Geleneksel Tıraş Forumları
Perma Sharp Süper Jilet - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Perma Sharp Süper Jilet (/showthread.php?tid=113)

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - 1912 - 22/03/2014

(21/03/2014, Saat: 19:56)rewolwer_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hangi jileti günlük (kullan at olarak) kullanacağımı şaşırdım, bazı arkadaşlar polsilver super iridiumu çok övüyor,
bu iki jileti de uzun süre kullanıp gerçekten kıyas yapacak olan arkadaş var mı? Saygılar..

uzun süreli hiçbir jiletle tecrübem olmadı, topu topu 3 aylık tecrübem var
yaklaşık 35 farklı jilet kullandım, rahat ilk 5e girer polsilver
permasharp ile arasında fark benim için, sık ve yoğun sakalım var
polsilver ile daha yakın ve bazı noktalarda ters girebiliyorum
permada böyle birşey mümkün değil, yanma oluyor

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - ooppss - 22/03/2014

Kullan at şeklinde kullanacaksanız öncelikle rapira gibi en ucuz ve kolay bulunabilir jiletlerden denemeye başlayın. Çok tecrübeli değilim ama jiletin performansı sanırım cilt yapısı, tıraş tekniği ve kullanılan alet ile de alakalı. Elimde r89 ve rimei aletler var. R89 da en sevdiğim jilet polsilver. Permasharp ve gilette 7 oclock sarı da gayet iyi. Personna blue kötü performans verdi. Rimei de ise personna gayet iyi fakat 7 oclock berbat bir performans verdi. Birkaç defa denememe rağmen durum değişmedi.

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - RooT - 05/04/2014

Geleneksel tıraşa ilk başladığımda bir isportacıdan, Tima marka bir alet ve sarılı kağıdında hiç bir yazı bulunmayan tek kağıtta, Perma-Sharp jilet almıştım. Çok keskin değildi, fakat aletten de olsa gerek, konforlu bir tıraş olamıyordum. Belki de jilet sahte olabilir diye de düşündüm.

Geçenler de WS classic tıraş aletiyle çift kağıda sarılı ve yazılı olan Perma-Sharp'ı denedim. Aldığım sonuç önce ki tıraşlarımdan çok daha iyiydi. Jilet bariz daha keskindi. Konfor olarakta her ne kadar WS mild bir alet olarak söylense de hiç bastırmama rağmen, 2. perde de jiletin yüzümü yaktığını hissedebiliyordum. Velhasıl, tıraş bittiğinde herhangi bir kızarıklık ve tahriş de yoktu. Genel olarak beğendiğim bir jilet oldu.

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - ronaldo123 - 07/04/2014

Merhaba arkadaşlar,

Dün pazardan 1 ufak kutuda 5 adetlik perma sharp satın aldım.Ufak kutunun arkasında used blades yazıyor.Bunlar daha önceden kullanılmış jilet mi diye emin olamadım.Bilgisi olan var mı?

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - theunnamed - 07/04/2014

kutuyu 2 parça düşünün, üst kısımdan aldınız kullandınız ve kullandığınızı da used blades yazan kısma koydunuz.

(07/04/2014, Saat: 13:19)ronaldo123 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar,

Dün pazardan 1 ufak kutuda 5 adetlik perma sharp satın aldım.Ufak kutunun arkasında used blades yazıyor.Bunlar daha önceden kullanılmış jilet mi diye emin olamadım.Bilgisi olan var mı?

(07/04/2014, Saat: 13:35)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kutuyu 2 parça düşünün, üst kısımdan aldınız kullandınız ve kullandığınızı da used blades yazan kısma koydunuz.

Anladım hocam herkeste bu şekilde diyorsunuz yani?

Bazı ürünler sahte olduğu için sordum.

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - theunnamed - 07/04/2014

Sahte mi değilmi bilmiyorum. O ayrı bir konu. Kullandığınız jiletleri yine o kutuda muhafaza etmeniz için birşey sadece.

(07/04/2014, Saat: 13:43)ronaldo123 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anladım hocam herkeste bu şekilde diyorsunuz yani?

Bazı ürünler sahte olduğu için sordum.

(07/04/2014, Saat: 13:44)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sahte mi değilmi bilmiyorum. O ayrı bir konu. Kullandığınız jiletleri yine o kutuda muhafaza etmeniz için birşey sadece.

Peki sahte - orjinal ürün olup olmadığını nasıl anlayabiliriz?

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - eskiuyemnt - 07/04/2014

(07/04/2014, Saat: 13:51)metinnitem1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ronaldo123 ;Bu konuyu okuyarak. Dodgy

Big GrinTongue
Üstad Metin söylüyorsa doğrudurSleepy

Cvp: Perma Sharp Süper Jilet - ihtilaf - 07/04/2014

Konusu bile varmış,linki vermişim bir defa daha vereyim.

http://geltir.com/thread-113-post-50997.html#pid50997