Geleneksel Tıraş Forumları
Perma Sharp Süper Jilet - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Perma Sharp Süper Jilet (/showthread.php?tid=113)

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - İsmetaltan - 03/07/2020

(02/07/2020, Saat: 11:03)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mürekkep baskılı ile lazer baskılı Perma Sharp jiletler arasında ciddi bir konfor ve keskinlik farkının var olduğunu düşünüyorum.
Ben şahsen lazer baskılı jiletleri konfor açısından çok daha başarılı buluyorum. Lazer baskılı jiletleri denememiş olan komşularım varsa mutlaka denemesini tavsiye ederim.

kesinlikle haklısın volkan abi, hiç anlaşamazdım zatı-alileri ile ama özdilek marketten raslantı bulup almıştım eski plastik kutulu olanların tadında iyi gelmişti hatta denemek için 4 kez kullandım sorun çıkarmadı ama hala bana göre değil.

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - kral arthur - 03/07/2020

Yeni lazer baskılı permalarda konfor artmış ama keskinlik azalmış geldi bana.Eskiler daha çok tıraş çıkarıyordu.

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - İsmetaltan - 03/07/2020

(03/07/2020, Saat: 13:33)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeni lazer baskılı permalarda konfor artmış ama keskinlik azalmış geldi bana.Eskiler daha çok tıraş çıkarıyordu.

hocam zaten genel olarak iki en fazla kullanım sayım, plastik blisterdekiler harika gelmişti bana bu karton ambalajlara göre, ama lazer baskı ile biraz toparlamış, keskinlik konusunda bişey diyemem o açıdan değerlendirmedim dikkatte etmedim, işini yapmıştı diye hatırlıyorum.

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - klasik63 - 07/08/2020

Uzun süre Astra yeşil kullandıktan sonra ws den sonra ikinci ncinkullandigim ve ilk tiraslarda tahriş yasadigimm yeni üretim gilette permaya 3 tırastir yeni bir şans vermek istedim.Hem el hem teknik alıştı heralde perma gerçekten iyi tıraş veriyor.Keskin ama konforsuz değil ve piyasada bulunabilirlik olarak en yaygin jilet.5 li aldığım marketten kartelasini almıştım 45 TL idi.

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - marv - 27/08/2020

Zamanında 10 kartela stok yapmıştım çift kağıtlı Big Grin Çift kağıtlı keskin ve uzun ömürlüydü. Nispeten konforluydu da. Sonra ki üretimler de keskindi ancak konfor bir tık geride ve daha az ömürlüydü. Birkaç başlık geride soran arkadaşlar için nacizane tavsiyem stok psikolojisine çok girmemek. 30 sene önce de vardı , eminim 30 sene sonra da olacaktır. Olmasa bile Perma olmaz , terma olur. Ama olur illa ki Smile

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - gibicibicis_34 - 18/09/2020

İlk kez bugün kullandım. Zaten geleneksel tıraşa da yeni başladım. Ama tahriş yok. Neredeyse mavi astra kadar iyi sonuç aldım . Denemek için iyi jiketkerden 5 er paket almıştım. Hangisini alacağıma karar veremiyorum. Bunlar böyleyse crysyal ve rapira swedish nasıldır Smile

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - dbkan - 18/09/2020

(18/09/2020, Saat: 11:28)gibicibicis_34 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunlar böyleyse crysyal ve rapira swedish nasıldır Smile
Komşum hiç de öyle olmuyor. Genel kanıya göre çok beğenilen,  el üstünde tutulan jiletle uyuşamıyabiliyorsunuz. Ya da çoğu kişinin burun kıvırdığı jilet sizin cok konforlu olabiliyor.
Tabi bu durum kullandığınız DE alete göre de değişiyor.

(18/09/2020, Saat: 21:45)dbkan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum hiç de öyle olmuyor. Genel kanıya göre çok beğenilen,  el üstünde tutulan jiletle uyuşamıyabiliyorsunuz. Ya da çoğu kişinin burun kıvırdığı jilet sizin cok konforlu olabiliyor.
Tabi bu durum kullandığınız DE alete göre de değişiyor.

Haklısınız . Bu yüzden tekli paketlerde 8 - 10 tane jilet aldım. 1 er taneyi 3-4 tıraş kullanmak suretiyle deniyorum. Permasharp , yeşil astra, mavi astra, voskhod , derby usta , rapira pembe siyah , rapira swedish , crystal ,zaza premium , shark , Nacet . Bakalım hangisi uyacak =)

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - mustbe - 18/09/2020

(18/09/2020, Saat: 22:01)gibicibicis_34 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Haklısınız . Bu yüzden tekli paketlerde 8 - 10 tane jilet aldım. 1 er taneyi 3-4 tıraş kullanmak suretiyle deniyorum. Permasharp , yeşil astra, mavi astra, voskhod , derby usta , rapira pembe siyah , rapira swedish , crystal ,zaza premium , shark , Nacet . Bakalım hangisi uyacak =)

Komşum güzel bir başlangıç yapmışsınız. Beğendim diye bir markadan stok yapmayın ya da beğenmedim diye elden çıkarmayın. Farklı makineler aldığınız zaman tekrar denersiniz.

100 lükte kargo bedavaya geliyor . Beğendiğim paketi 100 lük alırım diye düşündüm . Mavi Astra nın üretilmeme durumu olabilir mi acaba ?