Geleneksel Tıraş Forumları
Perma Sharp Süper Jilet - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Perma Sharp Süper Jilet (/showthread.php?tid=113)

Hangisi orjinal Perma sharp - pars - 18/04/2013

Eski versiyondan(çift kağıtlı bol yapışkanlı) bulduğum toptancı sağolsun, 500 adet stokladım, ne olur ne olmaz. Forum iyice stokçu yaptı ya arkadaş.

Hangisi orjinal Perma sharp - Delidumrul - 30/04/2013

Perma Sharp almak isteyipte yeni üretim olabileceği endişesini yaşayanlarınız olursa diye uyguladığım yöntemi paylaşmak istedim.
Jilet kutusunun açılacağı kapağı elimle hafif bastırıyorum oradan çift kağıda sarılı olan ve kalın siyah 'perma Sharp' yazısının bir bölümünü görmem yeterli oluyor. Smile

Fotoğraflarda kalemle biraz fazla bastırdım net görünmesi için ama bu kadar açmayada gerek kalmıyor.
İlk fotoğraf yeni üretim.

2d2p1h.jpg
4js1gy.jpg

Perma Sharp Süper Jilet - eskiuyemnt - 26/05/2013

Ya Huu.. efendi efendi perma sharpımı kullanıyodum. 89 ve yeni 37c slantımla. sokakta gariban bi amcamı görünce önündeki derby den alayım istedim. niyetim tamamen halisane. buraya kadar iyi. akşam traş olurken sakalı sağlı sollu çekiştiriyolar sanki traş değil ya savaş. 1 TL para verdik 1 traş bari çıkarsa diyorum kanlar lavaboyu sarmış ben mücadeleyi bırakmıyorum zorum neyse. savaş bitti cinayetten farksız yüzüm kan ağlıyo. bir daha o amcama yardım etmek istediğimde para verip Allah rızası için şunları satma dicem. sermaye olarak bi kaç kutu perma vermeyi düşünüyorum. yerli malı sahip çıkalım diyoruz ama Türk erkeği Alamana benzemez ya hu. perma sharp eski yerli markamız Rusya kazandı Rusyadan geri jilet alıyoruz. Nedir bu Allah aşkına. gavura sat gavurdan daha çok parayla geri al. Allah ticarette ülkemizi muvaffak eylesin. fabrikamız dursa o amcam fabrikadan emekli olmuş evinde oturuyo olcaktı. 70 yaşından sonra sokakta jilet satıcam diye uğraşan bu adamı düşünmedik firmayı Rusyaya satarken.. bu mesele çok su götürür şimdilik susuyorum vesselam.

Perma Sharp Süper Jilet - Lord Sparhawk - 26/05/2013

(26/05/2013, Saat: 08:26)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ya Huu.. efendi efendi perma sharpımı kullanıyodum. 89 ve yeni 37c slantımla. sokakta gariban bi amcamı görünce önündeki derby den alayım istedim. niyetim tamamen halisane. buraya kadar iyi. akşam traş olurken sakalı sağlı sollu çekiştiriyolar sanki traş değil ya savaş. 1 TL para verdik 1 traş bari çıkarsa diyorum kanlar lavaboyu sarmış ben mücadeleyi bırakmıyorum zorum neyse. savaş bitti cinayetten farksız yüzüm kan ağlıyo. bir daha o amcama yardım etmek istediğimde para verip Allah rızası için şunları satma dicem. sermaye olarak bi kaç kutu perma vermeyi düşünüyorum. yerli malı sahip çıkalım diyoruz ama Türk erkeği Alamana benzemez ya hu. perma sharp eski yerli markamız Rusya kazandı Rusyadan geri jilet alıyoruz. Nedir bu Allah aşkına. gavura sat gavurdan daha çok parayla geri al. Allah ticarette ülkemizi muvaffak eylesin. fabrikamız dursa o amcam fabrikadan emekli olmuş evinde oturuyo olcaktı. 70 yaşından sonra sokakta jilet satıcam diye uğraşan bu adamı düşünmedik firmayı Rusyaya satarken.. bu mesele çok su götürür şimdilik susuyorum vesselam.

Sokakta, pazarda açıkta satılan jiletlerden almanızı pek tavsiye etmem. Çoğunlukla sahte jilet çıkıyorlar. Kaldı ki derby jilet tekel bayilerinde bile bulunacak kadar yaygınken riske değmez. Evet derby jiletler ağzıları fabrikada yeterince özenle honlanmadığı için kaba kesimli ve 10 kişiden 9'unda cildi yorucu jiletler, ancak gene de yazdığınız kadar kanlar gövdeyi götürecek bir jilet de değil. Hiçbir jilet öyle dğeil açıkcası. Bence tıraş öncesi yüz hazırlığınızı ve tıraş tekniğinizi gözden geçirin. Bu mantıkla çelik ustura kullansanız kulak falan kalmaması lazım yüzde çünkü.

Perma Sharp Süper Jilet - puchacz - 26/05/2013

(26/05/2013, Saat: 09:01)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(26/05/2013, Saat: 08:26)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ya Huu.. efendi efendi perma sharpımı kullanıyodum. 89 ve yeni 37c slantımla. sokakta gariban bi amcamı görünce önündeki derby den alayım istedim. niyetim tamamen halisane. buraya kadar iyi. akşam traş olurken sakalı sağlı sollu çekiştiriyolar sanki traş değil ya savaş. 1 TL para verdik 1 traş bari çıkarsa diyorum kanlar lavaboyu sarmış ben mücadeleyi bırakmıyorum zorum neyse. savaş bitti cinayetten farksız yüzüm kan ağlıyo. bir daha o amcama yardım etmek istediğimde para verip Allah rızası için şunları satma dicem. sermaye olarak bi kaç kutu perma vermeyi düşünüyorum. yerli malı sahip çıkalım diyoruz ama Türk erkeği Alamana benzemez ya hu. perma sharp eski yerli markamız Rusya kazandı Rusyadan geri jilet alıyoruz. Nedir bu Allah aşkına. gavura sat gavurdan daha çok parayla geri al. Allah ticarette ülkemizi muvaffak eylesin. fabrikamız dursa o amcam fabrikadan emekli olmuş evinde oturuyo olcaktı. 70 yaşından sonra sokakta jilet satıcam diye uğraşan bu adamı düşünmedik firmayı Rusyaya satarken.. bu mesele çok su götürür şimdilik susuyorum vesselam.

Sokakta, pazarda açıkta satılan jiletlerden almanızı pek tavsiye etmem. Çoğunlukla sahte jilet çıkıyorlar. Kaldı ki derby jilet tekel bayilerinde bile bulunacak kadar yaygınken riske değmez. Evet derby jiletler ağzıları fabrikada yeterince özenle honlanmadığı için kaba kesimli ve 10 kişiden 9'unda cildi yorucu jiletler, ancak gene de yazdığınız kadar kanlar gövdeyi götürecek bir jilet de değil. Hiçbir jilet öyle dğeil açıkcası. Bence tıraş öncesi yüz hazırlığınızı ve tıraş tekniğinizi gözden geçirin. Bu mantıkla çelik ustura kullansanız kulak falan kalmaması lazım yüzde çünkü.

Gecen gun kulagim biraz uzun kozuktu gozume, az kalsin biraz kisaltiyordum Angel

Perma Sharp Süper Jilet - Delidumrul - 26/05/2013

Bir jilet eğer kesmiyorsa kesmiyor demektir jileti 1-2 kez yüzünüzde çektiğinizde bunu anlarsınız mutlaka.Neden o kadar ısrar edip kendinize zarar veriyorsunuzki Smile Kör olduğu halde yüzünüzü kesmenizde ilginç tabi, kesmiyor diye aşırı bastırıyor olabilirsiniz.

Şikayet var ! - ihtilaf - 26/05/2013

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1401756/derby-jilet-kesmiyor-hic-ise-yaramiyor/vk6vs

5155eb950a1bebd16f000091.jpg

Perma Sharp Süper Jilet - eskiuyemnt - 27/05/2013

Arkadaşlar çok teşekkür ederim. Pazartesi sabahı traş olmak istediğimde elimi boynuma götürdüm ve yüzümde hala pütürler mevcut. derby ve 3 gün sonra hala sıkıntısı devam. demekki bazı ciltler kesinlikle belli markalar dışına çıkmayacak. 2 gün sonra tek perde olacağım sadece. Aslında anlatmak istediğim şeylerden biri de neden yerli üretimde estetiğe, DE ve ustura gibi kaliteli adam gibi traşa, ne bilim bu tür medeni konulara yaklaşmıyoruz anlamıyorum. neden dışarıya muhtacız. bizim onlara satmamız gerekirken. bizim sakalımız daha çok Big Grin . Saygılarla..

Perma Sharp Süper Jilet - tugruldogan - 27/05/2013

bugun 100 luk bır paketını 25 lıraya almıs bulunuyorum perma sharpın.100 gun-en azından-rahatım.

Perma Sharp Süper Jilet - abismo - 28/05/2013

Oturduğum yerde bir kuaför toptancısı var. Perma sharpı 11,5 veririm. Diyor acayip sahte dir bu ürün dimi?zaza han ve impada 25 lira. Nasıl anlayacaz sahte ürünü. Fiyatından mıSmileBig Grin