Geleneksel Tıraş Forumları
Kaç tıraş aleti olmalı? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu Başlığı: Kaç tıraş aleti olmalı? (/showthread.php?tid=10598)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

Cvp: Kaç tıraş aleti olmalı? - cerdinc - 27/06/2019

(27/06/2019, Saat: 00:25)Legend Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 5 adet alet vardı 2 tanesini hediye ettim. 2 adet de fırçam var biri porsuk biri domuz. Bence olması gereken doğru kombinasyon bulunduktan sonra bir adet mild bir adet agresif alet ve 2 adet fırça biri domuz diğeri porsuk olmalı. Fazlası israftan başka bir şey değil.

Evet belki de doğrusu bu. Son slanttan sonra kararımı vereceğim... Bu sayede belki envanteri de umuma açarımSmile

Cvp: Kaç tıraş aleti olmalı? - sfenks - 27/06/2019

1. Altı üstü tıraş oluyoruz dersek tek alet yeterli.
2. Tadını çıkaralım dersek iki veya üç alet yeterli, arada değişimler olur.
3. Ben kaşifim, heyecan istiyorum, tüketmek istiyorum, onu da istiyorum, öbürünü de istiyorum dersek hiç biri yeterli değil.

Bu son 3. kategori geçiş dönemi sayılır. Sonra 2. veya 1. kategoriye geçilir. Ama 1. kategori forumdan kaçışa sebebiyet verir, iyi bir şey değildir.

Koleksiyonerleri bu kategorilere sokmadım, o durum tıraş-ötesi bir safhadır.

Cvp: Kaç tıraş aleti olmalı? - JohnLocke - 27/06/2019

(27/06/2019, Saat: 01:20)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1. Altı üstü tıraş oluyoruz dersek tek alet yeterli.
3. Ben kaşifim,  heyecan istiyorum, tüketmek istiyorum, onu da istiyorum, öbürünü de istiyorum dersek hiç biri yeterli değil.

Bu son 3. kategori geçiş dönemi sayılır. Sonra 2. veya 1. kategoriye geçilir. Ama 1. kategori forumdan kaçışa sebebiyet verir, iyi bir şey değildir.

Mutlaka koleksiyonerler için durum çok farklı. Koleksiyon farklı bir boyut. Bu yüzden bu başlık altında da şu kadar aletten sonrası saçmalık, israf gibi yorumları dikkatli yapmak gerekir.

- Tıraş koleksiyonum yok.

Kaç tıraş aleti olmalı? - turkoglum13 - 27/06/2019

(27/06/2019, Saat: 01:20)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1. Altı üstü tıraş oluyoruz dersek tek alet yeterli.
3. Ben kaşifim, heyecan istiyorum, tüketmek istiyorum, onu da istiyorum, öbürünü de istiyorum dersek hiç biri yeterli değil.

Cok guzel bir aciklama, tebrikler komsum. Tamamina katiliyorum.

Cvp: Kaç tıraş aleti olmalı? - Serjames - 27/06/2019

(26/06/2019, Saat: 19:58)Koza Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum,

Semogue 2040’ın sapı konusunda haklısınız, size katılıyorum

Eyvallah komşum.

Cvp: Kaç tıraş aleti olmalı? - 3RD1 - 27/06/2019

2.Madde ile ilgili de görüşüme bende belirteyim. Yaklaşık olarak 10 adet makinam vardır. Ancak rotasyonda kullandığım 3-4 tanedir. (R89-Adjustable-Yaqi-R41) ama ilk başladığımda denemek için aldığım Wilkinson, 41C , YUMA gibi makinalar da duruyor. Bence böyle olanlar da 2.kategoride yer alır. Smile

Cvp: Kaç tıraş aleti olmalı? - cerdinc - 27/06/2019

(27/06/2019, Saat: 04:58)turkoglum13 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cok guzel bir aciklama, tebrikler komsum. Tamamina katiliyorum.

Güzel bir tanımlama olmuş, ben ikinin sınırlarını geçip üçe doğru yönelmiştim ki, sanırım 2. madde koşullarına döneceğim...

Kaç tıraş aleti olmalı? - turkoglum13 - 27/06/2019

(27/06/2019, Saat: 13:45)cerdinc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel bir tanımlama olmuş, ben ikinin sınırlarını geçip üçe doğru yönelmiştim ki, sanırım 2. madde koşullarına döneceğim...

3. Ye ciksaniz bile size uygun aletleri bulduktan sonra 2. Kademeye geri donersiniz hocam.

Cvp: Kaç tıraş aleti olmalı? - mustbe - 27/06/2019

Konuya verilen cevapları okuyunca şöyle bir eklenti yapmak istedim. Makine edinirken sayının önemi biraz da fiyatı ile değerlendirilmeli. Benim hiç tıraş olmadığım merakımdan aldığım 5 tane Çin malı makinem var. Onlara hiç sahip olmamışım gibi davranıyorum. 4 tane toplam 1000 lira değerinde makine sahibi olmakla 2 tane 3000 TL makine sahibi olmak bir değildir Smile miktarda nicelik nitelik kriterleri eklenmeli Smile

Cvp: Kaç tıraş aleti olmalı? - sfenks - 27/06/2019

@3RD1 @mustbe kendimce eli yüzü düzgün, forumda dolaşım değeri olan aletleri var sayıyorum. Tatilde ikinci defa aldığınız WS'dan veya pazarda "bu defaki belki düzgündür" diye aldığınız 146. (imkansız) Yuma'dan değil de, nitelikleri olan aletleri kastettim.