Geleneksel Tıraş Forumları
Aldığınıza pişman olduğunuz tıraş ekipmanlarınız. - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu Başlığı: Aldığınıza pişman olduğunuz tıraş ekipmanlarınız. (/showthread.php?tid=10713)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Aldığınıza pişman olduğunuz tıraş ekipmanlarınız. - rating - 11/05/2020

(11/05/2020, Saat: 02:11)dearlord Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum evet benim bahsettiğim bu fırça. Geleneksel tıraşa başladığımdan beri bu fırçayı kullanıyorum ve sürekli denememe rağmen hiç kaliteli bir köpük yapamadım. Cildim kuru olduğu için hep köpüğün olmadığını zannetmiştim ama son zamanlarda şunu farkettim ki fırçayı cildime değdirdiğimde yakıyor değdiği yeri ister ıslak ister kuru olsun. Büyük ihtimal üretim hatası var fırçada. Yakın zamanlar bir komsumdan aldığım domuz kılı fırçam gelecek, onunla karsilastiracagim en kötü bu arkadaşı tıraş seti dışına atarak başka işler için kullanacağım.

Bence size omurgalı geliyor olabilir bu fırça komşum. Kapta köpük yapıp yüzünüzde daha çok badana yapar gibi hareketlerle kullanırsanız daha rahat edebilirsiniz. Bende yaqi tuxedo sentetik var ve yüzde köpürtme yapamıyorum batma ve tahriş oluyor.

Cvp: Aldığınıza pişman olduğunuz tıraş ekipmanlarınız. - Nazikas - 11/05/2020

@dearlord komşum ben de aynı fırçayı kullanıyorum 5 aydır. Kullanimda bir yanlışlık da yapıyor olabilirsiniz. Bilhassa bu tuxedo düğümünün yanakta yayılmayacağını söyleyeyim. Önce çenenizde bir nevi fırçayı açarsınız daha sonra yanaklara geçrsiniz. Fazla bastırmadan kendi ağırlığı en iyi domuz fırça kadar yumuşaktır. Ben tıraş olmadığım şu son 2 aydır kendisini haftada zeytinyağlı sabun ile köpürtüp yüz temizleme fırçası gibi kullanıyorum yumuşak olduğu için. Elinizdeki fırça kıymetli bir ürün değerini daha sonra anlayacaksınız, eminim. Sadece biraz hem kendinize hem fırçaya şans verin.

Aldığınıza pişman olduğunuz tıraş ekipmanlarınız. - aliyuksel - 11/05/2020

Biri marketten wilkinson veya banat fırça alır, fırçanın %75 i domuz kılıdır, arada tek tük plastik kıl çıkar, tonla laf edilir o fırça kötü diye. Ama nedense tamamı plastik olan bir fırça sevilir, kimse bir laf etmez. Sentetik demek, plastik demektir. Sentetik kulağa hoş geliyor o kadar... Tıraşın keyfi doğal kıldır. En ekonomik yoldan domuz, varsa bütçe porsuk.

O yüzden ben sentetik fırça almam. Aldığıma en çok pişman eden ürünüm de herhalde sentetik fırça olurdu.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: Aldığınıza pişman olduğunuz tıraş ekipmanlarınız. - Nazikas - 11/05/2020

(11/05/2020, Saat: 14:31)aliyuksel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biri marketten wilkinson veya banat fırça alır, fırçanın %75 i domuz kılıdır, arada tek tük plastik kıl çıkar, tonla laf edilir o fırça kötü diye. Ama nedense tamamı plastik olan bir fırça sevilir, kimse bir laf etmez. Sentetik demek, plastik demektir. Sentetik kulağa hoş geliyor o kadar... Tıraşın keyfi doğal kıldır. En ekonomik yoldan domuz, varsa bütçe porsuk.

O yüzden ben sentetik fırça almam. Aldığıma en çok pişman eden ürünüm de herhalde sentetik fırça olurdu.

Almadan bu kadar peşin yorum yaptıysanız aldığınızda fırçayı ibret-i alem vilayet meydanında yakardınız herhalde komşum Smile

RE: Cvp: Aldığınıza pişman olduğunuz tıraş ekipmanlarınız. - aliyuksel - 11/05/2020

(11/05/2020, Saat: 14:38)Nazikas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Almadan bu kadar peşin yorum yaptıysanız aldığınızda fırçayı ibret-i alem vilayet meydanında yakardınız herhalde komşum Smile
Smile Smile Smile

Cvp: Aldığınıza pişman olduğunuz tıraş ekipmanlarınız. - korgunv - 11/05/2020

(11/05/2020, Saat: 14:31)aliyuksel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biri marketten wilkinson veya banat fırça alır, fırçanın %75 i domuz kılıdır, arada tek tük plastik kıl çıkar, tonla laf edilir o fırça kötü diye. Ama nedense tamamı plastik olan bir fırça sevilir, kimse bir laf etmez. Sentetik demek, plastik demektir. Sentetik kulağa hoş geliyor o kadar... Tıraşın keyfi doğal kıldır. En ekonomik yoldan domuz, varsa bütçe porsuk.

Komşum merhaba. Forumda sizin deyiminizle tonla laf genellikle sevilen, beğenilen, kullanışlı ve fiyatı uygun eşyalar için yapılıyor. Günün tıraşında son zamanlarda bolca sizin deyiminizle plastik fırça resimleri görüyoruz. Kaldı ki ben dahil sentetik fırça kullanan komşuların çoğunun iyi bir domuz fırçası da vardır en azından. Ancak son üretilen bazı sentetik fırçaları kullanmak bana daha verimli ve keyifli geliyor. Keyifli tıraşlarınız olsun.

RE: Cvp: Aldığınıza pişman olduğunuz tıraş ekipmanlarınız. - aliyuksel - 11/05/2020

(11/05/2020, Saat: 16:20)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum merhaba. Forumda sizin deyiminizle tonla laf genellikle sevilen, beğenilen, kullanışlı ve fiyatı uygun eşyalar için yapılıyor. Günün tıraşında son zamanlarda bolca sizin deyiminizle plastik fırça resimleri görüyoruz. Kaldı ki ben dahil sentetik fırça kullanan komşuların çoğunun iyi bir domuz fırçası da vardır en azından. Ancak son üretilen bazı sentetik fırçaları kullanmak bana daha verimli ve keyifli geliyor. Keyifli tıraşlarınız olsun.

Merhabalar komşum
Siz sentetik fırça kullanıyor olabilirsiniz. O tercihtir. Mesela siz yıllardır arko sabun kullanırsınız. Arko güzel bir sabundur. Ben de çok severim. Siz bir günden bir güne arkoyu şöyle modifiye edeyim diye uğraşmazsınız. Bilinçli birisiniz. Minimal çizgisi olan birisiniz. Ben yıllardır sizi bir kez görmedim şunu aldım bunu sattım derken. İhtiyacınızı görür, tıraşınızı olur, gerisine çok girmek istemiyor gibisiniz. O açıdan da size uygun gelmiş seçmişsinizdir. Nihayetinde yıllardır tecrübeniz var.

Ben bu işlere yeni başlayanların, hemen sentetik almasına karşıyım.

Belki plastik dedim fazla yüklendim ama nihayetinde plastiklere de fazlasıyla değer verirsek, geleneksel çizgimizin dışına cıkmış oluruz gibi geliyor. Mesela DE aletlerin yanında, günümüz tek bıçaklı jiletleri nasıl ki biraz öteliyoruz, plastik fırçaları da biraz öteleyelim bence. Geleneksel tıraş forumu olarak, porsuk fırçalardan çok yeni cıkmış sentetik ürünleri konuşuyoruz. O zaman nerde sıcak sular, scuttle ler, sıcak köpük sohbetleri? Biz geleneksel tıraş forumuyuz...

Cvp: Aldığınıza pişman olduğunuz tıraş ekipmanlarınız. - Erkantek - 11/05/2020

Plastik demekte bence fazla yüklenmediniz sonuçta sentetik fırçalar bir çeşit petrol türevi ve işlenerek kabartılarak çok ince elyaflardan bir araya getirilmiş ve yumuşatılmış teller zamanla ısıdan etkilenip sertleşecekler heleki 130 derece üstündeki suda yapıları ve şekilleri tamamen değişecek.
Ama sentetiklerin rahatlığı ve hissi bazıları için tartışılmaz daha iyi olabilir tercih meselesi yün fanila yada termal içlik gibi

Cvp: RE: Cvp: Aldığınıza pişman olduğunuz tıraş ekipmanlarınız. - mustbe - 11/05/2020

(11/05/2020, Saat: 17:13)aliyuksel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar komşum
Siz sentetik fırça kullanıyor olabilirsiniz. O tercihtir. Mesela siz yıllardır arko sabun kullanırsınız. Arko güzel bir sabundur. Ben de çok severim. Siz bir günden bir güne arkoyu şöyle modifiye edeyim diye uğraşmazsınız. Bilinçli birisiniz. Minimal çizgisi olan birisiniz. Ben yıllardır sizi bir kez görmedim şunu aldım bunu sattım derken. İhtiyacınızı görür, tıraşınızı olur, gerisine çok girmek istemiyor gibisiniz. O açıdan da size uygun gelmiş seçmişsinizdir. Nihayetinde yıllardır tecrübeniz var.

Ben bu işlere yeni başlayanların, hemen sentetik almasına karşıyım.

Belki plastik dedim fazla yüklendim ama nihayetinde plastiklere de fazlasıyla değer verirsek, geleneksel çizgimizin dışına cıkmış oluruz gibi geliyor. Mesela DE aletlerin yanında, günümüz tek bıçaklı jiletleri nasıl ki biraz öteliyoruz, plastik fırçaları da biraz öteleyelim bence. Geleneksel tıraş forumu olarak, porsuk fırçalardan çok yeni cıkmış sentetik ürünleri konuşuyoruz. O zaman nerde sıcak sular, scuttle ler, sıcak köpük sohbetleri? Biz geleneksel tıraş forumuyuz...

Komşum yeni çıkmış olması sentetik fırçaları çöp yapıyorsa tatara lar game changer lar yeni nesil envai çeşit makineler de çöptür Smile görüşünüze saygım var ancak direk alaşağı etmek yersiz bir hamle olmus.

İnsanların herşeyden önce kisisel tercihidir. Kullanana da kullanmayana da saygı duymak lazım.

Geleneksel tıraş; jilet, alet, sabun, fırça ekseninde dönüyor. Şimdi domuz fırça ile ustura kullanan HAS gelenekselci de game changer ile mühle sentetik kullanan az gelenekselci mi Smile

eskisi iyiyse porsugu domuzu geçip at kılına mi dönsek ki Smile

Verdiği his dışında fonksiyon olarak insanlar ne ne tercih ediyorsa geleneksel tırasının parçası olmuştur diye düşünüyorum ben.

Domuz ürünlerine sıcak bakmayan ve forumda paylaşılan porsuk videolarindan etkilenen oldukça fazla insan var ben dahil. Selamlar Smile

Edit: siz tercihlere saygı duymuyorsunuz anlamı çıkarmayın. Fikrimi beyan etmek açısından uzun uzun yazdım. Şahsınıza karşı değilim

RE: Cvp: Cvp: Aldığınıza pişman olduğunuz tıraş ekipmanlarınız. - ahbap - 11/05/2020

(11/05/2020, Saat: 19:03)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum yeni çıkmış olması sentetik fırçaları çöp yapıyorsa tatara lar game changer lar yeni nesil envai çeşit makineler de çöptür Smile görüşünüze saygım var ancak direk alaşağı etmek yersiz bir hamle olmus.

İnsanların herşeyden önce kisisel tercihidir. Kullanana da kullanmayana da saygı duymak lazım.

Geleneksel tıraş; jilet, alet, sabun, fırça ekseninde dönüyor. Şimdi domuz fırça ile ustura kullanan HAS gelenekselci de game changer ile mühle sentetik kullanan az gelenekselci mi Smile

eskisi iyiyse porsugu domuzu geçip at kılına mi dönsek ki Smile

Verdiği his dışında fonksiyon olarak insanlar ne ne tercih ediyorsa geleneksel tırasının parçası olmuştur diye düşünüyorum ben.

Domuz ürünlerine sıcak bakmayan ve forumda paylaşılan porsuk videolarindan etkilenen oldukça fazla insan var ben dahil. Selamlar Smile
+1000

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi