Geleneksel Tıraş Forumları
Aldığınıza pişman olduğunuz tıraş ekipmanlarınız. - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu Başlığı: Aldığınıza pişman olduğunuz tıraş ekipmanlarınız. (/showthread.php?tid=10713)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Cvp: Aldığınıza pişman olduğunuz tıraş ekipmanlarınız. - posicor - 09/08/2019

Schick P30.

En sevdiğim SE (ATT SE1) aletim ile uyumsuz çıkınca, bu aralar shavette'e de vakit ayıramayınca elimde kaldılar. İnat ettim kullanacağım bir gün kalan 28 jileti, o zamana kadar mental olarak batıyorlar Smile

Cvp: Aldığınıza pişman olduğunuz tıraş ekipmanlarınız. - Poerio - 09/08/2019

(09/08/2019, Saat: 15:58)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Weishi tıraş aleti.
İşçiliğine bir şey demem ama bir makine bu kadar mı mild olur.
Mild aletleri seven beni bile bezdirdi.

Peki komşum bu weishi mild olmasının dışında sağlam mı ömürlük bir alet mi?

Cvp: Aldığınıza pişman olduğunuz tıraş ekipmanlarınız. - habaz - 09/08/2019

Aslında ilk başlarda alıp da beğenmediğim bir ürünü bir süre sonra geri dönüp tekrar denediğimde beğenebiliyorum. Mesela Weishi bana da başta çok "mild" gelmişti ama şimdi Feather jiletle çok güzel tıraş veriyor. Onun için aldıklarımdan pişman olduğum olmadı ama keşke biraz daha yavaş alsaymışım dediğim çok oluyor. Stok çok fazla ve bir ürünü iyice tanıyacabilecek kadar uzun süre kullanma imkanım olmuyor. Sınır koymak lazım , en fazla 5 sabun, 5 alet gibi. Yenisini alınca da eskisini satmalı.(kıyabilirsen tabii..)

Cvp: Aldığınıza pişman olduğunuz tıraş ekipmanlarınız. - elitte - 09/08/2019

Pişmanlıktan ziyade memnun kalmadığım ürün cilt şapı ... bir kaç kez kullanmış, yüzümü kızartıp kurutunca çöpe atmıştım...

Cvp: Aldığınıza pişman olduğunuz tıraş ekipmanlarınız. - mustbe - 09/08/2019

(09/08/2019, Saat: 17:27)habaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında ilk başlarda alıp da beğenmediğim bir ürünü bir süre sonra geri dönüp tekrar denediğimde beğenebiliyorum. Mesela Weishi bana da başta çok "mild" gelmişti ama şimdi Feather jiletle çok güzel tıraş veriyor. Onun için aldıklarımdan pişman olduğum olmadı ama keşke biraz daha yavaş alsaymışım dediğim çok oluyor. Stok çok fazla ve bir ürünü iyice tanıyacabilecek kadar uzun süre kullanma imkanım olmuyor. Sınır koymak lazım , en fazla 5 sabun, 5 alet gibi. Yenisini alınca da eskisini satmalı.(kıyabilirsen tabii..)

Üstadım tirasta minimalizim konusunu okuduktan sonra dediğiniz sistemi benimsedim. Tek sabun tek fırça max 4 alet stok yapmadan çeşit jilet kullanıyorum. Konu tavsiye edilir buradan Smile

Cvp: Aldığınıza pişman olduğunuz tıraş ekipmanlarınız. - habaz - 09/08/2019

(09/08/2019, Saat: 18:10)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım tirasta minimalizim konusunu okuduktan sonra dediğiniz sistemi benimsedim. Tek sabun tek fırça max 4 alet stok yapmadan çeşit jilet kullanıyorum. Konu tavsiye edilir buradan Smile

Ben de birşeyler düşünüyorum, kış başı gibi eyleme geçeceğim! : D

Cvp: Aldığınıza pişman olduğunuz tıraş ekipmanlarınız. - kral arthur - 09/08/2019

(09/08/2019, Saat: 17:25)Poerio Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki komşum bu weishi mild olmasının dışında sağlam mı ömürlük bir alet mi?

Komşum selamlar,
Tabi bir ej,mühle değil ama uzun yıllar sorunsuz kulanılabileceğini düşünüyorum şahsen.
Fiyatı da uygun düşünülebilir.

Aldığınıza pişman olduğunuz tıraş ekipmanlarınız. - forevermore07 - 25/11/2019

Tiger Jilet (kör demir denebilir zaten endüstriyel amaçlı üretiliyormuş malum)

Eyüp Sabri Tuncer Ayvalık Zeytin Çiçeği Kolonyası (ilk kokladığımda güzel gelmişti alıp evde deneyince zeytinle alakası olmayan ucuz kadın parfümlerini andıran tuhaf bir kokuya evrildi)

Arko Black Tıraş Kolonyası (çok ağır bir kokusu varmış denemeden almıştım pişman oldum)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cvp: Aldığınıza pişman olduğunuz tıraş ekipmanlarınız. - zorsakal - 25/11/2019

wilkinson sword classic alet ve fırçası.
made in germany yazısına kandım..ayrıca ünlü marka,marketlerde gözüme çarpıyordu..bilgisizlik :-)

Cvp: Aldığınıza pişman olduğunuz tıraş ekipmanlarınız. - CtrlKML - 26/11/2019

Organique tıraş sabunu,
Nivea alkolsüz aftershave,
İHA ve Ali Bıyıklı şap.