Geleneksel Tıraş Forumları
Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Kendin yap - DIY (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=42)
+--- Konu Başlığı: Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? (/showthread.php?tid=135)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? - baduruk - 16/11/2011

bizim fabrikada da otoklav var ama gidip böyle birşey istesem deli muamelesi yapacaklarından korkuyorum.Big Grin

Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? - muratti - 17/11/2011

(16/11/2011, Saat: 21:51)baduruk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bizim fabrikada da otoklav var ama gidip böyle birşey istesem deli muamelesi yapacaklarından korkuyorum.Big Grin

deli muamelesine alıştık artık,

Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? - muratti - 17/11/2011

(16/11/2011, Saat: 23:17) Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(16/11/2011, Saat: 21:29)muratti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ilk otoklav işlemi bedava Smile

Hocam bende epey birşeyler var göndereyim hepsini bir seferde sokup çıkar çok mu zekiyim ne Smile

yalnız malzemelr eksik dönebilir garantisini veremem Smile

Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? - bravoecho - 17/11/2011

Bence birimizin evine soyle orta halli bir reaktor kuralim, tam cekirdegin orta gobegine de tiras makinemizi koyalim ki anadan dogma temizlige ulabilsin Big GrinBig Grin

Arkadaslar amma abartmissiniz yaw Big Grin Dettol gibi bir antiseptic veya saf alkol bircogunuzun isini fazlasiyla gorur. Hele ki Barbicide felan varsa hic dusunmeyin gerisini zaten. ikisi de yoksa basin sirkeye.

Ben her trastan once 100C'nin ustundeki suyla dolu buyuk boy seramik bardakta Futur'u bekletiyorum, kopuk yaparken trasa hazirlanirken ufak capta dezenfekte oluyor...

Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? - eggman - 14/12/2011

Sterilizeden ziyade eski parlaklığını kazandırmak için ne yapılmalı arkadaşlar ?

Ben sirkeli kaynatma,karbonatlı kaynatma ve karbonat dış macunu ile fırçalama yaptım evet baya bir kir attım ama şöyle süper parlatamadım.

BB'de scrubbingbubbles diye bir ürün yazmış herkes bizim burdaki cif falan mı oluyor nedir ne dğildir ya da kendi yöntemleriniz nelerdir ?

Bulaşık makinasına koymak nasıl olur diye düşünüyorum.

Bir de Brasso diye bir üründen bahsediliyor.Metal polish diye geçiyor. Birde MAAS. Bunları sanırım ülkemizde bulamıyoruz ama benzerleri varmıdır ?

Edit:

Forumlarda WD40 diye bir marka geçiyordu evde varmış biraz daha okuyup deneyeyim Big Grin

Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? - linguist - 14/12/2011

Ben direkt CİF ile ovdum kirler gitti beyazladı. Daha sonra dişmacunu ile ovdum parıl parıl parladı.

Şu Metylan'ı öğrendiğim iyi oldu.Tekzen uzakta çevrede bir sorayım.

Karbonat diş macunu ve elma sirkesi kombinasyonu daha fazla işe yaramıyor çünkü.Gerçi onlar işini halleti temizleyerek ki zaten temizdi açıkçası.Ama son olarak umarım Metylan'la parlaklık kazandıracağım Smile

Metylan Tekzen dışında nerelerde olabilir başka tahmini olarak ya da gördüyseniz?

Vikaul aldım şu an uyguluyorum ara bölgelere ulaşmak için vikaulu diş fırçasıyla kullanabilrimiyim bir sakıncası olurmu ?

Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? - eggman - 15/12/2011

Vikaul aldım şu an uyguluyorum ara bölgelere ulaşmak için vikaulu diş fırçasıyla kullanabilrimiyim bir sakıncası olurmu ?