Geleneksel Tıraş Forumları
Perma Sharp Süper Jilet - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Perma Sharp Süper Jilet (/showthread.php?tid=113)

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - msakalli - 26/02/2016

Aynen öyle @serjames komşum. Jilet kişiden kişiye çok değişken bir husus diyoruz ama söylediğiniz üzere aynı marka jiletin performansı farklı kullanım şartlarında (hazırlık, malzeme değişikliği vs.) kişinin kendisinde bile büyük değişimler gösterebiliyor.

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - Serjames - 26/02/2016

(26/02/2016, Saat: 18:26)ms_1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynen öyle @serjames komşum. Jilet kişiden kişiye çok değişken bir husus diyoruz ama söylediğiniz üzere aynı marka jiletin performansı farklı kullanım şartlarında (hazırlık, malzeme değişikliği vs.) kişinin kendisinde bile büyük değişimler gösterebiliyor.

Eee buda meyvelerini belli bir süre ve sabırdan sonra veriyor , bir süre çizer , cırmıklar sonra vakti gelince bir masum öpücük bırakır Wink

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - inter - 07/03/2016

Bizim milletin genel sakal yapisina en uygun jilet adamlar iyi ar-ge yapiyor..

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - dikdik_s - 07/03/2016

@pitbull

Dostum yazmıssın ama basına @ isareti koymayınca bildirim gelmedi bana, simdi sans eseri gordum.
37 slant ı aldık Saltuk kardesimize verdik bile. Su an 39Slant var elimde severek kullandıgım. Aynen slant kafalarda cok guzel sonuc veren (geneldede cok begendigim) jiletlerden.

İlk zamanlar Personna almıstım impadan, kullanınca vay be demistim ama inanın feather ve permasharpla omrumu gecirebilirim.

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - blueshadov - 08/03/2016

En fazla iki kez tıraş oluyorum fazla si olmuyor.jilet i çok fazla kullanmamak lazım. Yeni Rocnel makina gelsin yarım jilet tek tıraş devam ederim bu jilet le.

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - msakalli - 08/03/2016

Evet katılıyorum, Rocnel SE razor ile Permasharp yarım jiletler süper olacak.

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - rock83 - 23/03/2016

@Lord un yüksek puan verdiği bu jileti neden ilk sıralarda denemedim bilmiyorum.

Permasharp Super denediğim 9. jilet.

Diğer ekipmanlar:
Cella Sabun,
Progress (2),
Tipsoft Mançuryanlı

İlk geçişte bile yüksek oranda sakalları kısalttığı için 2. geçişi çok daha temiz yapmak ATG (ters) kesim için bana oldukça fırsat verdi.
Şu ana kadar başarı sağlayamadığım gıdıktaki sakalların başlangıç bölgesiyle daha fazla oynama şansım oldu Smile

Sıfır kesik ve kan izi, yumuşak bir kesim ile kızarmadan bitirdiğim ve toplamda şu ana kadar olduğum en iyi tıraştı.

Kaliteyi çok uzaklarda aramaya gerek yokmuş. 100 lük bir paketi kesinlikle stoklara katıyorum.

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - rock83 - 24/03/2016

15 saat sonra değerlendirme :

Sabah tıraş olmama rağmen bu akşamüstü elim yeni çıkmaya çalışan sakallarıma gittikçe rahatsızlık duymaya başladım,
Çünkü sakallarım sanki çok düzensiz ve keskin köşeli çıkmaya başlamıştı.
Elimi sürttüğümde hissettiğim tam olarak buydu ve gece 00:30 itibari ile,
yani permasharp traşının üzerinden 15 saat geçtikten sonra, başka bir jiletle tıraş olmak zorunda kaldım.

Bu kısa aralıklı tıraşın tahrişini elbette tahmin ediyordum ama düşündüğümden daha az tahrişli bir tıraş oldu.
Ve Permasharp'ın bana yaptığı zulümden kurtuldum. Halbuki tıraş zamanında ne kadar da yumuşak başlıydı Smile

Komşular jilet değerlendirmelerini kesinlikle;
-- Tıraş zamanı ve
-- Tıraş sonrası olarak 2'ye ayırmak gerektiğini farkettim.

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - inter - 24/03/2016

Gillette 7 oc'clock sharp edge'yi deneyin derim

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - rock83 - 24/03/2016

(24/03/2016, Saat: 03:28)inter Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gillette 7 oc'clock sharp edge'yi deneyin derim

@inter,
Komşum tam isabet olmuş ki, az önceki tıraşımı Gillette 7 oc'clock sharp edge ile yapmıştım.
Jilette rotasyondan şimdilik vazgeçtim.
Şimdilik "sharp edge" ile devam edeceğim.