Geleneksel Tıraş Forumları
Perma Sharp Süper Jilet - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Perma Sharp Süper Jilet (/showthread.php?tid=113)

Perma Sharp Süper Jilet - sertaç - 24/09/2013

Bugün bende oldum Smile feather stok yapmak lazım belli oldu

Perma Sharp Süper Jilet - BigHillMe - 24/09/2013

çift kağıt yesil astra halen bulunuyorken
buldugunuz yerde nekadar varsa alın
perma dahil tüm jiletlerin kasti olarak içine etmeye başladılar Sad

Perma Sharp Süper Jilet - sertaç - 24/09/2013

(24/09/2013, Saat: 18:31)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: çift kağıt yesil astra halen bulunuyorken
buldugunuz yerde nekadar varsa alın
perma dahil tüm jiletlerin kasti olarak içine etmeye başladılar Sad

Onunda mı degısme ıhtımalı var kabus olmalı bu Sad

Perma Sharp Süper Jilet - Delidumrul - 24/09/2013

Yerli jiletlerin eski üretimlerin Anadoluda bulunabileceğini düşünüyorum oralarda sürüm fazla olmaz bu yüzden bulunabilirliği yüksek olabilir. Büyük şehirlerde tüketim fazla olduğundan eskileri artık kalmadı.

Perma Sharp Süper Jilet - geldigitti - 24/09/2013

Keskin bıçaklarla dikkatli bir tıraşın benim için en az tahrişli tıraş olduğunu tesst etmiştim. Perma bu durumdaysa ne tapacağım şimdi benSmile

Perma Sharp Süper Jilet - Delidumrul - 24/09/2013

Feather jileti bir kez dışında test etmedim henüz çok dayanıklı olmadığı, 1-2 tıraş ancak çıkardığı biliniyor.
Fazla tıraş çıkarsın hemde keskin olsun diyorsanız Gillette 7oclock sarı paket tavsiye ederim.
Permadan biraz daha keskin ve tıraş olarak 4 kez rahat çıkartır. Tabi fiyat olarak Permanın 2 katı.

Perma Sharp Süper Jilet - eskiuyemnt - 24/09/2013

(24/09/2013, Saat: 19:23)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Feather jileti bir kez dışında test etmedim henüz çok dayanıklı olmadığı, 1-2 tıraş ancak çıkardığı biliniyor.
Fazla tıraş çıkarsın hemde keskin olsun diyorsanız Gillette 7oclock sarı paket tavsiye ederim.
Permadan biraz daha keskin ve tıraş olarak 4 kez rahat çıkartır. Tabi fiyat olarak Permanın 2 katı.

feather jiletle 7 tıraş çıkardım ve hala gidiyodu, korktum attım paslanmıştır diye..

mavi astra konforlu jilet bunu deneyebilirsiniz, orjinal iyi kalite ise tabi..

Perma Sharp Süper Jilet - Delidumrul - 25/09/2013

(24/09/2013, Saat: 19:25)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: feather jiletle 7 tıraş çıkardım ve hala gidiyodu, korktum attım paslanmıştır diye..

Forumdaki yorumlardan yola çıkarsam Feather beni ikinciye zor çıkarır hocam keşke daha fazlasını olabilsem.
Fakat önceliğim keskinlik çünkü mild jiletlerde tahriş bende fazla oluyor.

Perma Sharp Süper Jilet - eskiuyemnt - 25/09/2013

(25/09/2013, Saat: 00:09)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24/09/2013, Saat: 19:25)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: feather jiletle 7 tıraş çıkardım ve hala gidiyodu, korktum attım paslanmıştır diye..

Forumdaki yorumlardan yola çıkarsam Feather beni ikinciye zor çıkarır hocam keşke daha fazlasını olabilsem.
Fakat önceliğim keskinlik çünkü mild jiletlerde tahriş bende fazla oluyor.

Crystal zannediyorum size çok uygun üstad. Bir de kolay bulunsa. TTS de 10lusu 1.67 paund, connaught ta var 360 tane 44 paund. bu jileti eminim çok seveceksiniz.

Perma Sharp Süper Jilet - eskiuyemnt - 25/09/2013

(24/09/2013, Saat: 18:32)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yerli jiletlerin eski üretimlerin Anadoluda bulunabileceğini düşünüyorum oralarda sürüm fazla olmaz bu yüzden bulunabilirliği yüksek olabilir. Büyük şehirlerde tüketim fazla olduğundan eskileri artık kalmadı.

Çok haklısın üstad, hala kasaba-köylerde bulunur.
Geçen Konyanın Derbent kasabasına uğradım, köhne bir bakkalda rast geldim permaya, yıllar önce almış amcam, kağıdın ucundan baktım beyaz çift kağıtlı, orjinal belli, 2 TL den bir karton 40 TL dedi. İndirim yapmadı, almadım. 360 crystal 44 paund ise 40 TL 100 permaya fazla.. Hayırlı işleri olsun Smile