Geleneksel Tıraş Forumları
Ortanın Bir Tık Üstü Agresiflikte Alet Tavsiyesi - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu Başlığı: Ortanın Bir Tık Üstü Agresiflikte Alet Tavsiyesi (/showthread.php?tid=13898)

Sayfalar: 1 2

Cvp: Ortanın Bir Tık Üstü Agresiflikte Alet Tavsiyesi - Oldstyle - 12/06/2021

@"Creator" Osman Bey abimizin dediği parker aletin sapı çelik ve parkerin kapalı tarakları jileti çok iyi büktüğü için 1 günlük sakalda da çok güze lişler çıkartıyor 1 perde + düzeltme ile 2 + günlük sakaldada çok güzel iş çıkartıyor. Benim ilk makinem parker 89r dı ve harika bir alet.

Cvp: Ortanın Bir Tık Üstü Agresiflikte Alet Tavsiyesi - Asktm - 12/06/2021

2 gün ve üzeri tıraş için baili 171 i de düşünebilirsiniz.

Cvp: Ortanın Bir Tık Üstü Agresiflikte Alet Tavsiyesi - Murathan Kurt - 12/06/2021

Kıymetli görüşlerinizden dolayı teşekkür ederim. Parker aletlere çok olumlu bakıyorum. Kullananlar genel olarak memnun. Hem de fiyatları da uygun sayılır. Semi slant düşünüyorum şu an için tabi zaman içinde fikrim değişir mi bilemiyorum. Aletleri biraz daha araştırıp kararımı vereceğim.

Cvp: Ortanın Bir Tık Üstü Agresiflikte Alet Tavsiyesi - ekindgn - 12/06/2021

@"Murathan Kurt" komşum,

Günlük tıraşta orta ve üstü agresif makinalar kullanan birisi olarak bendeki makinaları konfor sırasına göre sıralarsam:

Yaqi Mellon
Yaqi Klasik
Baili 171

Bunlardan günlük olarak Baili ilk sırada, sonra Mellon, sonra Klasik. Ama olay cildi yumuşatmada ve jilet seçimi ile birlikte ön plana çıkıyor net olarak. Cilt hazırlığı es geçilirse hepsi "bir daha lütfen unutma" diye imzasını bırakıyor.

Cvp: Ortanın Bir Tık Üstü Agresiflikte Alet Tavsiyesi - Murathan Kurt - 12/06/2021

(12/06/2021, Saat: 18:35)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"Murathan Kurt" komşum,

Günlük tıraşta orta ve üstü agresif makinalar kullanan birisi olarak bendeki makinaları konfor sırasına göre sıralarsam:

Yaqi Mellon
Yaqi Klasik
Baili 171

Bunlardan günlük olarak Baili ilk sırada, sonra Mellon, sonra Klasik. Ama olay cildi yumuşatmada ve jilet seçimi ile birlikte ön plana çıkıyor net olarak. Cilt hazırlığı es geçilirse hepsi "bir daha lütfen unutma" diye imzasını bırakıyor.

Teşekkür ederim komşum görüşleriniz için. Yaqi aletler diğerlerinden daha bi agresifmiş gibime geliyor cesaret edemiyorum açıkçası onları kullanmaya Big Grin

Cvp: Ortanın Bir Tık Üstü Agresiflikte Alet Tavsiyesi - Asktm - 13/06/2021

(12/06/2021, Saat: 23:29)Murathan Kurt Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim komşum görüşleriniz için.  Yaqi aletler diğerlerinden daha bi agresifmiş gibime geliyor cesaret edemiyorum açıkçası onları kullanmaya  Big Grin

Bugün yaqi klasik i tecrübe ettim Parker 3 parcalilardan daha agresif.

Cvp: Ortanın Bir Tık Üstü Agresiflikte Alet Tavsiyesi - Murathan Kurt - 13/06/2021

(13/06/2021, Saat: 00:44)Asktm Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün yaqi klasik i tecrübe ettim Parker 3 parcalilardan daha agresif.

Tam da bu sebepten ötürü parker aletlere biraz daha yakınım komşum. Teşekkür ediyorum yorumunuz için.