Geleneksel Tıraş Forumları
Perma Sharp Süper Jilet - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Perma Sharp Süper Jilet (/showthread.php?tid=113)

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - dikdik_s - 01/02/2016

(01/02/2016, Saat: 01:44)ynspektas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O yapışkan kısımlarin tiras a bir etkisi yok, kalıp kalmaması jiletin performansını etkilemiyor. Göze çok hitap etmiyor, bu gibi durumlarda da sizin kullandığınız yöntem en guzeli

Eyvallah kardesim, aynen devam bildigimiz gibi o zaman. Cevap için sağolasın.

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - mahmut - 01/02/2016

(01/02/2016, Saat: 21:38)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eyvallah kardesim, aynen devam bildigimiz gibi o zaman. Cevap için sağolasın.

hocam öyle bir konu vardı nasıl çıkarıldığı ile ilgili alette iz bıraktığı için bu yapışkanları sevmeyen üstatlar
sıcak suya tutunca eriyor rahat siliniyor diye biliyorum yeni üretim permada iki nokta şeklinde ancak eski üretimde 4 noktada yapışkan var

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - pitbull - 01/02/2016

(01/02/2016, Saat: 21:38)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eyvallah kardesim, aynen devam bildigimiz gibi o zaman. Cevap için sağolasın.

dikdik_s üstad bu jileti 37 C slant (yeni aldığınızı hatırlıyorum) ile bir deneyin, keyif alacaksınız.

syg

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - bortaçina - 01/02/2016

Eski üretimi 5-6 aydır kullanıyorum, fikrimi paylaşmak isterim müsaadenizle.
İlk olarak fiyatını değerlendirirsem, standart yurtiçine göre pahalı diyebilirim. Eski çift kağıtlı üretimden kalktığı için forum içinden tedarik etmiştim geçen sene, 100 lük paket 40₺ idi. Performansa gelirsek, jiletin en büyük özelliği keskinliği, nasıl fiyatı standartların iki katıysa keskinliği de öyle. Islak tıraşa ilk başladığımda yeşil astra, derby, wilki ile suratımı yoluyordum ama çok tecrübem olmadığından tekniğimde yahut siyah wilki DE alette sorun arıyordum. Bu jilet ile traş olunca keyif almıştım ıslak tıraştan. Ancak uzun dönem kullanınca jiletin keskinliğinden başka sertliğini de fark ettim. Günlük konforlu bir tıraş için yeterli yumuşaklığı yok bence. Bu durumun sık ve sert sakal tipi için hiç sorun olacağını sanmıyorum çünkü ben de 3-4 günlük sakal ile tıraş olurken bir sorun yaşamıyorum ancak günlük tıraşta üst üste bu jileti kullanırsam, çene gibi kıvrımlı ya da yanak gibi sakalımın seyrek olduğu bölgelerde ne kadar dikkat etsemde tahriş yaşıyorum. Dolayısıyla değişimli kullanıyorum, bir gün yumuşak diğer gün keskin perma.
Bu arada yumuşak olarak nitelediklerimden bu aralar favorim mühle, hatta düşünmeden edemiyorum; şöyle eski perma keskinliğinde mühle konforunda bir jilet olsa..
Neyse herkese iyi tıraşlar.

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - Serjames - 02/02/2016

İlk denememde beklediğimi tam olarak vermedi , ikincisinde umarım daha iyi bir sonuç verir.

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - Arkoadami - 09/02/2016

Arkadaşlar iyi aksamlar diler herkese;
Az once tıraş oldum.permasharp ile ayni jiletle 3.kez tiras oldum fakat ilk tirasa gore oldukca rahatsiz etti canimi acitti ve zor kesti.permasharptaki olk konforu 3-4tiras saglayacak jilet var mi bildiginiz .sakalim sert cildim yagli

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - t.macgyver - 09/02/2016

(09/02/2016, Saat: 22:44)Arkoadami Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar iyi aksamlar diler herkese;
Az once tıraş oldum.permasharp ile ayni jiletle 3.kez tiras oldum fakat ilk tirasa gore oldukca rahatsiz etti canimi acitti ve zor kesti.permasharptaki olk konforu 3-4tiras saglayacak jilet var mi bildiginiz .sakalim sert cildim yagli

tam bir muadil olmasa da, daha ucuz bir ikame olarak "yeşil astra"ya bakın derim.
ben usturada tek kere kullanıyorum, biraz benzeşiyorlar diyebilirim.
fiyat avantajı 2 kerelik kullanımı bahsettiğiniz kullanım adetine denk kılıyor zaten.

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - mecheng - 10/02/2016

Ben keskinlik acisindan da, hijyen acisindan da jileti birden fazla kullanmayi onermiyorum ustad.

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - Eucris - 16/02/2016

(01/02/2016, Saat: 23:32)bortaçina Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eski üretimi 5-6 aydır kullanıyorum, fikrimi paylaşmak isterim müsaadenizle.
İlk olarak fiyatını değerlendirirsem, standart yurtiçine göre pahalı diyebilirim. Eski çift kağıtlı üretimden kalktığı için forum içinden tedarik etmiştim geçen sene, 100 lük paket 40₺ idi. Performansa gelirsek, jiletin en büyük özelliği keskinliği, nasıl fiyatı standartların iki katıysa keskinliği de öyle. Islak tıraşa ilk başladığımda yeşil astra, derby, wilki ile suratımı yoluyordum ama çok tecrübem olmadığından tekniğimde yahut siyah wilki DE alette sorun arıyordum. Bu jilet ile traş olunca keyif almıştım ıslak tıraştan. Ancak uzun dönem kullanınca jiletin keskinliğinden başka sertliğini de fark ettim. Günlük konforlu bir tıraş için yeterli yumuşaklığı yok bence. Bu durumun sık ve sert sakal tipi için hiç sorun olacağını sanmıyorum çünkü ben de 3-4 günlük sakal ile tıraş olurken bir sorun yaşamıyorum ancak günlük tıraşta üst üste bu jileti kullanırsam, çene gibi kıvrımlı ya da yanak gibi sakalımın seyrek olduğu bölgelerde ne kadar dikkat etsemde tahriş yaşıyorum. Dolayısıyla değişimli kullanıyorum, bir gün yumuşak diğer gün keskin perma.
Bu arada yumuşak olarak nitelediklerimden bu aralar favorim mühle, hatta düşünmeden edemiyorum; şöyle eski perma keskinliğinde mühle konforunda bir jilet olsa..
Neyse herkese iyi tıraşlar.

Agresif değilde Mild aletle kullanırsanız bence sorun olmaz günlük traş oluyorum saygılar.

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - Serjames - 26/02/2016

Ws sword veya ej gibi aletlerde deneyince bu ne ya çok kötü felan demiştim , progress gibi ayarlı olan bir makineye geçince bir de istediğim agresifliğe getirince niye bu kadar övüldüğünü anladım .
Bazen bir veya iki farklı makinede bile jileti tam olarak göremiyorsunuz , bu yüzden her zaman jiletlere şans verilmeli . Bana uygun değil diye kenara attığınız jilet bir anda süper kahramanınız olabilir .