Geleneksel Tıraş Forumları
Filtre Kahve Makinesi Önerisi - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Dışı (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Konu Başlığı: Filtre Kahve Makinesi Önerisi (/showthread.php?tid=13093)

Sayfalar: 1 2 3 4 5

Cvp: Filtre Kahve Makinesi Önerisi - krub - 16/09/2020

Aslında çok bi kahve kültürüm veya sevgim yok, eşim rica ettiği için aldım. French press'te birkaç bitki çayı dışında herhangi bir şey hazırlamadım şimdiye kadar. Smile

Cvp: Filtre Kahve Makinesi Önerisi - sudüşleri - 16/09/2020

(16/09/2020, Saat: 18:00)krub Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında çok bi kahve kültürüm veya sevgim yok, eşim rica ettiği için aldım. French press'te birkaç bitki çayı dışında herhangi bir şey hazırlamadım şimdiye kadar. Smile

Öyleyse boşuna makineye para vermeyin. Ben de çok kahve içen birisi değilim. French press ile çok da iyi oluyor filtre kahve, tatmin eder sizi. Özellikle süt köpürtmesi hem kolay hem de gayet iyi oluyor. Sadece tavsiyem kahve için biraz büyük french press alın, bendeki 1 litrelik. süt köpürtme için ise standart 330 ml yeter. Bu konuda youtube da videolar var. Ben şu şekilde yapıyorum: suyu kaynatıp önce french pressi ve bardakları bu suyla çalkalıyorum ki ısınsın, daha sonra her bir fincan için bir yemek kaşığı kadar filtre kahveyi french presse koyuyorum, sonra üzerine sıcak suyu yavaşça ilave ediyorum ve kapağını kapatıp 4-5 dk kadar demlemeye bırakıyorum. süre dolduktan sonra french pressin üzerindeki pistonu çok yavaş bir şekilde dibine kadar itiyorum ve kahve hazır. Denedikten sonra makine almaktan vazgeçeceğinizi düşünüyorum. Ben de ilk zamanlar makine almak istemiştim ama çok sık kahve içmediğim için ve french press makineyi aratmayacak şekilde kahve yaptığı için vazgeçtim.

Bu arada, ben ilk mesajınıza baktığım için makine henüz almadığınızı düşündüm ama siz aradaki yorumunuzda da belirttiğiniz üzere makineyi zaten almışsınız Smile güle güle kullanın. Öyleyse karşılaştırma açısından en azından bir deneyin derim french press ile kahve yapmayı.

RE: Cvp: Filtre Kahve Makinesi Önerisi - tarkaner - 16/09/2020

(16/09/2020, Saat: 18:19)sudüşleri Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öyleyse boşuna makineye para vermeyin. Ben de çok kahve içen birisi değilim. French press ile çok da iyi oluyor filtre kahve, tatmin eder sizi. Özellikle süt köpürtmesi hem kolay hem de gayet iyi oluyor. Sadece tavsiyem kahve için biraz büyük french press alın, bendeki 1 litrelik. süt köpürtme için ise standart 330 ml yeter. Bu konuda youtube da videolar var. Ben şu şekilde yapıyorum: suyu kaynatıp önce french pressi ve bardakları bu suyla çalkalıyorum ki ısınsın, daha sonra her bir fincan için bir yemek kaşığı kadar filtre kahveyi french presse koyuyorum, sonra üzerine sıcak suyu yavaşça ilave ediyorum ve kapağını kapatıp 4-5 dk kadar demlemeye bırakıyorum. süre dolduktan sonra french pressin üzerindeki pistonu çok yavaş bir şekilde dibine kadar itiyorum ve kahve hazır. Denedikten sonra makine almaktan vazgeçeceğinizi düşünüyorum. Ben de ilk zamanlar makine almak istemiştim ama çok sık kahve içmediğim için ve french press makineyi aratmayacak şekilde kahve yaptığı için vazgeçtim.

Bu arada, ben ilk mesajınıza baktığım için makine henüz almadığınızı düşündüm ama siz aradaki yorumunuzda da belirttiğiniz üzere makineyi zaten almışsınız Smile güle güle kullanın. Öyleyse karşılaştırma açısından en azından bir deneyin derim french press ile kahve yapmayı.
Komşum sütü preste nasıl köpürtüyorsunuz?

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Filtre Kahve Makinesi Önerisi - KurtaranS - 16/09/2020

Piston gibi bastırıp çekince çok kıvamlı güzel bir köpüklü süt haline geliyor, güzel pratik bir taktiktir.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RE: Filtre Kahve Makinesi Önerisi - tarkaner - 16/09/2020

(16/09/2020, Saat: 19:33)KurtaranS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Piston gibi bastırıp çekince çok kıvamlı güzel bir köpüklü süt haline geliyor, güzel pratik bir taktiktir.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür komşum. Süt sıcaklığı nasıl olmalı acaba? Kaynamış ve soğumamış mı?

Cvp: Filtre Kahve Makinesi Önerisi - marv - 16/09/2020

@"krub" 1 bardak kahve içmek için bence makine gereksiz olur zaten. French press basit ve etkili. Bütçe elveriyorsa Bodum alabilirsiniz, diğer türlü Ikea ' nın french press leride hesaplı. Kahve makinesinin esprisi kahveyi sıcak tutması , çalışma makinesi çok basit zaten. Suyu kaynatıp damla damla haznedeki kahveden süzerek alttaki hazneye toplamak. Alttaki haznede ısıtıcı vasıtasıyla sıcak tutuyor kahveyi. 4-5 kişi oturuyorsun, french press tek sefer için tek seferde içilecekse iyi olabilir ama 2. Partiye buz gibi olur. Makine bu noktada devreye giriyor işte. Benim gönderdiğim metodu da mutlaka denemeni tavsiye ederim. Bir demliğe 1 bardak karşılığı / 1 çorba kaşığı kahve. Orta ateşte kaynatalım, akabinde kaynadıktan sonra altını kapatalım ocağın. Çok hafif soğuk su gezdirin üzerinde ki kahve tortusu dibe çöksün. 2 dk dinlensin, kahve hazır. Kahvenin geleneksel metodu da budur. Eskiden böyle içilirmiş kahve.

Cvp: Filtre Kahve Makinesi Önerisi - CK89 - 16/09/2020

Bu resim cok guzelmis:

Types-of-Coffee-Makers.jpg

Cvp: RE: Filtre Kahve Makinesi Önerisi - sudüşleri - 16/09/2020

(16/09/2020, Saat: 19:46)tarkaner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür komşum. Süt sıcaklığı nasıl olmalı acaba? Kaynamış ve soğumamış mı?

Süt kaynamaya başladı mı ocağı kapatın ve 1-2 dk bekleyin. Sütü french pressin üçte birine denk gelecek kadar dökün çünkü köpürünce seviye yaklaşık üç katına çıkıyor. Pistonu yavaş bir şekilde tam yukarı ve tam aşağı hareket ettirin. Kısa bir sürede köpürecektir.

RE: Cvp: Filtre Kahve Makinesi Önerisi - tarkaner - 16/09/2020

(16/09/2020, Saat: 20:14)sudüşleri Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Süt kaynamaya başladı mı ocağı kapatın ve 1-2 dk bekleyin. Sütü french pressin üçte birine denk gelecek kadar dökün çünkü köpürünce seviye yaklaşık üç katına çıkıyor. Pistonu yavaş bir şekilde tam yukarı ve tam aşağı hareket ettirin. Kısa bir sürede köpürecektir.
Süper oldu bu. Cappucino lar enfes olacak.

Sağolun komşum

Filtre Kahve Makinesi Önerisi - sohayli - 16/09/2020

French press ile kahvenin asıl lezzetini alamazsınız. Ben sevmiyorum. Keyif için içilecek ise önermem.
Kafein ihtiyacım gitsin uykum açılsın diye içilecekse ozaman pratik bir çözüm olabilir.

https://zbm.co/u/9XRJPJ?r=333204178