Geleneksel Tıraş Forumları
Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Kendin yap - DIY (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=42)
+--- Konu Başlığı: Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? (/showthread.php?tid=135)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

RE: Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? - Chinaski - 24/08/2014

Bazen 45 dk zimparalamak gerekebiliyor komşum sabredin. 1k ile bir 30 dk olmazsa 1,5 ile bir o kadar olmazsa 2k ile devam edebilirsiniz.

RE: Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? - merg - 25/08/2014

tamamdir hocam denemeye devam tesekkur ederim

Cvp: Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? - Chinaski - 25/08/2014

Rica ederim hocam kolay gelsin.

Cvp: Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? - OnLyTNT - 25/08/2014

2k zımpara Koçtaş' ta olması lazım. Ben aldığımda, adam özellikle boya bölümünden birisine sormamı istemişti.

Yalnız Black Beauty' nin sapı iki çeşit diye biliyorum ben. Plastik olan ve metal olan iki modeli var. Plastik olanın ortasında yine metal var. Büyük ihtimalle plastik olan model sizinkisi. O sebeple zımparalamanın bir faydası olacağını pek sanmıyorum.

Sapın deseni sebebiyle hiç zımpara işine girmeseydiniz daha iyiydi sanki. Metal olsaydı zaten anodize kaplamanın dökülen yerlerinde parlak metal görünüyor olurdu.

Bendekini kaynatıp çamaşır suyunda beklettim. Bir sorun olmadı.

Elinizdeki alet üzerinde mekanik veya kimyasal bir işlem yapmadan önce hangi materyallerden üretilmiş olduğunu araştırmanızda fayda var.

RE: Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? - merg - 25/08/2014

hocam pek anlamam ki bu islerden google`a anodize yazmam gerek simdi de Smile bana sapi metal gibi gelmisti ama sert plastik de olabilir dediginiz gibi ortasinda metal var.sonraki makinelerde daha dikkatli olucaz artik

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kullanılmış tıraş aletleri - Straht - 15/09/2014

(15/09/2014, Saat: 14:27)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sağol komşum Smile Yılan hikayesine dönmüştü. 2-3 ayda anca sipariş verebildim. Daha progress gelmeden baska alet bakınmaya basladım. Virüs girdi galiba. kendime cok güveniyordum ama sonum kötü galiba. Progress bir gelsin bakalım belki de içimdeki safety razor fırtınası diner. Smile

Adjustable aletleri severseniz eğer bu sefer de Black Beauty, Slim ve Fat Boy arayışı başlamasın komşum =)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Cvp: Merkur Progress - Eskiuyebyr - 15/09/2014

(15/09/2014, Saat: 18:09)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Adjustable aletleri severseniz eğer bu sefer de Black Beauty, Slim ve Fat Boy arayışı başlamasın komşum =)

Valla komsum fatboy cidden ilgimi cekmeye basladı son izlediğim videolardan sonra. Smile
ancak mantic'e güveniyorum. mantic'in en sevdiği aleti begenirim büyük ihtimalle.

Merkur Progress - Straht - 15/09/2014

(15/09/2014, Saat: 21:19)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Valla komsum fatboy cidden ilgimi cekmeye basladı son izlediğim videolardan sonra. Smile
ancak mantic'e güveniyorum. mantic'in en sevdiği aleti begenirim büyük ihtimalle.

Sizi bilmem fakat ben eski çarklı falan mekanik tip aletlere bayılırım bu slim ve fatboy da o tarz aletler oldukları için kesinlikle edinmek istiyorum. Ben de sadece bir Black Beauty var ki 70lerin aleti o bile güzel =) Şuanki DElere göre çok çok daha kaliteli geliyor bana

Ynt: RE: Merkur Progress - Eskiuyebyr - 28/09/2014

(15/09/2014, Saat: 23:55)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sizi bilmem fakat ben eski çarklı falan mekanik tip aletlere bayılırım bu slim ve fatboy da o tarz aletler oldukları için kesinlikle edinmek istiyorum. Ben de sadece bir Black Beauty var ki 70lerin aleti o bile güzel =) Şuanki DElere göre çok çok daha kaliteli geliyor bana

Üstadım kesinlikle katılıyorum. Bir yaşını başını almış abimizde gillette fatboy vardi. Benim ilgimi farkedince bende de o tarz bir alet var dedi. Cok temiz durumda ve harika kondisyondaydi. Satmasi icin cok israr ettim ama kabul etmedi. Kullanmiyormus halbuki. Dursun bir köşede arada kullanirim belki demişti. Karadeniz inadi tuttu Smile
Inanin gözüm kaldi ,bu kadar mi estetik olur. Titizligim olmasaydi progress yerine fatboy ya da slim tercih ederdim. En azindan görüntüsü anlaminda.

Merkur Progress - Straht - 28/09/2014

(28/09/2014, Saat: 11:15)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım kesinlikle katılıyorum. Bir yaşını başını almış abimizde gillette fatboy vardi. Benim ilgimi farkedince bende de o tarz bir alet var dedi. Cok temiz durumda ve harika kondisyondaydi. Satmasi icin cok israr ettim ama kabul etmedi. Kullanmiyormus halbuki. Dursun bir köşede arada kullanirim belki demişti. Karadeniz inadi tuttu Smile
Inanin gözüm kaldi ,bu kadar mi estetik olur. Titizligim olmasaydi progress yerine fatboy ya da slim tercih ederdim. En azindan görüntüsü anlaminda.

Titizlikten kastınız mikrop falansa eğer artık ülkemizde de Barbicide satılmaya başlanmış 70 lira gibi bir fiyatı var, 10 dakika içinde Aids, hepatit b vs çoğu zararlıyı öldürüyor. Barbicide'in diğer dezenfektanlara göre avantajı pasifleşme süresinin daha uzun olması yani glutelaldehit falan bir kere kaba alınınca 1-3 gün aktif kalıyorsa bu daha uzun kalıyor yani her alet temizliğinden sonra döküp yenisini koymak durumunda değilsiniz.