Geleneksel Tıraş Forumları
Perma Sharp Süper Jilet - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Perma Sharp Süper Jilet (/showthread.php?tid=113)

Perma-Sharp Süper - Nihil79 - 03/11/2011

Ayrıca şunu da eklemek istiyorum. Bu jiletin dışını kaplayan üzeri PermaSharp yazılı beyaz kağıdın içinde bir tane de mumlu kağıt var. Jilet bu mumlu kağıda 4 tarafından nokta gibi yapıştırıcı sürülerek yapıştırılmış. Bu yapıştırıcı öyle kuvvetli ki, EJ DE 89'a takınca makinenin üst kapak parçasının hemen altına da yapışıyor. Makinemde bu jileti 3 kez kullanmama rağmen EJ üst kapak parçasının hemen alt kenar kısımlarına yapışkan bulaştığını gördüm. Öyle bir yapışkan ki, çok dikkatli yıkamadıkça makineden gitmiyor.

Perma-Sharp Süper - Lord Sparhawk - 03/11/2011

(03/11/2011, Saat: 15:32)Nihil79 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ayrıca şunu da eklemek istiyorum. Bu jiletin dışını kaplayan üzeri PermaSharp yazılı beyaz kağıdın içinde bir tane de mumlu kağıt var. Jilet bu mumlu kağıda 4 tarafından nokta gibi yapıştırıcı sürülerek yapıştırılmış. Bu yapıştırıcı öyle kuvvetli ki, EJ DE 89'a takınca makinenin üst kapak parçasının hemen altına da yapışıyor. Makinemde bu jileti 3 kez kullanmama rağmen EJ üst kapak parçasının hemen alt kenar kısımlarına yapışkan bulaştığını gördüm. Öyle bir yapışkan ki, çok dikkatli yıkamadıkça makineden gitmiyor.

Bu durum PPI' da üretilen hemen her jilette olan bir durum. Benim için hiç sorun değil, ama pek çok kişinin şikayetçi olduğunu biliyorum. Fakat bu şikayetler gillette' in pek umrunda değil gibi.

Perma-Sharp Süper - piankhy - 18/11/2011

Şu ana dek Feather, Crystal, Gillette 7 O'clock siyah, Permasharp, Rapira, Gillette Goal, Astra yeşil, BIC, Shark, Wilkinson ve Cerrus jiletlerini kullandım. Crytsal'dan oldukça memnun kaldım. Ama şunu gördüm ki, jilet için bence yurtdışından sipariş vermeye gerek yok. En son bu kararı aldım kendimce. 7 O'clock sarı almayı düşünüyordum ama son olarak Muratti arkadaşımızın gönderdiği siyahını kullanınca Permasharp'tan öyle ahım şahım bir farkı olmadığını gördüm. 100 tane Permasharp alıp, jilet konusunu uzun bir süre rafa kaldırmayı düşünüyorum. Şahsi fikrimce, Permasharp normal bir kullanıcıya her türlü yetebilecek bir jilet.

Perma-Sharp Süper - muratti - 18/11/2011

(18/11/2011, Saat: 12:38)piankhy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şu ana dek Feather, Crystal, Gillette 7 O'clock siyah, Permasharp, Rapira, Gillette Goal, Astra yeşil, BIC, Shark, Wilkinson ve Cerrus jiletlerini kullandım. Crytsal'dan oldukça memnun kaldım. Ama şunu gördüm ki, jilet için bence yurtdışından sipariş vermeye gerek yok. En son bu kararı aldım kendimce. 7 O'clock sarı almayı düşünüyordum ama son olarak Muratti arkadaşımızın gönderdiği siyahını kullanınca Permasharp'tan öyle ahım şahım bir farkı olmadığını gördüm. 100 tane Permasharp alıp, jilet konusunu uzun bir süre rafa kaldırmayı düşünüyorum. Şahsi fikrimce, Permasharp normal bir kullanıcıya her türlü yetebilecek bir jilet.

kesinlikle katılıyorum, bence permasharp yurtdışı uygun fiyatlı bir jilet olsa hastası olurduk. benim elimde de birkaç çeşit kaliteli jilet var, onlar tükenince permasharpla yola devam edicem, parayı başka şeylere harcamak daha mantıklı

Perma-Sharp Süper - papazerigi - 18/11/2011

+1
(18/11/2011, Saat: 14:23)muratti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kesinlikle katılıyorum, bence permasharp yurtdışı uygun fiyatlı bir jilet olsa hastası olurduk. benim elimde de birkaç çeşit kaliteli jilet var, onlar tükenince permasharpla yola devam edicem, parayı başka şeylere harcamak daha mantıklı

Perma-Sharp Süper - pars - 31/01/2012

Perma Sharp jiletin herşeyi güzel de bi de şu yapışkanı olmasa. Deli ediyor beni, hiç bir şikayetim yok bunun dışında. Başka jilet denemek bile istemiyordum ama. Keskinlik ve dayanıklılık açısından yakın karakterde fakat yapışkansız jilet önerebilir misiniz bana?

Perma-Sharp Süper - eggman - 31/01/2012

Crystal önerebilirim.

Perma-Sharp Süper - papazerigi - 31/01/2012

gercekten de o yapışkan beni de deli ediyor...

Perma-Sharp Süper - zorba58 - 01/02/2012

Hakikaten ya makineler hep yapıştırıcı oluyor

Perma-Sharp Süper - Haldun - 15/02/2012

Wilkinson'dan sonra denediğim ikinci yaprak jilet.

Galiba daha fazla aramaa gerek kalmadı, hakikaten yapılan olumlu yorumları sonuna kadar hak eden bir jilet. Hele ki Wilkinson'ın üzerine deneyince... Çok iyi çook.