Geleneksel Tıraş Forumları
Perma Sharp Süper Jilet - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Perma Sharp Süper Jilet (/showthread.php?tid=113)

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - lim10 - 24/02/2020

(24/02/2020, Saat: 22:54)Fenotip Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @lim10 komşum şuan 100lü perma sharp 50 adet feather 50 adet 7 o'clock sharp edge var. 2 günde bir tıraş oluyorum. Ancak feather bile olsa tek seferlik kullanıyorum. Bu yüzden perma sharp kullan at olarak daha mantıklı geliyor bana. Sizce 2 günde bir tek kullanım yaptığıma göre sizce ne kadarlık bir stok yapmalıyım?

Kendimden örnek vereyim. 2 yıla yakındır jilet , sabun , alet , fırça denemeleri yaptım. Sample sabunlar/kremler/jiletler denedim. En son 1 kutu Sarı Gillette aldım ve birkaç tıraş sonra işte bu dedim. Haftada 2 defa tıraş oluyorum ve 1 jileti 2 defa kullanıyorum. Yani 1 hafta 1 jilet oluyor. Yıl 52 hafta. 200 tane jilet yakın zamanda almayı planlıyorum. 4 yıla yakın gider. Uzun bir süre kafam rahat eder. Bence siz de size uygun olduğunuz jiletin kabaca 3-4 yıl yetecek bir stok yapabilirsiniz.

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - Fenotip - 24/02/2020

(24/02/2020, Saat: 23:02)lim10 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kendimden örnek vereyim. 2 yıla yakındır jilet , sabun , alet , fırça denemeleri yaptım. Sample sabunlar/kremler/jiletler denedim. En son 1 kutu Sarı Gillette aldım ve birkaç tıraş sonra işte bu dedim. Haftada 2 defa tıraş oluyorum ve 1 jileti 2 defa kullanıyorum. Yani 1 hafta 1 jilet oluyor. Yıl 52 hafta. 200 tane jilet yakın zamanda almayı planlıyorum. 4 yıla yakın gider. Uzun bir süre kafam rahat eder. Bence siz de size uygun olduğunuz jiletin kabaca 3-4 yıl yetecek bir stok yapabilirsiniz.

Teşekkür ederim komşum şuan beğendiğim jilet ve ucuz olduğu için 4-5 yıllık bir stok yapsam iyi olacak. Bunun yanında feather ve 7 o'clock sharp stoğuda yapmayı düşünüyorum. Forumda okuduğum kadarıyla ya ürün kalitesi bozuluyor ya da üretimi durunca fahiş fiyata satılıyor.

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - sfenks - 25/02/2020

(24/02/2020, Saat: 22:33)Fenotip Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeni gilette perma sharp serisi sizce böyle devam eder mi? Üretimi 1 - 2 yıla durma ihtimali var mı? Genel olarak gilette perma sharp beğendiğim ve günlük kullandığım bir jilet. Stok yapılası bir jilet mi yoksa 5 yıl sonra da bulabileceğim bir jilet mi?

Ne zaman bir hobi edinsem ürün stok sıkıntısı olmaya başlıyor. Ben forumda hangi sabun güzel, hangi aftershave iyi vs araştırmaya başlarken ne razorus ne extrashaving ne mühle de stok var. Önerilen ürünler genelde tükenmiş.

Kalitesinin değişmesi konusunda bir şey diyemem ama ülkemizde pazar hakimiyetini elinde tutan tek jilet olduğu için üretiminin durdurulması ihtimalini düşük buluyorum. Malum, arko stick sabuna benzer şekilde berberlerin olmazsa olmaz jiletidir.

Perma Sharp Süper Jilet - oguzkagan - 25/02/2020

Tıraşa ilk başladığım günden beri (+35 sene diyelim yuvarlak hesap olsun ) perma sharpın çelik sanayi aş yada gillette üretimi bütün serilerini kullandım bilirim. Çelik Sanayi üretimleri tabi daha kalın, omurgalı, bir tık daha az keskin, bir tık daha konforlu ama kesinlikle daha uzun ömürlüler(di)...
Ama Gillette St.Petersbourg fabrikasında üretilen kahverengi kırmızı karton kutulularını da severek kullanıyorum ( yukarıda bir yerlerde 3 lü resimleri olan kutular) Şahsen aralarında bir fark göremedim hala da göremiyorum...

Ha arada kalite kontrolden kaçan bozuk jilet yada seri çıkar yada kullanılan çelik şeritler maliyet kaygısıyla gitgide incelemiştir ona birşey diyemem ama permasharpların o serisi iyi bu serisi kötü durumu/hissiyatı birazda psikolojik olabilir mi diye düşünmeden edemiyorum? (yada benim surat artık iyice meşin gibi oldu ne vurursam aynı geliyor )

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - Nazikas - 25/02/2020

(25/02/2020, Saat: 01:53)oguzkagan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ha arada kalite kontrolden kaçan  bozuk jilet yada seri çıkar yada kullanılan çelik şeritler maliyet kaygısıyla gitgide incelemiştir ona birşey diyemem ama permasharpların o serisi iyi bu serisi kötü durumu/hissiyatı   birazda psikolojik olabilir mi diye düşünmeden edemiyorum? (yada benim surat artık iyice meşin gibi oldu ne vurursam aynı geliyor )

Big Grin Big Grin Big Grin Çok belirgin farklar dışında dediklerinize katılıyorum. Paket içinde belki 1 tane defolu jilet çıkması olabiliyor perma'da. Bu işin fıtratında bilhassa jiletlerde eski/yeni karşılaştırması hep var hep de olacak gibi. Genelde de denk gelmedim yeniler iyi olsun Smile Belki 5 sene sonra tekrar değişir bu günküler baş tacı olur, kör ölür badem gözlü olur. Bir filmde görmüştüm zannedersem Woddy Allen'ın idi. Tarihin önemli dönemlerinden önemli kişilere sorulduğunda hep kendilerinden önceki nesilleri hayırla yad edip içinde bulundukları dönemin gençliğinden vs. dem vuruyorlardı.
Saygılar.

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - mustbe - 25/02/2020

(25/02/2020, Saat: 02:36)Nazikas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Big Grin  Big Grin  Big Grin Çok belirgin farklar dışında dediklerinize katılıyorum. Paket içinde belki 1 tane defolu jilet çıkması olabiliyor perma'da. Bu işin fıtratında bilhassa jiletlerde eski/yeni  karşılaştırması hep var hep de olacak gibi. Genelde de denk gelmedim yeniler iyi olsun Smile Belki 5 sene sonra tekrar değişir bu günküler baş tacı olur, kör ölür badem gözlü olur. Bir filmde görmüştüm zannedersem Woddy Allen'ın idi. Tarihin önemli dönemlerinden önemli kişilere sorulduğunda hep kendilerinden önceki nesilleri hayırla yad edip içinde bulundukları dönemin gençliğinden vs. dem vuruyorlardı.
Saygılar.

Komşum son 3 seriyi denediniz mi ? Çift kâğıt efsane özel sistem begenilmedi gillette çok dengeli bulundu. Deneyin beraber yad edelim çift kağıdı.

RE: Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - aliyuksel - 27/02/2020

(24/02/2020, Saat: 22:33)Fenotip Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeni gilette perma sharp serisi sizce böyle devam eder mi? Üretimi 1 - 2 yıla durma ihtimali var mı? Genel olarak gilette perma sharp beğendiğim ve günlük kullandığım bir jilet. Stok yapılası bir jilet mi yoksa 5 yıl sonra da bulabileceğim bir jilet mi?

Ne zaman bir hobi edinsem ürün stok sıkıntısı olmaya başlıyor. Ben forumda hangi sabun güzel, hangi aftershave iyi vs araştırmaya başlarken ne razorus ne extrashaving ne mühle de stok var. Önerilen ürünler genelde tükenmiş.
İşte bu yüzden ben kafayı yiyorum Smile
Bi fırça görüyorum, ilk başta güzel. Ama ilerleyen zamanlarda belki düşüncelerim değişecek. Bilemem. Ama ben karar verene kadar da fırça bitecek. Ne yapıyorum, hemen iki tane alıyorum. Jilet, sabun vs her şeyde bu böyle. Herşeyden çift. Şimdi siz permasharp güzel dediniz ya, görün seneye değişir Smile

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: RE: Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - mustbe - 27/02/2020

(27/02/2020, Saat: 12:40)aliyuksel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İşte bu yüzden ben kafayı yiyorum Smile
Bi fırça görüyorum, ilk başta güzel. Ama ilerleyen zamanlarda belki düşüncelerim değişecek. Bilemem. Ama ben karar verene kadar da fırça bitecek. Ne yapıyorum, hemen iki tane alıyorum. Jilet, sabun vs her şeyde bu böyle. Herşeyden çift. Şimdi siz permasharp güzel dediniz ya, görün seneye değişir Smile

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Stokculuga karsıyım komşum ama çok değişiyor permasharp yüklenin Smile

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - Mehmet1989 - 13/04/2020

Çift kağıtlı Perma Sharp bulmak biraz zor nereden temin edebiliriz?

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - Cem.O44 - 03/05/2020

yakın tıraş yazan seriden kullan at şeklinde 3 4 tıraş oldum.ilk kullanım akıcı gerçekten yakın bir tıraş verdi ama diğer tıraşlarda aynısını göremedim galiba kutu içindeki jiletlerin farklılığından kaynaklandı.