Geleneksel Tıraş Forumları
Perma Sharp Süper Jilet - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Perma Sharp Süper Jilet (/showthread.php?tid=113)

Perma Sharp Süper Jilet - Lord Sparhawk - 12/03/2013

(12/03/2013, Saat: 23:41)bahadirhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: perma kullanmadığım için daha önce farketmemiştim forumda da konusu geçtimi bilmiyorum.bu jilet rusyada üretiliyor ama üzerindeki yazılar türkçe Huh

http://connaughtshaving.com/pssde.html

Evet türkiye pazarı için rusyada ppi tarafından üretiliyor. Eskiden bizim kendi jiletimizdi, kartal çelik fabrikasında üreitliyordu, kökeni zaza markasına gidiyor. Asıl orjini de amerika.

Perma Sharp Süper Jilet - bahadirhan - 12/03/2013

onu biliyorum lordum da dünyaya da türkçe ambalajla pazarlanmasına şaşırdım..malum dışarıdaki derby ambalajları ingilizce..

Perma Sharp Süper Jilet - Lord Sparhawk - 12/03/2013

(12/03/2013, Saat: 23:51)bahadirhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: onu biliyorum lordum da dünyaya da türkçe ambalajla pazarlanmasına şaşırdım..malum dışarıdaki derby ambalajları ingilizce..

İşte ppi bu jileti dünyaya pazarlamıyor türkiyeye satıyor, dünyaya türkiyedeki toptancılardan gittiği için böyle.

Perma Sharp Süper Jilet - Lord Sparhawk - 13/03/2013

(08/06/2012, Saat: 12:27)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: mesela, yeşil astra ve mavi astra buna örnek. farklı kalıplar kullandıklarını düşünmüyorum böyle ucuz jiletler için. yalnızca çelikleri farklı bu ikisinin. ancak maviyi kullananlar yeterince keskin bulmazken, yeşili kullanan herkes keskin ve dengeli buluyor.
selamlar.

(08/06/2012, Saat: 12:15)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: forumda jilet yapimi videosu vardi bir bakin derim. bence ureticiler o kadar da ustune dusmuyorlar bu detaylarin.
diger yandan tum ozellikleri ve uretim sureci ayni olan ama iki farkli celikten yapilmis olan jiletler bile farkeder malum icine katilan maddelere gore onlarca farkli celik elde etmek mumkun. yani olcumler yapilsada standardizasyona ulasmak pek mumkun degil.

O konu da biraz kaplamayla ilgili. Mesela teflon, platin gibi kaplamalar ilk birkaç tıraş kaygan bir tabaka sağlayarak jiletin daha rahat akmasını sağlıyorlar. Bu iyi yapılırsa jilet gerçekten akıyor, kötü yapılırsa bu kaplama gittikten sonra jilet daha iyi veirm verebiliyor. Misal astra yeşil kimilerine göre bu kaplamadan dolayı daha rahat aktığından daha keskin geliyor, bana göre ise daha kaba kesen bir jilet. Mavi astradaki temiz ağzı bende daha iyi aktığını hissediyorum. Tabi bu iki jilet arasında kaplama dışında çelik, bilenme işlem farkı var mıdır, bilemeyiz.

Perma Sharp Süper Jilet - bahadirhan - 13/03/2013

lordum bir soru sorayım, jiletleri de çelik usturalar gibi deride bileyebilirmiyiz. çelik yapısından dolayı ağzı dahamı bozulur veya keskinlik verilebilirmi?

Perma Sharp Süper Jilet - ohtararan - 13/03/2013

lord dostumuza sorulmuş, affına sığınıyor fikrimi belirtmek istiyorum. jiletler pek ince olduklarından deride kıvrılır ve ucunda çalışılamaz gibi geliyor. bastırmayınca da biz o keskinliği sağlayamayız yani olmaz gibi geliyor bana. Blush

Perma Sharp Süper Jilet - Lord Sparhawk - 13/03/2013

(13/03/2013, Saat: 00:10)bahadirhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: lordum bir soru sorayım, jiletleri de çelik usturalar gibi deride bileyebilirmiyiz. çelik yapısından dolayı ağzı dahamı bozulur veya keskinlik verilebilirmi?

Komşum bu tip jilet, bisturi ucu gibi çok ince levha kesici çelikler; şekillendirme sonrası genelde aniden hatta buzda agresifçe soğutulduğundan sertlikleri çok yüksek oluyor. Bunları kayışlasanız bile daha sakin metodlarla sertleştirilmiş daha etli çelikler gibi ağız vermiyorlar bir garip oluyorlar. Ayrıca çok ince ve ağızları çok kısa olduğundan(ki bu ağızlarda iki ya da 3 farklı açı birlikte olabiliyor) kolayca açıyı bozup ağzı köreltmek işten bile değil. Bir de son olarak günümüzde 5 jiletten 4'ünün ağzında özel kaplama var, kayışlama işlemi bu kaplamayı orantısız olarak aşındırıp ağzı konforsuz hale getirecektir. Bundan dolayı böyle ani sertleştirme işlemi yapılmış kesici levha çelikler sonradan bir daha bilenmez, kayışlanmaz. Bisturi ucu, maket bıçağı, jilet vs gibi.

Perma Sharp Süper Jilet - inceptum - 13/03/2013

l0bq4.jpg

Razor blade sharpener

O zaman bunlar da para tuzağıdır diyebilir miyiz?

Perma Sharp Süper Jilet - anarche - 13/03/2013

(13/03/2013, Saat: 02:44)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: l0bq4.jpg

Razor blade sharpener

O zaman bunlar da para tuzağıdır diyebilir miyiz?

O set komple para tuzağı.

Perma Sharp Süper Jilet - alpbb74 - 14/03/2013

dostlar forum olarak son aldığımız en iyi fiyat nedir acaba ?