Geleneksel Tıraş Forumları
Derby'nin araba vermesi - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Dışı (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Konu Başlığı: Derby'nin araba vermesi (/showthread.php?tid=11340)

Sayfalar: 1 2 3

Cvp: RE: Cvp: Derby'nin araba vermesi - mustbe - 07/11/2019

(07/11/2019, Saat: 22:14)onur7 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bana söylediyseniz kampanya fikrini övdüm hocam. Bu firmaların ürünlerini satmalarını sağlayacak ve ufakta olsa piyasanın hareketlenmesine neden olacak her hareketini olumlu buluyorum. Kızdığım nokta sadece geleneksel tıraş tarafında devletin ağır vergilerle ithal ürün getiren firmaların, satmaya çalışan esnafın belini bükmesi. İthalatı bitirmeye yol açtığı gibi tüketicinin yurt dışı alışverişini de engelliyor. E tüketici iç pazarda yerli üreticiye yönelmek zorunda kaldığında da elinde arko ve derby dışında ürün yok; ama bu markalar da ürün çeşitliliği boyutunda çok muhafazakar. Elimizde berber kokulu sabun dışında yerli sabun yok olanı da bulmak için 40 takla atmanız gerekebiliyor. E ben 365 gün arko sabun kullanmak zorunda mıyım?

O nedenle bu tip kampanyalar ucundan kıyısından tıraş ürünleri çeşitliliği doğuracak kullanım alışkanlıkları kazandırabilecekse, derby BMW ile yetinmesin yanında gemi bile versin dedim.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konuyu açan komşumuza yazmıştım ancak aciklamaniz da iyi oldu doğru söylüyorsunuz

Cvp: Derby'nin araba vermesi - Mustafa40 - 07/11/2019

@Aersin Detaylı bilgilendirme için teşekkürler komşum

Derby'nin araba vermesi - Aersin - 08/11/2019

(07/11/2019, Saat: 23:31)Mustafa40 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Aersin Detaylı bilgilendirme için teşekkürler komşum

rica ederim,

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cvp: Derby'nin araba vermesi - edward - 08/11/2019

Böyle bir kampanya yerine derby'nin ürünlerinin kalitesini arttırması gerekirdi.

Daha önce gilette kullanan birisine deby verin bir daha derby almaz tövbe eder.Hem keskinlik hem konfor hemde dayanıklılık olarak kullan atlarda gerideler.

Bu ürün gamına güvenip böyle bir kampanya heralde stokları eritmeye çalışıyorlar.Bir alan alsın bir daha almasınlar diye.

Büyük marketkerde ne köpük,ne jel,nede kremleri var.Zaten arkoyu bile çogu kişi begenmeyip nivea gilette alıyorken...

Begenilmeyen arkonun bile sabunundan köpügüne jeline kadar en azından bulunabilirligi fazla.

Bu kampanyayla ben derby yanlış strateji uyguladıgını düşünüyorum

Mevcut ürün gamında ki kullan atları kullanan birini gilette sonra memnun etmez aksine derby bir daha almamaya yönlendirir.

Askerde bic degiştirilebilir başlıklı 3 bıçaklı makinesiyle traş oluyordum 2 bıçaklı derby verdiler deneyeyim dedim 2 traş sonra çöpü boyladı bicin kalitesine bile yanaşamadı.

Derby ürünlerini kaliteli yanıp bulunabilirligi arttırsın zaten gerisi gelir.

Sen ürününü kaliteli yap reklamını kendisi yapar.

Cvp: Derby'nin araba vermesi - mustbe - 20/02/2020

Kimler kaç 10 tl harcadı Smile ben ilk hafta bi tane aldım

Cvp: Derby'nin araba vermesi - dikdik_s - 20/02/2020

Bu tarz cekilislerde arabayı veriyorlarda, vergisi kazanana ait oluyor. Hani durduk yere 170bin lira vergi borcu cıkmasın bozmayın duzeni Smile

Cvp: Derby'nin araba vermesi - mustbe - 20/02/2020

(20/02/2020, Saat: 21:10)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu tarz cekilislerde arabayı veriyorlarda, vergisi kazanana ait oluyor. Hani durduk yere 170bin lira vergi borcu cıkmasın bozmayın duzeni Smile

Yok abi bu ikinci el araba. Restore edildi. Anahtar teslim

Cvp: Derby'nin araba vermesi - DenizKSK - 21/02/2020

(20/02/2020, Saat: 21:10)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu tarz cekilislerde arabayı veriyorlarda, vergisi kazanana ait oluyor. Hani durduk yere 170bin lira vergi borcu cıkmasın bozmayın duzeni Smile

Üstadım bu vergi konusunu ben de merak ettim, soruşturdum. Çünkü burada Vadistanbul'un araç çekilişine katılmış bulunduk (hanım sayesinde) vergi ödemesi de şöyle oluyor: KDV+ÖTV yatırılması çekilişi düzenleyen firmaya, MTV+devir teslim masrafları+harçlar çekilişi kazanan talihliye ait oluyormuş. Gerçi bu Derby'nin ki 2. el bir araç. Onda sadece devir teslim+noter masrafı olur sanıyorum.

Cvp: Derby'nin araba vermesi - dikdik_s - 21/02/2020

Dostlar detayını bilmiyordum, ama ihracat yapan marka dedigimiz bir firmanın, 2ci el bir arac icin cekilis yapıyorum demesi gercekten cok entresan. Hic duymadım gormedim boyle bir ornek. 2ci el aractan musterilere cekilismi mi olur, gercekten entresan sahsen yakıstıramadım.

Cvp: Derby'nin araba vermesi - mustbe - 21/02/2020

(21/02/2020, Saat: 15:48)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostlar detayını bilmiyordum, ama ihracat yapan marka dedigimiz bir firmanın, 2ci el bir arac icin cekilis yapıyorum demesi gercekten cok entresan. Hic duymadım gormedim boyle bir ornek. 2ci el aractan musterilere cekilismi mi olur, gercekten entresan sahsen yakıstıramadım.

abi öyle değil. araba konulu içerikler üreten bir youtuber (otomotiv sektöründe sağlam bir gazeteci) ile güzel bir anlaşma yapılıyor. eski bir araba alınıp takipçiler tarafından eklenecek parçaların seçilmesi ve olayın içine katılması sağlanıyor. kanal araba kanalı olunca, takipçiler müşteri kitlesi ile uyumlu (kıllı erkek cinsi) migrostan satın alınan derby ürünleri çekiliş hakkı sağlıyor. burada migros da devreye giriyor. yani baz donanım bir egea vermek yerine adamlar zamanının efsanesi bir arabayı hayata döndürüp anahtar teslim hediye ediyor. yani derby sana yakışanı yap adam gibi tıraş derken adam arabasına bin mesajı vs vermeye çalışıyor. (keşke USTA dışında bizim beğenimize sunabileceği bir ürünleri olsa)
Bu arabanın verilecek olması aşırı bir heyecan oluşturdu doğankabak youtube kanalında ve instagramda yorumlara bakabilirsin.

belki @erfa Fatih abi bizi müsait olduğunda aydınlatmak ister Smile