Geleneksel Tıraş Forumları
Merhaba - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: FORUM (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Forum: Forum Tanışma (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Konu Başlığı: Merhaba (/showthread.php?tid=11547)

Sayfalar: 1 2 3 4

Cvp: Merhaba - matrakçı - 17/12/2019

(17/12/2019, Saat: 01:17)Değer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz komşum. Keyifli tıraşlar dilerim.

Hoş bulduk, teşekkür ederim komşum.

Cvp: Merhaba - Sheeplessness - 17/12/2019

Hoş geldiniz komşum.

Cvp: Merhaba - Poerio - 17/12/2019

Hoşgeldiniz komşum.

Merhaba - Kacak - 17/12/2019

Hoş geldiniz komşum. Keyifli forumlar ve tahrişsiz tıraşlarınız olsun. Gerek uslubunuz, gerekse yazınızın içeriğinden dolayı yazdığınız samimi merhabayı zevkle okudum.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: Merhaba - JohnLocke - 17/12/2019

Komşum foruma hoş geldiniz. Selman Bey gerçekten geleneksel tıraş elçisi Smile Beni de o sürükledi buralara Big Grin

Rumuzunuz ilgimi cekti. Matrak geçmek: alay etmek, şaka yapmak anlamına geliyor. Matrakçı da bunu yapan kişi olsa gerek ama matrakçı denilince benim aklıma tek şey geliyor; Nasuh Efendi. Tarihimizde müstesna bir şahsiyettir. Sizin rumuzunuz hangisine ithafen acaba ?

Merhaba - tanios74 - 17/12/2019

Hoş geldiniz komşum, sağlıkla keyifli traşlar.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: Merhaba - hlkkzn - 17/12/2019

hoşgeldiniz keyifli tıraşlar

Cvp: Merhaba - 3RD1 - 17/12/2019

Hoş geldiniz komşum. Geleneksel tıraş yolculuğunuzu zevkle okudum. Sizi forum da daha aktif görmeyi dilerim. Keyifli tıraş ve sohbetleriniz olsun.

Cvp: Merhaba - matrakçı - 17/12/2019

(17/12/2019, Saat: 01:39)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz komşum.

Hoş bulduk komşum.

(17/12/2019, Saat: 02:45)Poerio Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz komşum.

Hoş bulduk komşum.

(17/12/2019, Saat: 03:56)Kacak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz komşum. Keyifli forumlar ve tahrişsiz tıraşlarınız olsun. Gerek uslubunuz, gerekse yazınızın içeriğinden dolayı yazdığınız samimi merhabayı zevkle okudum.
MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hoş bulduk komşum, iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

(17/12/2019, Saat: 04:17)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum foruma hoş geldiniz. Selman Bey gerçekten geleneksel tıraş elçisi Smile Beni de o sürükledi buralara Big Grin

Rumuzunuz ilgimi cekti. Matrak geçmek: alay etmek, şaka yapmak anlamına geliyor. Matrakçı da bunu yapan kişi olsa gerek ama matrakçı denilince benim aklıma tek şey geliyor; Nasuh Efendi. Tarihimizde müstesna bir şahsiyettir. Sizin rumuzunuz hangisine ithafen acaba ?

Hoş bulduk komşum, muhtemelen Selman Bey'in güler yüzüyle geleneksel tıraşı özendiremeyeceği az kişi vardır.  Smile İşaret ettiğiniz gibi rumuzum, matrak talimi ve Nasuh Efendi'den mülhem. Bildiğim kadarıyla tecrübeli olanların acemilerle talim sırasında matrak geçmesi üzerinden bu savaş talimi matrak adıyla anılmaya başlanmış ve bunu öğreten kişilere de matrakçı denilmiş. Lakin benim bu rumuzu seçmemin nedeni; hem kelimenin anlamı ve kullanımındaki farklılık hem de kulağıma hoş gelmesi oldu.

(17/12/2019, Saat: 06:23)tanios74 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz komşum, sağlıkla keyifli traşlar.
Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hoş bulduk komşum, teşekkür ederim.

(17/12/2019, Saat: 09:40)hlkkzn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hoşgeldiniz keyifli tıraşlar

Hoş bulduk komşum, teşekkür ederim.

(17/12/2019, Saat: 09:54)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz komşum. Geleneksel tıraş yolculuğunuzu zevkle okudum. Sizi forum da daha aktif görmeyi dilerim. Keyifli tıraş ve sohbetleriniz olsun.

Hoş bulduk komşum, keyif almanıza sevindim. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Merhaba - FearOfATG - 17/12/2019

Neden beklediniz bu kadar komşum? Hoşgeldiniz.. (:

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...