Geleneksel Tıraş Forumları
martin amca keçi sütlü badem yağlı tıraş sabunu - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Sabunları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Konu Başlığı: martin amca keçi sütlü badem yağlı tıraş sabunu (/showthread.php?tid=1378)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

martin amca keçi sütlü badem yağlı tıraş sabunu - Lord Sparhawk - 09/09/2012

Bu arada no:1 kokolin sabunun tam olarak koku tanımını buldum: pötibör bisküvi gibi kokuyor aynı Big Grin

dr. Harris almond'da hacı şakir gibi aynen.

martin amca keçi sütlü badem yağlı tıraş sabunu - ihtilaf - 09/09/2012

ağır sıklet kızlar peşimize düşeçekSmile

(09/09/2012, Saat: 01:28)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada no:1 kokolin sabunun tam olarak koku tanımını buldum: pötibör bisküvi gibi kokuyor aynı Big Grin

dr. Harris almond'da hacı şakir gibi aynen.

martin amca keçi sütlü badem yağlı tıraş sabunu - martin - 09/09/2012

sabunu cocuklardan uzak tutmak lazım Smile

martin amca keçi sütlü badem yağlı tıraş sabunu - ihtilaf - 09/09/2012

mp-shaving-soap.jpg
http://www.google.com.tr/imgres?hl=tr&biw=1092&bih=508&tbm=isch&tbnid=6mG7W4hHPwXneM:&imgrefurl=http://jovia-life.blogspot.com/2009_02_01_archive.html&docid=3mls9hIVREnlwM&imgurl=http://2.bp.blogspot.com/_oGt_oS3YDps/SZrhdiGnS-I/AAAAAAAAAQI/7LSfJx8phG0/s400/mp-shaving-soap.jpg&w=400&h=373&ei=zbxLULLLL5HFswbc84DoAQ&zoom=1&iact=hc&vpx=434&vpy=150&dur=5968&hovh=217&hovw=233&tx=97&ty=130&sig=111656699526872717836&page=1&tbnh=149&tbnw=159&start=0&ndsp=10&ved=1t:429,r:7,s:0,i:89
(09/09/2012, Saat: 01:39)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sabunu cocuklardan uzak tutmak lazım Smile

martin amca keçi sütlü badem yağlı tıraş sabunu - mancho - 11/09/2012

Bugün Kakolin 3 günüydü.

Diğer versiyonları deneyen arkadaşlar yazdığı için ben doğrudan üçüncüyü denedim.

Martin Amca'nın muhteşem keçi sütlü banyo sabunuyla yapılan bir duştan sonra, kakolin 3 yaklaşık 30-40 sn. Omega fırçaya yüklenip bir o kadar sürede tasta köpürtüldü. 2 perdeye rahatlıkla yetecek köpük oluştu.

Bu versiyonun kokusu 1.si gibi yoğun değil, yani kızlar pötibör zannedip, üzerinize atlamazlar.

Kaygınlık ve yumuşatma çok başarılı.

Koruyuculuk başarılı.

Eline sağlık Martin Amca. Wink

martin amca keçi sütlü badem yağlı tıraş sabunu - ihtilaf - 11/09/2012

martin amca sample 2 kokolin'i denedim

sample 1'e göre koku,köpük,renk ve görünüm daha iyi

nemlendirme ve kayganlık güzel,sample 1 bu konuda daha yoğun yada kalındı sanki fakat sample 2 bu konuda daha dengeli

tebrikler martin amca

martin amca keçi sütlü badem yağlı tıraş sabunu - ihtilaf - 13/09/2012

martin amca sample 3 kokolini denedim

milli gururumuz martin amca bu versiyonda , köpürmeyi geliştirmiş

aylarca önce ilk denediğim keçi sütlü badem yağlı tıraş sabunuyla,şimdiki sample ları kıyaslayınca ciddi gelişme ve fark var

martin amca tallow bazlı badem yağlı,lanolinli sabun mümkünmü,sample 1'in tallowed versiyonu olabilir miHuh

martin amca keçi sütlü badem yağlı tıraş sabunu - martin - 14/09/2012

Sevgili İhtilaf Komşum,

Siz testleri yaparken ben de bu konu üzerinde düşündüm acaba çakma Cella yapabilir miyim diye? tallow bazlı ve yoğun acı badem yağlı, gliserinli bir sabun ürettim. Bana göre hem köpüklenme hem de kıvam çok iyi tuttu ama kokuda çuvalladım. Acı badem yağının güçlü kokusu önceleri hafiften geliyordu ama sonraları koku kayboldu. Ben de baktım Bebak acı badem sütü aynı Cella gibi kokuyor. İkinci bir denemeyle acı badem yağının yarısı kadar da bebak badem sütü ekledim. Ama sonuç koku yönünden yine sıfır. Çok garip tanımlayamadığım hafif bir koku oluştu. Ama her iki sabunla da tıraş oldum nemlendirme ve koruyuculuk fena değil. Mesela kafamın yarısını wilkinson sabun diğer yarısını da kendi sabunumla tıraş ettiğimde wilkinsonlu bölge davul gibi gerildi. Sanırım Mancho'ya bademliden de vermiştim. Size ilk gönderdiğim keçsütlü bademlinin kokusu bence daha başarılıydı.

sabırla argeye devam ediyoruz, sizlerin beğeneceği bir noktaya gelebilirim umarım.

selam ve sevgiler

Martin Amca

(13/09/2012, Saat: 21:42)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: martin amca sample 3 kokolini denedim

aylarca önce ilk denediğim keçi sütlü badem yağlı tıraş sabunuyla,şimdiki sample ları kıyaslayınca ciddi gelişme ve fark var

martin amca tallow bazlı badem yağlı,lanolinli sabun mümkünmü,sample 1'in tallowed versiyonu olabilir miHuh

martin amca keçi sütlü badem yağlı tıraş sabunu - Lord Sparhawk - 14/09/2012

(14/09/2012, Saat: 00:56)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili İhtilaf Komşum,

Siz testleri yaparken ben de bu konu üzerinde düşündüm acaba çakma Cella yapabilir miyim diye? tallow bazlı ve yoğun acı badem yağlı, gliserinli bir sabun ürettim. Bana göre hem köpüklenme hem de kıvam çok iyi tuttu ama kokuda çuvalladım. Acı badem yağının güçlü kokusu önceleri hafiften geliyordu ama sonraları koku kayboldu. Ben de baktım Bebak acı badem sütü aynı Cella gibi kokuyor. İkinci bir denemeyle acı badem yağının yarısı kadar da bebak badem sütü ekledim. Ama sonuç koku yönünden yine sıfır. Çok garip tanımlayamadığım hafif bir koku oluştu. Ama her iki sabunla da tıraş oldum nemlendirme ve koruyuculuk fena değil. Mesela kafamın yarısını wilkinson sabun diğer yarısını da kendi sabunumla tıraş ettiğimde wilkinsonlu bölge davul gibi gerildi. Sanırım Mancho'ya bademliden de vermiştim. Size ilk gönderdiğim keçsütlü bademlinin kokusu bence daha başarılıydı.

sabırla argeye devam ediyoruz, sizlerin beğeneceği bir noktaya gelebilirim umarım.

selam ve sevgiler

Martin Amca

(13/09/2012, Saat: 21:42)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: martin amca sample 3 kokolini denedim

Martin komşum sabun içeriğinin 4te 1 i kadar esans eklemeyi denemeni öneriyorum.

martin amca keçi sütlü badem yağlı tıraş sabunu - martin - 14/09/2012

bu olabilir tabi koku açısından ama köpüğün kalitesine (stabilite ve köpürme) etkisi ne olur bilemeyiz. Çok güzel kokup köpüğü hemen sönen ya da köpürmeyen bir sabunla da karşılaşmak mümkün

(14/09/2012, Saat: 15:29)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(14/09/2012, Saat: 00:56)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili İhtilaf Komşum,

selam ve sevgiler

Martin Amca

Martin komşum sabun içeriğinin 4te 1 i kadar esans eklemeyi denemeni öneriyorum.