Geleneksel Tıraş Forumları
Bitmek bilmeyen tahrişler - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ TEKNİKLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: Acemiler İçin Tıraş Teknikleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=38)
+--- Konu Başlığı: Bitmek bilmeyen tahrişler (/showthread.php?tid=11333)

Sayfalar: 1 2 3

Bitmek bilmeyen tahrişler - batmanforever - 06/11/2019

11.11'den alet almak gibi bir düşünceniz varsa size Baili BD176'yı önerebilirim.
Slim Twist'te göre çok daha yumuşak bir traşı vardır.

Cvp: Bitmek bilmeyen tahrişler - Cem.O44 - 06/11/2019

(06/11/2019, Saat: 21:35)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok geçmiş olsun komşum. Sinekkaydı traş elde etmek için cildinizi çok mu zorluyorsunuz?

Cildiniz hassas ise bu tip durumlar yaşanabilir diye düşünüyorum.

1 ay öncesine kadar böyle bir takındım vardı fakat ustadlardan edindiğim bilgilerle bu hevesten vazgeçip tahrişsiz tıraş hedefledim zamanla olur diye 1 aydır üstleniyorum

(06/11/2019, Saat: 21:38)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 11.11'den alet almak gibi bir düşünceniz varsa size Baili BD176'yı önerebilirim.
Slim Twist'te göre çok daha yumuşak bir traşı vardır.

Yaklaşık 15 gün önce qshave futur clone siparişi verdim komsum ayarlı diye rahat olacağını düşündüm ama bailiyede bakacağım şimdi ?

Cvp: Bitmek bilmeyen tahrişler - Southwestern - 06/11/2019

Aliexpress'ten bir EJ89 klonu siparis edebilirsin. Futur ve kelebek aletlerden daha uygun olacaktir yeni baslayanlar icin. Haward var, Yintal var, bu forumda gordugum urunler bunlar, daha baska opsiyonlar da vardir muhakkak.

Bitmek bilmeyen tahrişler - batmanforever - 06/11/2019

(06/11/2019, Saat: 21:41)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaklaşık 15 gün önce qshave futur clone siparişi verdim komsum ayarlı diye rahat olacağını düşündüm ama bailiyede bakacağım şimdi ?

İnşallah dediğim gibi olmaz ama Qshave ayarlının size uygun gelmeyeceğini düşünüyorum. Baili BD176 veya buna benzer uysal aletlerin size daha uygun geleceğini düşünüyorum.

Cvp: Bitmek bilmeyen tahrişler - Sh@dow - 07/11/2019

Komşum diğer komşularımızında söylediği gibi sakal uzatıp harita çıkartın. Kıl dönmesine kıvırcık sakal veyahut sakal çıkış yönünüze dikkat etmeden tersten almanızda sebep olabilir. Sinek kaydı takıntınız olmasın zaten amaç ilk başta tahrişsiz tıraş olmak gerisi zamanla gelicektir.

Cvp: Bitmek bilmeyen tahrişler - Pele69 - 07/11/2019

Komşum öncelikle kendini tanıtmalısın. Yaşın genç geldi bana bende bir cildiye tavsiyesi ve yeme içme konusunda dikkatli olmani önereceğim. yanaklarda batık kolay kolay olmaz boyun ve çene altında olur genelde. Oradakiler akne gibi görünüyor. Kıl dönmesi meselesi ise öyle bir iki tıraşta düzelecek bir mesele değil. Sabırla bastırmadan kısa çekişlerle ve çıkış yönüne en fazla iki kere tıraşını olmani tavsiye ediyorum. Sakallarını bir hafta kadar uzatıp çıkış yönlerini iyice ezberleyip öyle dene birde. Ayrıca fırçayla yüzüne güzel masaj yap kıl köklerini kaldır. Ve ondan sonrada parmak uçlarınla çene ve boyun kısmını iyice ovala kıllar dikleşsin.