Geleneksel Tıraş Forumları
Perma Sharp Süper Jilet - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Perma Sharp Süper Jilet (/showthread.php?tid=113)

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - GartBnx - 12/12/2015

(12/12/2015, Saat: 20:26)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vay GartBnx nereden buldun bunu ?
Perma, Fatih Terim, Black Beauty ve eski TRT reklamları.Gerçekten nostalji.

Açıkçası ben bulmadım, Yabancılar bulmuşlar facebookta gördüm :-)

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - onurcakmak - 12/12/2015

(12/12/2015, Saat: 20:44)GartBnx Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Açıkçası ben bulmadım, Yabancılar bulmuşlar facebookta gördüm :-)

Harbi mi ya? Kim paylaşmış, linki var mı?

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - GartBnx - 12/12/2015

(12/12/2015, Saat: 20:48)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Harbi mi ya? Kim paylaşmış, linki var mı?

Buyrun...

https://www.facebook.com/groups/1487780391528781/

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - recklesstr - 12/12/2015

(12/12/2015, Saat: 20:07)GartBnx Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Vay be, Fatih Terim'in kullandığı Gillette super adjustable / black beauty değil mi Smile Reklama bayıldım komşum.

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - ionicliquid - 24/01/2016

Bugün Perma Sharp Süper Jilet ile traş oldum.

Normalde 2 perde traş olurum. İlk perde yukarıdan aşağı doğru. ikinci perde ise aşağıdan yukarı.

Perma Sharp ın traş performansına gelince:

Keskin bir jilet. 2 günlük sakallarımı traş makinası ile hiç bastırmadan ayrıca 10-15 derece gibi düşük bir açı ile gayet rahat kestim. Herhangi bir tahriş sorunu olmadı. Gayet konforluydu.

Fakat keskin bir jilet olduğu için özellikle boğaz kısmına dikkat etmek lazım, çok bastırmamak gerekir.

Jilet performansı bana göre "çok iyi (100)" değil de ortanın üstünde yani "iyi" bir jilet.

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - emin26 - 31/01/2016

Arkadaşlar Eskişehir de elden perma sharp satan var mı eski üretim olursa iyi olur

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - arandur - 31/01/2016

(31/01/2016, Saat: 14:35)emin26 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar Eskişehir de elden perma sharp satan var mı eski üretim olursa iyi olur

Valla adetli satan varsa ben de almak isterim, yeni nesili kullandım sadece, eski nesilin daha başarılı olduğu söyleniyor.

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - dikdik_s - 01/02/2016

Arkadasşar arada jilet ustundeki yapıskandan bahsedilmis. bende karısık kullanıyorum jiletleri ozellikle bazı featherlarda o yapıskan cok gozume takılıyor ama makinayı takıp biraz sıcak suda tutuyorum baska birsey yapmıyordum simdiye kadar. Bu yapıskanları sizler siliyormusunuz, silmek mi gerekli?

RE: Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - ynspektas - 01/02/2016

(01/02/2016, Saat: 01:40)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadasşar arada jilet ustundeki yapıskandan bahsedilmis. bende karısık kullanıyorum jiletleri ozellikle bazı featherlarda o yapıskan cok gozume takılıyor ama makinayı takıp biraz sıcak suda tutuyorum baska birsey yapmıyordum simdiye kadar. Bu yapıskanları sizler siliyormusunuz, silmek mi gerekli?
O yapışkan kısımlarin tiras a bir etkisi yok, kalıp kalmaması jiletin performansını etkilemiyor. Göze çok hitap etmiyor, bu gibi durumlarda da sizin kullandığınız yöntem en guzeli

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - manilafortuna - 01/02/2016

(24/01/2016, Saat: 21:10)ionicliquid Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün Perma Sharp Süper Jilet ile traş oldum.

Normalde 2 perde traş olurum. İlk perde yukarıdan aşağı doğru. ikinci perde ise aşağıdan yukarı.

Perma Sharp ın traş performansına gelince:

Keskin bir jilet. 2 günlük sakallarımı traş makinası ile hiç bastırmadan ayrıca 10-15 derece gibi düşük bir açı ile gayet rahat kestim. Herhangi bir tahriş sorunu olmadı. Gayet konforluydu.

Fakat keskin bir jilet olduğu için özellikle boğaz kısmına dikkat etmek lazım, çok bastırmamak gerekir.

Jilet performansı bana göre "çok iyi (100)" değil de ortanın üstünde yani "iyi" bir jilet.

Komşum Polsilver Super iridium ile kıyaslarsanız hangisi daha rahat ve konforlu?