Geleneksel Tıraş Forumları
Perma Sharp Süper Jilet - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Perma Sharp Süper Jilet (/showthread.php?tid=113)

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - mestem - 22/04/2016

Yeni başlayan birisi olarak sert ve sık sakallarım için keskin/konforlu jilet arayışlarım sürüyor. Maalesef perma-sharp beni hayal kırıklığına uğrattı çünkü keskin ama konforlu değil (rimei ve wilkinson classic ile kullandım). Konunun başında çok güzel yorumlar olunca devamını okumadan umutlanarak 100 adet satın almıştım marketten. Şimdi anladım iyisi eski olanlarmış. Neyse sağlık olsun. Acemilik işte. Şimdi yeşil astra vs. ile denemelere devam.

RE: Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - msakalli - 22/04/2016

(22/04/2016, Saat: 21:38)mestem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeni başlayan birisi olarak sert ve sık sakallarım için keskin/konforlu jilet arayışlarım sürüyor. Maalesef perma-sharp beni hayal kırıklığına uğrattı çünkü keskin ama konforlu değil (rimei ve wilkinson classic ile kullandım). Konunun başında çok güzel yorumlar olunca devamını okumadan umutlanarak 100 adet satın almıştım marketten. Şimdi anladım iyisi eski olanlarmış. Neyse sağlık olsun. Acemilik işte. Şimdi yeşil astra vs. ile denemelere devam.
Komşum, eskilerinin daha iyi olması bir yana, jilet kişiden kişiye çok değişkenlik gösteren bir husustur. Bu nedenle emin olmadan çoklu paketler almamanızı, en fazla 5'lik veya 10'luk paketler alıp denemenizi öneririm.

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - ustaci - 22/04/2016

Sahtesi çok olan bir jilet impa dan aldığımla bakkal dan aldığımın hiç alakası yok sadece bu sahte jiletlerden dolayı çelik ustura ile feather ss shavette almayı düşünüyorum.

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - Selman - 23/04/2016

Gillette 7 o'clock sarı pakete yakın jilet arayışım sürüyor. Perma denedim konforu hoşuma gitmedi. Dediğiniz gibi belki sahtedir o yüzden impadan da alıp deneyeceğim.

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - rock83 - 24/04/2016

Permasharp'ın keskinliği çok hoşuma gitmişti, taa ki 8-10 saat sonra başlayan kaşıntıya kadar...
O gün tekrar tıraş olmak zorunda kalmıştım Smile

Bence o seviyede Gillette 7 o'clock sarı pakete benzer ve daha ekonomik Personna Lab Blue var.
Personna Lab Blue, Permasharp kadar ekonomik değil ama ileri seviyede kaliteli.

Perma Sharp Süper Jilet - Aedan - 24/04/2016

(24/04/2016, Saat: 00:26)rock83 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Permasharp'ın keskinliği çok hoşuma gitmişti, taa ki 8-10 saat sonra başlayan kaşıntıya kadar...

Bence o seviyede Gillette 7 o'clock sarı pakete benzer ve daha ekonomik Personna Lab Blue var.

O kaşıntıyı birkac jilet disinda hepsi ile yasadim. Kartusta ve elektrikli makinede yok. Feather ve personna da yok. Rus jiletlerinin hepsi kasindirdi...

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - Selman - 24/04/2016

(24/04/2016, Saat: 00:26)rock83 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Permasharp'ın keskinliği çok hoşuma gitmişti, taa ki 8-10 saat sonra başlayan kaşıntıya kadar...

personna lab blue merak ediyorum ama onun da 5li paketi yok heralde impada. 100lük alcam cildime uymayacak sonra para yanacak boş yere.

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - rock83 - 30/04/2016

(24/04/2016, Saat: 08:48)Selman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: personna lab blue merak ediyorum ama onun da 5li paketi yok heralde impada. 100lük alcam cildime uymayacak sonra para yanacak boş yere.
@Selman
Sen al, begenmezsen ben musterisiyim.

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - albayrak1616 - 18/05/2016

Kullandığım jiletler arasında (Personna, Gillette 7 o'clock sarı paket,Feather,Polsilver ve perma arasında iyi bir performans gösterdi.Ben beğendim...

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - Niko - 10/06/2016

Komşular, Perma Sharp berberler için üretilen (üzerinde öyle yazıyor) kırık jiletini kullanan var mı? Tam jiletten farkı var mı acaba?