Geleneksel Tıraş Forumları
Neville Tıraş Sabunu - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Sabunları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Konu Başlığı: Neville Tıraş Sabunu (/showthread.php?tid=10669)

Sayfalar: 1 2

Neville Tıraş Sabunu - MetsGo - 09/07/2019

74bba7e5560226762a400088db9504e5.jpg

İngiliz Cowshed firmasının ürettiği Neville tıraş sabunu ; genel olarak her şeyiyle ortalama veya ortalamanın bir tık üstünde olduğunu düşündüğüm bu sabunun pek üzerinde konuşulmamış , tanıtılmamış olması nedeniyle hakkında kendi öznel görüşümü ve deneyimimi aktarmak istedim .

Öncelikle firma kişisel bakım ve temizlik ürünleri üreten ; parabensiz , silikonsuz , hayvansal katkısız , doğal içerikler kullanan firma . Temiz bir profili var yani Wink hayvanlar üzerinde test Yok , zararlı kimyasallar Yok ( öyle olduklarını belirtiyorlar)

bad3c857ecdd4f4680c11a151b3039d4.jpg

Refill olarak satılan sabun , gliserin ve zeytinyağı içerikli bir ürün . Sert bir sabun 100 gr ürün sanırım uzun süre götürür . Kaba basmak zor ben kaseye oturttum .

KÖPÜK ; hızlı ve kolay köpürüyor , ben sabun yüklemeden sonra yüzde çalışırım genelde , kalın ve yeteri kayganlıkta güzel bir köpük veriyor . Köpük kalitesi 8/10
579dd634ada7de5700b0d91bba867fa4.jpg

TIRAŞ PERFORMANSI ; Donyağı içerikli sabunlar kadar olmasada kayganlık iyi , koruyuculuk ehhh .7/10

0ccc5974da628be228ebfbedeefbcce1.jpg

KOKU ; İngiliz değilde Akdenizli gibi . Yosun mu desem turunç mu , bi mavilik var kokuda . Keskin değil , rahatsız edici değil , herkese gider diyebileceğim bir koku . Buram buram değil , kalıcılık Yok , gerek de Yok bence içinde esans olmadığından . Geçici bir koku ama tıraş esnasına gereken keyfi katmaya yetiyor . 9/10
0619b11ef5e4a50fb910e5ad14ff4c8a.jpg

TIRAŞ SONRASI ; ürün kesinlikle cilde iyi geliyor , benim gibi ortalama kurulukta ciltler için çok iyi , ne kurutuyor ne fazla nemlendiriyor . Tıraş sonrası hissiyatını Tabac a benzettim ben . İçeriğindeki gliserin ve zeytinyağı etkisi olabilir , jilet yanmasını bastırdığını düşünüyorum . 8/10

Sonuç olarak tek kelime ile anlatayım TEMİZ arkadaşlar , kokusu keyfi tıraş sonrası hissiyatı , ürün içeriği Temiz diyelim .
Herşeyiyle ortalamada bir ürün , “berbat beğenmedim “diyende , “favorim bu başka sabun kullanmam artık “ diyende çıkmaz diye düşünüyorum , deneyen memnun kalır .
Keyifli tıraşlarınız olsun

Cvp: Neville Tıraş Sabunu - Soner - 09/07/2019

İnceleme için teşekkürler komşum, kaleminize sağlık. Bir dönem almayı düşünüp araştırdığım bir üründü. Fakat almamıştım, böylelikle merakımı gidermiş oldunuz.

Cvp: Neville Tıraş Sabunu - DenizKSK - 09/07/2019

Emeğinize sağlık komşum, güzel inceleme olmuş. Benim de elimde sample var. Kullanma isteği doğuran bir inceleme olmuş. Özellikle şu Akdeniz kokusunu (zeytin kokusu diyordu orada) bir başka yerde de okumuştum, merak etmedim değil.

Cvp: Neville Tıraş Sabunu - Sh@dow - 09/07/2019

İnceleme için çok teşekkürler komşum emeğinize sağlık. Bende de merak uyandırdı incelemeniz, insallah bir gün bende deneme fırsatı bulurum.

Cvp: Neville Tıraş Sabunu - JohnLocke - 09/07/2019

inceleme için teşekkürler merak ettiğim bir üründü.

Neville Tıraş Sabunu - FearOfATG - 09/07/2019

Komşum inceleme için teşekkürler. Sertlik olarak hangi sabuna yakın diyebilirsiniz? Kalıp olarak hep çok sert gibi bir izlenim bırakıyordu bende denk geldiğinde..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...

Cvp: Neville Tıraş Sabunu - FurkanY - 09/07/2019

İncelemeniz için teşekkürler komşum.

Cvp: Neville Tıraş Sabunu - MetsGo - 09/07/2019

Teşekkürler arkadaşlar
@Fearofatg komşum çok sert sabun deneyimim Yok ama sertlikte mwf ye yakın diyebilirim , ama köpürmedi daha kolay .

Cvp: Neville Tıraş Sabunu - Sheeplessness - 19/09/2019

Bugün bu sabunumla 3. tıraşımı oldum. Ve iyi ki bişeyler yazmak için beklemişim. Şöyle ki ; bu sabun çok sert bi sabun çelik tasa oturttum. İlk denemelerimde çok düşük kalitede köpük yaptım ve bunu sabunun vegan olmasına bağladım. Karakter olarak az köpürdüğünü düşündüm.
Bugün bayağı bi değişiklik yaparak tabac köpüğüne yakın kalitede bi köpük elde ettim şöyle ki ; sabunun üzerini çok sıcak suyla 1 parmak kadar ıslattım , 26 mm finest fırçamı tastan çıkardıktan sonra neredeyse hiç süzmedim. Sabunun üzerindeki suyu döktüğümde sıcak suyun sabunun kenarlarında kremamsı bi artık bıraktığını gördüm ki bence bu kaliteli köpüğün en büyük sebebiydi. Fırçam çok fazla köpük tuttuğu için bi 45 saniye kadar yükleme yaptım ve tasta köpürtmeye geçtim. Tasa geçme aşamasında hemen hemen köpükteki tüm baloncuklar sönmüştü hatta elimle bi tutam kadar sıcak su daha attım içine. 3 perde tıraş 1 perde yüz yıkama sonunda abartmıyorum 2 perde daha çıkaracak köpük kaldı içinde. Ve sabun azalmadı bile neredeyse bu kullanımla bile 100ün üzerinde tıraş çıkaracağını düşünüyorum. Vegan bi ürün için köpük performansı inanılmaz başarılı. Ama fazla su istiyor hatta tabactan bile fazla su...
Ayrıca tıraştan sonra yüzümde bıraktığı his çok güzeldi. Pamuk gibiydi cildim böyle nasıl anlatayım , krem sürmüş gibi bi yumuşaklık değil kayganlık yok ama cilt yumuşacık. Kokusu ise enfes diğer kullandığım sabunlardan çok farklı turunçgil kokusu var. Ama öyle parfümsü değil gerçekten böyle meyve meyve kokuyor. Klasik berber tipi kokulardan sıkılanlar için mükemmel bi alternatif. Fiyatı da bence uygun. Envanterimde muhakkak bulunduracağım bir sabun.

Cvp: Neville Tıraş Sabunu - HOLLY - 19/09/2019

İnceleme için teşekkür ederim komşum, merak ettiğim bir ürün.