Geleneksel Tıraş Forumları
geç kalmış bir tanışma - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: FORUM (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Forum: Forum Tanışma (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Konu Başlığı: geç kalmış bir tanışma (/showthread.php?tid=11119)

Sayfalar: 1 2

geç kalmış bir tanışma - ultraemre - 01/10/2019

Merhabalar,

Öncelikle bu forumu düşünen ve hayata geçiren herkese çok teşekkür ederek başlamak istiyorum.
Konudan da anladığınız üzere bir süredir forumu takip ediyorum. (yaklaşık 2 yıldır )

Forumu takip etmeye başladığımda 27 yaşımda olmama rağmen, o zamana kadar sakal tıraşıyla alakalı çok bir şey bilmediğimi fark ettim.
Askerde yaşadığım ağır boyun tahrişlerinden dolayı uzunca bir süre sakal tıraşı olmamıştım, evlendikten sonra da mach3 ler derdime derman olmadı. Çok hassas bir tene ve boyun kısımlarında dönerli sakala sahip olduğumdan, bunun bir çözümü olmalı düşüncesiyle bu arayışa girmiştim.
Tabii ki Kensurfs, Nickshaves ve Delikanlı Tıraş videolarını izleyerek ve forumdaki yorumları okuyarak bu işin ayrı bir zevk haline dönüşeceğini bilemezdim. (!)

İlk yakın tıraş deneyimimi buradan okuduğum bilgiler doğrultusunda,
wilkinson sword- razor
arko klasik sabun
domuz kılı fırça
ve Permasharp jilet kullanarak yaşadım.

İlk başlarda keyif vermemesine rağmen, sizlerin yazılarını okudukça bunun benim tekniğim ve kullanılan ekipman kaynaklı olabileceğini anladım.

sonra Merkur 34 G razor aldım.
ve Proraso sabunlarla tıraş keyfim artmaya devam etti.

Fakat boyun kısmındaki kızarıklığı hiçbir şekilde çözemiyordum.
Bir yandan da sizlerin yorumlarını okuyor ve nasıl daha yakın tıraş olurum bunu araştırıyordum.
Ve en sonunda Muhle R41 almaya ve Feather jilet ile en azından 1 tıraş olmaya karar verdim.

İyi ki de yapmışım. Buradan şunu söyleyebilirim ki denemekten vazgeçmeyin.
Çünkü herkesin (muhle 'nin kendi sitesinde bile) günlük tıraşta tahriş yapar dediği R41 ve birçok yazar tarafından konforsuz görülen Feather jilet çok hassas bir elle kullanıldığında, mükemmel sonuç verdi.
Tabii ki, Kalın ve güzel bir sabun tabakası olmak kaydı ve sonrasında mutlaka çok besleyici, tahriş azaltan ve kuruluğu engelleyen (arko yağlı krem gibi) bir krem kullanmak kaydıyla.

İşyerimde herhangi bir sakal tıraşı zorunluluğu olmamasına rağmen, her sabah 20 dakikamı tıraş keyfime ayırıyorum. ( 11 aylık kızımın olması da buna etken  Wink )

Son olarak, şunu söylemek isterim ki, geleneksel tıraş hobiye dönüştüğü an çok pahalı oluyor.  Big Grin

Extrashaving den sipariş verdiğim 200 lük Feather ve Cella sabunu dört gözle bekliyorum.

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkürler,
Herkese keyifli tıraşlar.

Cvp: geç kalmış bir tanışma - manuple - 01/10/2019

Sıradan tıraş dünyasından her gün sıra dışılığı yaşatan geleneksel tıraş dünyasına hoş geldiniz(Geçte olsa) Smile)

Cvp: geç kalmış bir tanışma - ultraemre - 01/10/2019

(01/10/2019, Saat: 18:11)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıradan tıraş dünyasından her gün sıra dışılığı yaşatan geleneksel tıraş dünyasına hoş geldiniz(Geçte olsa) Smile)

teşekkürler Smile

Cvp: geç kalmış bir tanışma - batmanforever - 01/10/2019

Tıraş keyfiniz daim olması dileğiyle, foruma hoşgeldiniz komşum.

Cvp: geç kalmış bir tanışma - Değer - 01/10/2019

Hoş geldiniz komşum. Keyifli tıraşlar dilerim.

Cvp: geç kalmış bir tanışma - JohnLocke - 01/10/2019

Hoş geldiniz

geç kalmış bir tanışma - ahbap - 01/10/2019

hoşgeldiniz

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: geç kalmış bir tanışma - Soner - 01/10/2019

Hoşgeldiniz. Bu tıraş düyasında çok çeşit jilet var. Feather tabiki iyi bir jilettir, fakat daha ekonomik cildinizin seveceği bir başka jilette veya jiletlerde cüzdanınız alev almaz diye düşünüyorum. Keyifli tıraşlarınız olsun.

Cvp: geç kalmış bir tanışma - erfa - 01/10/2019

Hoşgeldiniz

geç kalmış bir tanışma - gr00v3r - 01/10/2019

Hoş geldiniz, vintage keyfini bir kenara koyarsam r41 hem keyif hem yakın tıraş olarak benim de favorim

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro