Geleneksel Tıraş Forumları
Abartılmış ve az övgü almış jiletler. - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Abartılmış ve az övgü almış jiletler. (/showthread.php?tid=11548)

Sayfalar: 1 2

Abartılmış ve az övgü almış jiletler. - Sheeplessness - 17/12/2019

Yabancıların overrated ve underrated dedikleri durum. Herkes düşüncesini yazsın. Anket/sohbet tadında bi başlık olur. Ben başlıyorum; abartıldığını düşündüğüm bahsedildiği kadar iyi olmadığını düşündüğüm jiletler;
1) Polsilver
2)Bolzano
3)Mavi Astra
Az kıymet gördüğünü düşündüğüm ürünler;
1)Yeşil Astra
2)Gillette Wilkinson Sword
3)Siyah/pembe rapira

Cvp: Abartılmış ve az övgü almış jiletler. - DenizKSK - 17/12/2019

Güzel başlık olmuş, şu under/over rated meselesi saatçiler arasında da popüler bir başlıktır. Severiz. Smile
Bana kalırsa - denediklerim içinden - abartılı (overrated) bıçaklar:
Tüm Alman bıçakları
Gillette Rubie ve Minora

Yeteri kadar değeri anlaşılamamış (underrated) bıçaklar:
Zaza Platinum
Yeşil Astra
Hint bıçakları (vidyut, euromax, vb.)
Panpa Rapira

Cvp: Abartılmış ve az övgü almış jiletler. - CK89 - 17/12/2019

Overrated:
Vintage Jiletler.

Underrated:
Misir Jiletleri.

Cvp: Abartılmış ve az övgü almış jiletler. - acoma - 17/12/2019

Az kıymet gordugunu dusundugum jilet Mavi Astra (fiyatinin dusuk olmasi belkide en onemli etken fiyati 2 katina ciksa daha cok deger gorurdu)
Ek olarak Feather da yeteri kadar kiymet gormuyor bence. Belki fiyatinin yuksek bulunmasi veya hep bahsedilen keskinliginden dolayi pek tercih edilmiyor. Ancak tiraş kalitesi cikardigi tiras sayisi ve konforu gozardi ediliyor.

Abartilan jilet pilsilver (uretimin bitmis olmasi fazla kiymete bindirmiş)
Ek olarak Gillette Silver Blue hem fiyati hem performansi abarti bence. Zaten pek tercih edilen jilet degil.

Cvp: Abartılmış ve az övgü almış jiletler. - ErkanY. - 17/12/2019

Az kıymet gördüğünü düşündüğüm jilet Astra Mavi

Abartılmış ve az övgü almış jiletler. - zorsakal - 17/12/2019

Çok fazla jilet deneyimim yok..
Permasharp ve mavi astra favorim..

2side değer görüyor sanırım..galiba permanın eski versiyonu daha ilgi görüyordu,deneme fırsatım olmadı.

Siyah Zaza nın yeterli değeri görmediğini düşünüyorum..geçen denedim,hayret ettim hoşuma gitti..platin kaplama tercihim değil normalde ama bu kaşındırmadı yüzümü..acaba fiyatı da ucuzken 100 lü alsam mı diye düşündüm.

Cvp: Abartılmış ve az övgü almış jiletler. - tanios74 - 17/12/2019

Supermax Blue Diamond'ı severek kullanıyorum.

Cvp: Abartılmış ve az övgü almış jiletler. - Razorlazer - 17/12/2019

Polsilver bugüne kadar kullandığım tıraş bıçakları arasında en keskini değil belki ama en konforlusu, başka bir arkadaşımız da "bu tıraş bıçağı ne keskin ne de söylendiği kadar konforlu" diyebilir kendi deneyimine göre. Şimdi kim abartmış oluyor?

Cvp: Abartılmış ve az övgü almış jiletler. - Sheeplessness - 17/12/2019

(17/12/2019, Saat: 11:45)Razorlazer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Polsilver bugüne kadar kullandığım tıraş bıçakları arasında en keskini değil belki ama en konforlusu, başka bir arkadaşımız da "bu tıraş bıçağı ne keskin ne de söylendiği kadar konforlu" diyebilir kendi deneyimine göre. Şimdi kim abartmış oluyor?

Abartıldığının düşünülmesi de zaten kişisel komşum. Smile

Cvp: Abartılmış ve az övgü almış jiletler. - Razorlazer - 17/12/2019

(17/12/2019, Saat: 12:09)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abartıldığının düşünülmesi de zaten kişisel komşum. Smile

İşte bu nedenle bir ürün yorumunu okurken abartıldığını, azımsandığını ya da romantik bulunduğunu düşünmüyorum kendi adıma Smile