Geleneksel Tıraş Forumları
Merhaba - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: FORUM (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Forum: Forum Tanışma (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Konu Başlığı: Merhaba (/showthread.php?tid=11487)

Sayfalar: 1 2 3 4

Cvp: Merhaba - mustbe - 05/12/2019

(05/12/2019, Saat: 16:41)Mkaya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Haftanın 5 günü traş oluyorum. Fakat idealimde bir gün atlayarak tıraş olmak var. Bunun için de yakın traş yapabilmem gerekiyor. Yeteri kadar yakın tıraş yapabilirsem ikinci gününde de tıraşımın iş görmesini bekliyorum. Bunu sağlayamaz isem her gün tıraş olmaya devam edeceğim. Bu iki seçenekten hangisini tercih edeceğimi zaman gösterecek. Bu süreçte ekipmanlar hakkında bilgi sahibi olmam işimi kolaylaştıracak diye düşünüyorum. Öneri için teşekkürler...

komşum ilk okuduğumda paraşütle atlayıp tıraş olma düşüncesi belirdi kafamda forumdan zehirlendim galibaBig Grin

kısaltma olarak vereyim foruma karıştırdıkça karşınıza gelir tıraş olma yönleri: wtg çıkış yönünde, xtg soldan sağa, xtg sağdan sola ve son olarak atg çıkış yönünün tersine . bunları bir de r41 gibi agresif ya da yüksek ayarlara çıkabilen agresif aletler ile yaparsanız 3 gün çıkmaz sakal ciddiyim Smile ancak yüzünüz dayanır mı bilmem

RE: Cvp: Merhaba - oozturk - 05/12/2019

(05/12/2019, Saat: 17:15)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komşum ilk okuduğumda paraşütle atlayıp tıraş olma düşüncesi belirdi kafamda forumdan zehirlendim galibaBig Grin

kısaltma olarak vereyim foruma karıştırdıkça karşınıza gelir tıraş olma yönleri: wtg çıkış yönünde, xtg soldan sağa, xtg sağdan sola ve son olarak atg çıkış yönünün tersine . bunları bir de r41 gibi agresif ya da yüksek ayarlara çıkabilen agresif aletler ile yaparsanız 3 gün çıkmaz sakal ciddiyim Smile ancak yüzünüz dayanır mı bilmem
Komşum ben r41 kullanıyorum, günlük tıraş oluyorum keşke idare etse 2 3 gün Smile

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RE: Cvp: Merhaba - FearOfATG - 05/12/2019

(05/12/2019, Saat: 18:58)oozturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ben r41 kullanıyorum, günlük tıraş oluyorum keşke idare etse 2 3 gün Smile

R41 ve günlük.
Jilet takmazsam eğet ben de başarabilirim sanırım.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...

Cvp: RE: Cvp: Merhaba - mustbe - 05/12/2019

(05/12/2019, Saat: 18:58)oozturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ben r41 kullanıyorum, günlük tıraş oluyorum keşke idare etse 2 3 gün Smile

Wtg. Xtg. Xtg akabinde Atg ye davet ediyorum sizi Smile

(05/12/2019, Saat: 19:01)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R41 ve günlük.

Komşum tam gaz espri devam Smile

RE: Cvp: Cvp: Merhaba - oozturk - 05/12/2019

(05/12/2019, Saat: 19:01)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Atg ye davet ediyorum sizi Smile
O olmuyo işte, kaç kere denedim hep hüsranSmile boyunun alt tarafında küçük bi bölüm var atg denediğimde minik minik sivilceler çıkıyor 2 3 gün sürüyor düzelmesi.

(05/12/2019, Saat: 19:01)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R41 ve günlük.

Acaba jilet takmayı mı unutuyorum Smile

Cvp: RE: Cvp: Cvp: Merhaba - mustbe - 05/12/2019

(05/12/2019, Saat: 19:03)oozturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O olmuyo işte, kaç kere denedim hep hüsranSmile boyunun alt tarafında küçük bi bölüm var atg denediğimde minik minik sivilceler çıkıyor 2 3 gün sürüyor düzelmesi.

Mesajı editlemistim cevap vermissiniz çoktan. Wtg xtg xtg yapın pamuk olur pamuk. Sonra bir atg deri kalmaz Smile

Cvp: Merhaba - Ali Desidero - 05/12/2019

Hoşgeldiniz

Cvp: Merhaba - Mkaya - 05/12/2019

(05/12/2019, Saat: 17:15)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komşum ilk okuduğumda paraşütle atlayıp tıraş olma düşüncesi belirdi kafamda forumdan zehirlendim galibaBig Grin

Tekrar okuyunca fark ettim, “bir gün atlayarak traş olmak” demişim. Smile) Her türlü yoruma müsait.

R41’i not ediyorum, forumda gözde makinalardan anladığım kadarıyla. İkinci makinam olması muhtemel...

Cvp: Merhaba - mustbe - 05/12/2019

(05/12/2019, Saat: 19:23)Mkaya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tekrar okuyunca fark ettim, “bir gün atlayarak traş olmak” demişim. Smile)  Her türlü yoruma müsait.

R41’i not ediyorum, forumda gözde makinalardan anladığım kadarıyla. İkinci makinam olması muhtemel...

Bütçeniz elverirse Merkür progress ya da futur alın derim. Ayarlı alet kendinizi daha çabuk tanımaniza imkan verir. Yok derseniz de forum içi ikinci eli değerlendirin her makine için

Sizin için baktım az önce. Isim vermeden model adı vereyim komsularimiza haksızlık olmasın. Etkili agresif sayılabilecek satılık makineler.

Gillette old type.
Gillette parat.
Progress
Qshave

Cvp: Merhaba - Mkaya - 05/12/2019

(05/12/2019, Saat: 19:40)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bütçeniz elverirse Merkür progress ya da futur alın derim. Ayarlı alet kendinizi daha çabuk tanımaniza imkan verir. Yok derseniz de forum içi ikinci eli değerlendirin her makine için

Acele etmiyorum. Şu esnada bilgi ve tıraş tecrübemi artırıp ona göre karar veririm artık.