cvp: Seramik Köpürtme Kasesi Etkinliği - tsogucali - 24/10/2021

(09/10/2021, Saat: 00:23)Impreza Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba komşular, eşimin seramik workshopuna katılmasıysa çok tatlı bir seramik atölyesiyle tanıştım. Aklıma hemen şu kaseleri yapıp yapamayacağını sormak geldi ve sorduğumda sonuçta elle üretim, birebir olarak olmasa da yapabileceğini söyledi.
t1uhugx.jpg
Malum hazır kalıpları arasından projeye en uygununu seçtik. Ağız çapı 12cm, derinliği 6.5cm olan bir kalıp. Tasarım olarak pereira kasenin tasarımını beğendiğim için o şekilde yapılmasını istedim.
cqlrcr3.jpg
Hazır kalıpta ufak rötuş düzeltmelerine ek iç desenler ve tasarımla özdeş sap eklenecek.
Üretim süreci pazartesi başlayacak, bu süreçte önden bir deneme yapılacak sır rengi denenecek ve ergonomik düzeltmeler yapılacak süreç hakkında detaylı fotoğraflar istedim merak etmeyin. Smile Nihai sonucun 3 hafta süreceğinden bahsetti ustamız. Seramik ustası hanımefendiyi de forumumuzdan haberdar ettim, ayrıca bu tür edinme etkinliklerinin olduğundan bahsettim kendisine.
Benim gibi seramik bir köpürtme tası isteyenler için de bir etkinlik planlamak istedim.
Katılmak isteyen komşularımı yorumlara bekliyorum.

Komşum ben bir adet isterim Smile

RE: Cvp: Seramik Köpürtme Kasesi Etkinliği - Impreza01 - 24/10/2021

(24/10/2021, Saat: 23:17)tsogucali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ben bir adet isterim Smile
Komşum haftaya fırına girecek ürün, iç desenler dışında çok güzel oldu. Bitmiş hali elime geçince fotoğraflarını iletirim son kararınızı verirsiniz.
Bu fotoğraftaki iç desen eski hali. Bu desendeki spiral desen iyice yedirilerek daha muntazam bir yükselti yapıldı. Şimdiki aklım olsa sadece boncuk boncuk yaptırırdım. Tekrar uğraştırmak istemedim hanımefendiyi.d62eab3d2374569bb387274e9e4121fa.jpgf7121037f3936843c4f491e198730ca9.jpg259e543556331afcf32038203be61a97.jpg

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: Seramik Köpürtme Kasesi Etkinliği - Impreza - 24/10/2021

Tapatalktan gönderince yeni kullanıcı olarak atmış mesajı nedenini anlayamadım.

Cvp: Seramik Köpürtme Kasesi Etkinliği - muhendisbey - 31/10/2021

beni de yazar mısınız?

Seramik Köpürtme Kasesi Etkinliği - daghan - 31/10/2021

Merhaba, fiyat ne kadar olacak, bilgi verebilir misiniz?

CPH2219 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RE: Cvp: Seramik Köpürtme Kasesi Etkinliği - Impreza - 31/10/2021

(31/10/2021, Saat: 04:34)muhendisbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: beni de yazar mısınız?
Tabi komşum yazıyorum.

RE: Seramik Köpürtme Kasesi Etkinliği - Impreza - 31/10/2021

(31/10/2021, Saat: 19:44)daghan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, fiyat ne kadar olacak, bilgi verebilir misiniz?

CPH2219 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Fiyat için net bir tutar yok henüz, sadece 100-150₺ civarı diye konuştuk. Ürün bittiğinde fiyatı ve kaseyi göreceğiz yani anlayacağınız

Cvp: RE: Seramik Köpürtme Kasesi Etkinliği - Impreza - 01/11/2021

(31/10/2021, Saat: 19:57)Impreza Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fiyat için net bir tutar yok henüz, sadece 100-150₺ civarı diye konuştuk. Ürün bittiğinde fiyatı ve kaseyi göreceğiz yani anlayacağınız

DÜZELTME
Fiyat 150-200₺ olarak konuşuldu. Toplu bir siparişte muhakkak yeni fiyat konuşulacaktır. Olabildiğince uyguna çekmeye çalışacağım sizler için.

Seramik Köpürtme Kasesi Etkinliği - Impreza - 03/11/2021

Köpürtme kabımız hazırr
Fiyat konusu hala konuşuluyor. Sayı ne kadar artarsa fiyat düşecek malum, isteyen komşularımız varsa dönüşlerini bekliyorum. 6648fd81e9787624b0ccc59cc311c74f.jpg07a28fee73c7e78d40486eda451bb600.jpg