Geleneksel Tıraş Forumları
Perma Sharp Süper Jilet - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Perma Sharp Süper Jilet (/showthread.php?tid=113)

RE: Perma Sharp Süper Jilet - pilotic - 26/09/2017

@dikdik_s üstad ilk fırsatta deneyeceğim. Yarın kör dediğim jiletlere Futur klonuyla son şanslarını verip olmuyorsa onları ayıklamayı düşünüyorum.

Avuç içine sürtmeyi, kullandıktan sonra köreldiğini hissettiğim bir iki jilette denemiştim daha önce. Pek bir faydasını hissetmedim ama permatiki uysallaştırabilir.

RE: Perma Sharp Süper Jilet - protti - 28/10/2017

Kesinti sonrası ilk kesik benden olsun Smile

Bu jilette eski kalite namına hiçbir şey görmüyorum. Gün geçtikçe kalitesi düşüyordu fakat artık kesik yeme zamanı satın almam artık. Standart yok, WS gibi kör, çelik kalitesi vasat ...

RE: Perma Sharp Süper Jilet - BigHillMe - 28/10/2017

Geçmiş olsun komşum Sad Hala elimdeki stokları kullandığım için yenileri için birşey diyemeyeceğim fakat haberdar etmeniz iyi oldu yüklü miktarda alım yapmamızı engeller.

RE: Perma Sharp Süper Jilet - Bearded MAN - 30/10/2017

Bu jilet tam 3 kez değişim geçirdi. İlk partide böyle beyaz ve kalın bir kağıda sarılıydı çok keskindi ve iyi tıraş ediyordu sonra değiştirdiler kağıdı değişti keskinliği düştü fakat ok seviyesinde bir jiletti en son aldığımda jiletin üzerindeki yazılar bile zor okunur hale gelmişti ve keskinliği daha da düşmüştü şöyle söyleyeyim son aldığım parti boynumu mahvetti şu an boynumda ufak sivilceler var ve kıpkırmızı üstelik 6 paket almıştım ve paketine 3 tl vermiştim böyle iğrenç bir jilet olamaz resmen jileti mahvetmişler bunu kim nerede üretiyorsa götürüp kafasına atmak lazım o son jiletleri piyasada tutmuş bir ürünle neden oynuyorlar anlamıyorum

RE: Perma Sharp Süper Jilet - protti - 30/10/2017

(28/10/2017, Saat: 04:00)BigHillMe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçmiş olsun komşum Sad Hala elimdeki stokları kullandığım için yenileri için birşey diyemeyeceğim fakat haberdar etmeniz iyi oldu yüklü miktarda alım yapmamızı engeller.

Yeni bir tane bulursan usturaya böler gibi kır, bir de elindekilerden birini dene . Hamur gibi yeniler zor kırılıyor çelik değil teneke . Çelik kalitesi bozuk, honlama kötü bic jilet gibi keskin ağızda dönmeler var sanırım . Standart yok diyeceğim var hepsi kötü .

Perma Sharp Süper Jilet - BigHillMe - 30/10/2017

Yeni bir replika olayi olmasini umuyorum. Permasharpda giderse ulasilabilir kaliteli jilet olarak sadece astra kalacak. Sad

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RE: Perma Sharp Süper Jilet - protti - 30/10/2017

(30/10/2017, Saat: 21:55)BigHillMe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeni bir replika olayi olmasini umuyorum. Permasharpda giderse ulasilabilir kaliteli jilet olarak sadece astra kalacak. Sad

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sağlamasını esnaf berberinden de yaptım. Daha ben demeden jilet konusu açılınca kendisi anlattı. Esnaf berberlerinin esas işi sabah sakal tıraşıdır ve sürekli müşterisini üzmek istemezler dikkatlidir.
Umarım bir seri bozuktur ya da replikadır dediğin gibi.

İlk sahibi permayı iyi paraya satıp sakız fabrikası kurmuş üstüne onuda iyi paraya satmıştı. Bize de kalan markayla mutlu olmak düşüyor Smile

RE: Perma Sharp Süper Jilet - Niko - 31/10/2017

Bahsi güncel konumda tartışılan bir jilet olduğu için gözüme çarptı ve ben de küçük bir dokunuş yapmak isterim. Denemediğim jilet sayısı çok azdır, retro jiletler dahil. Açık ara en memnun olmadığım jilettir. Farklı paketlerde, farklı satıcılarda vs. her türlü kombinasyonla denedim, böyle kötü bir jilet görmedim. Kırık 100 shavette için olan paketlerini 2 kez ayrı ayrı yerlerden aldım, onlarca kez inatla denedim yok, olmadı. Elimde bulunan tüm jiletleri belki diğer kardeşlerime uyar amacıyla hediye ettim, berberime verdim. Arada, eşim bana minik bir hediye olarak bir paket alıp aynanın önüne koyar şıklık olsun diye, ben de onu kırmam bir tane içinden alırım ve bir umutla "belki" diyerek aletime takarım ve sonuç hep hüsran. PS, tarafımdan bizzat her koşulda test edilmiş en kötü jiletlerden biridir. Bu şahsi bir deneyimdir ama bence cilde ve kıl yapısına uygun olup olmadığı iyice test edilmeden stoğu yapılacak son jilettir. Perma Sharp, nostaljik, marka bilinirliği, o müthiş konforlu, keskin ve en kritik  özelliği olan karizmasını benim gözümde ne yazık ki kaybetmiş bir jilettir.

RE: Perma Sharp Süper Jilet - gökbörü - 16/12/2017

(31/10/2017, Saat: 00:59)Niko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bahsi güncel konumda tartışılan bir jilet olduğu için gözüme çarptı ve ben de küçük bir dokunuş yapmak isterim. Denemediğim jilet sayısı çok azdır, retro jiletler dahil. Açık ara en memnun olmadığım jilettir. Farklı paketlerde, farklı satıcılarda vs. her türlü kombinasyonla denedim, böyle kötü bir jilet görmedim. Kırık 100 shavette için olan paketlerini 2 kez ayrı ayrı yerlerden aldım, onlarca kez inatla denedim yok, olmadı. Elimde bulunan tüm jiletleri belki diğer kardeşlerime uyar amacıyla hediye ettim, berberime verdim. Arada, eşim bana minik bir hediye olarak bir paket alıp aynanın önüne koyar şıklık olsun diye, ben de onu kırmam bir tane içinden alırım ve bir umutla "belki" diyerek aletime takarım ve sonuç hep hüsran. PS, tarafımdan bizzat her koşulda test edilmiş en kötü jiletlerden biridir. Bu şahsi bir deneyimdir ama bence cilde ve kıl yapısına uygun olup olmadığı iyice test edilmeden stoğu yapılacak son jilettir. Perma Sharp, nostaljik, marka bilinirliği, o müthiş konforlu, keskin ve en kritik  özelliği olan karizmasını benim gözümde ne yazık ki kaybetmiş bir jilettir.

hocam peki favoriniz nedir?

RE: Perma Sharp Süper Jilet - İsmetaltan - 16/12/2017

(31/10/2017, Saat: 00:59)Niko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bahsi güncel konumda tartışılan bir jilet olduğu için gözüme çarptı ve ben de küçük bir dokunuş yapmak isterim. Denemediğim jilet sayısı çok azdır, retro jiletler dahil. Açık ara en memnun olmadığım jilettir. Farklı paketlerde, farklı satıcılarda vs. her türlü kombinasyonla denedim, böyle kötü bir jilet görmedim. Kırık 100 shavette için olan paketlerini 2 kez ayrı ayrı yerlerden aldım, onlarca kez inatla denedim yok, olmadı. Elimde bulunan tüm jiletleri belki diğer kardeşlerime uyar amacıyla hediye ettim, berberime verdim. Arada, eşim bana minik bir hediye olarak bir paket alıp aynanın önüne koyar şıklık olsun diye, ben de onu kırmam bir tane içinden alırım ve bir umutla "belki" diyerek aletime takarım ve sonuç hep hüsran. PS, tarafımdan bizzat her koşulda test edilmiş en kötü jiletlerden biridir. Bu şahsi bir deneyimdir ama bence cilde ve kıl yapısına uygun olup olmadığı iyice test edilmeden stoğu yapılacak son jilettir. Perma Sharp, nostaljik, marka bilinirliği, o müthiş konforlu, keskin ve en kritik  özelliği olan karizmasını benim gözümde ne yazık ki kaybetmiş bir jilettir.

Neredeyse hemen hemen aynı fikirlerdeyiz hocam anlaşamadıklarım srasında hele o sakal köklerinde oluşan batıcı uzama hissi yokmu tarifsiz ızdırap eski üretimlerinden hic denemedim denk gelmedi daha personna crystal ve pek begenmesemde polsilver bile varken onca stokta pek trrcihim degil lakin bi siparişime yine iki kutu 5 li bir kutu kırık ekliycem olmadı yine vericez birilerine (birileri = enişte olacak yine muhtemelen) ancak bu öznel durum için begenenlere de yine bolll keyifli bol sıhhatli tıraşlar...