Geleneksel Tıraş Forumları
Perma Sharp Süper Jilet - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Perma Sharp Süper Jilet (/showthread.php?tid=113)

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - pars - 07/04/2014

@Ronaldo123
Aldığınız beyaz kutudaki jilet %99 sahte.
Kesin kanıya ulaşmak için şuraya bakınız:
http://geltir.com/thread-2288-page-3.html

@metinnitem1
Yeni üyelere bu tarz davranmayı size yakıştıramadım. Niyetiniz kötü değildir şüphem yok lakin empati yaparsanız beni haklı bulacaksınız. Wink

@mornetto
Size metin hocamı tasdikten üçbuçuk saniye foruma girmeme cezası veriyorum. Big Grin

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - ronaldo123 - 07/04/2014

(07/04/2014, Saat: 15:57)pars Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Ronaldo123
Aldığınız beyaz kutudaki jilet %99 sahte.
Kesin kanıya ulaşmak için şuraya bakınız:
http://geltir.com/thread-2288-page-3.html

@metinnitem1
Yeni üyelere bu tarz davranmayı size yakıştıramadım. Niyetiniz kötü değildir şüphem yok lakin empati yaparsanız beni haklı bulacaksınız. Wink

@mornetto
Size metin hocamı tasdikten üçbuçuk saniye foruma girmeme cezası veriyorum. Big Grin

Teşekkürler bende şimdi inceledim. Daha denemedim ama büyük ihtimal sahte.Ama İçini açıp baktım orjinalinde olduğu gibi yapışkanlar 4 köşede bulunuyor o biraz kafamı karıştırdı.Artık deniyeceğim bir kere performansına göre zaten belli eder.

Cvp: Hangisi orjinal Perma sharp - Eucris - 03/05/2014

(30/04/2013, Saat: 00:27)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Perma Sharp almak isteyipte yeni üretim olabileceği endişesini yaşayanlarınız olursa diye uyguladığım yöntemi paylaşmak istedim.
Jilet kutusunun açılacağı kapağı elimle hafif bastırıyorum oradan çift kağıda sarılı olan ve kalın siyah 'perma Sharp' yazısının bir bölümünü görmem yeterli oluyor. Smile

Fotoğraflarda kalemle biraz fazla bastırdım net görünmesi için ama bu kadar açmayada gerek kalmıyor.
İlk fotoğraf yeni üretim.

2d2p1h.jpg
4js1gy.jpg

Hocam bu karton kutulu çift kağıtlı dıştaki kağıtta siyah kalın yazı ve 4 taraftan kalın yapışkanlı permalar mı gerçek sayılar..

Cvp: Hangisi orjinal Perma sharp - ooppss - 03/05/2014

(03/05/2014, Saat: 13:25)Eucris Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam bu karton kutulu çift kağıtlı dıştaki kağıtta siyah kalın yazı ve 4 taraftan kalın yapışkanlı permalar mı gerçek sayılar..
2 çeşit gerçek permasharp var. çift kağıtlı kalın yazılı olan eski üretim. Tek şeffaf kağıtlı olan yeni üretim. Eski üretimlerin daha keskin olduğuna dair forumda yaygın bir kanaat var. Bulmak günden güne zorlaşıyor. Bu nedenle eski üretim bulununca genelde stoklamak tercih ediliyor.
Konunun 1. sayfasında resimler var.
9rmump.jpg
Soldaki yeni üretim. Sağdaki eski üretim (daha iyi)

Ekleme: Birde bunlar haricinde plastik kutulu olanlar var. Onlar ya çok eski Türkiye üretimi yada günümüz İran üretimi veya sahte.
Plastik kutulu olanlar her halukarda karton kutululardan daha kötü jilet. önerilmiyor

Hangisi orjinal Perma sharp - Aedan - 03/05/2014

Ben bir suredir kullaniyorum iyi jilet. Astra kasindirdi, rapira kesmedi... Perma 3 trasta iyi

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Cvp: Hangisi orjinal Perma sharp - siralexf - 03/05/2014

sahte şampuan imalethanesine baskın benzeri haberleri çok okudumda
sahte jilet imalathanesine baskın diye bir habere bugüne kadar ne rastlladım ne duydum. kim üretiyor bu jiletleri ? varmı böyle bir habere denk gelen ?

Cvp: Hangisi orjinal Perma sharp - emre-sti - 03/05/2014

weishi marka kelebek tipi bir mild makine kullanıyorum. 20 çeşit jiletli bir sample pack almıştım en memnun kaldığım jiletler sarı gillete ile feather dı. Ebayden bi ara alırım diyerekten uzun zaman geçti bu süreçte perma-sharp kullandım öğleye doğru sakal elime geliyordu hemde daha kalın olarak geliyordu derken feathlerarın geldi akşama doğru elime gelmedi başladı ve o kadar kalın değildi sakallarım permaları aldığım yerde Ankara Ulus'taki Alsancak çarşısındaki mass kozmetikdi karton kutuda tek şeffaf ambalajlı olanları idi.

Featherlarında kağıtlarında yapışkan zamanla makineye yapışarak kötü bırakıyordu bence iç kağıtta hiç yapışkan olmaması daha güzel zaten gelirken plastik ambalajda geliyor sağa sola dağılmaz kaybolmaz.

Hangisi orjinal Perma sharp - crionics - 03/05/2014

Personna lab blue da, hiç yapışkan yoktur. Reklam Smile

Cvp: Hangisi orjinal Perma sharp - siralexf - 04/05/2014

karton kutularda satılan ürünlerde yapışkanda yoksa içindeki jiletler değiştirilip, kullanılmış jilet koyulabildiğini düşünün.
derby,feather,wilkinson türü plastik ambalajda ve jelatinli olanlar nispeten daha güvenli.

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - Eucris - 05/05/2014

Perma Sharp çift kağıda sarılı olan eski üretimi bugün denedim.Sakallarım 2 günlüktü ve sert diyebileceğimiz bir sakal yapım var.
Ben Perma'dan böyle bir performans beklemiyordum hasbelkader elime geçmişti 5'li eski üretim.
Makine Edwin Jagger chatsworth ile denedim,Ne bir kesilme,ne bir tahriş yada kızarıklık,ne bir yanma nede traş sonrası kaşıntı hiçbiri yok,şapladımda yüzümü gayet başarılı bir traş oldu.
Konfor derseniz bence konfor olarakta gayet tatmin edici bir Jilet eski üretim perma.
Şimdi aklımdaki soru şu,acaba perma bu kalitede daha kaç traş çıkarır?Bazı yorumlarda aman dikkat Perma affetmez çok keskin gibi yorumlar okumuştum ama beklediiğim kadar yada abartılacak kadar değil.
Gillette Platinum kullandım o daha keskin,fena bir jilet mesela.
Yurtiçinde eski üretim bulunabilirse hiç yurtdışında başka jiletlerle macera aramaya gerek yok bence alıp stoğunu yapacaksın.Fiyatta en önemli faktör olmak kaydıyla.
Denediğim jiletleri beğeni durumuma göre sıralıyorum.
1-Gillette Platinum...Keskinlik ve fiyat performanstan dolayı. ilk sırayı verdim yoksa perma eski üretim yazacaktım
2-Perma Çift kağıda sarılı eski üretim.
3-Personna lab blue.
4-Derby.
başkada jilet denemedim şuana kadar 2.5-3 aylık sürede.