Geleneksel Tıraş Forumları
Ustura ile tıraş olmak. - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: USTURALAR (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Forum: Jiletli Usturalar (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Konu Başlığı: Ustura ile tıraş olmak. (/showthread.php?tid=1045)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

Ustura ile tıraş olmak. - adnnbyrk - 11/04/2013

Üstadlar selamlar.
Ben de forumdaki yorumlardan etkilenip başlangıç olarak deneme amaçlı kendime bir adet Sedef ustura bir adet Astra yeşil bir mavi Rapira ve Derby Extra aldım.(Daha öncesinde diğer ekipmanlarım tamdı sabun vs.)
Sürekli ustura kullanacağımdan değil de tecrübe etmek açısından. Neyse, sakalım çok sık olmasa da yaşa göre oldukça sık. Ama yüzüm hassas. Bu yüzden ön aşamayı uzun tuttum.
İlk usturalı tıraşımda Astra'yı denedim. Aslında başta her şey iyi gitti. Ama boyun bölgesinde yer yer tutuş açısından kaynaklı olduğunu düşündüğüm yakınlık farkları ortaya çıktı. 2. perde de düzelttim.
Ve sonuç...Boyun bölgesinde biri kanamalı olmakla beraber iki küçük çizik ve kızarıklık. Bir süre usturayla olan ilişkime ara verdim.
Bol köpüklü tıraşlar.

Ustura ile tıraş olmak. - Lord Sparhawk - 11/04/2013

(11/04/2013, Saat: 13:48)adnnbyrk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadlar selamlar.
Ben de forumdaki yorumlardan etkilenip başlangıç olarak deneme amaçlı kendime bir adet Sedef ustura bir adet Astra yeşil bir mavi Rapira ve Derby Extra aldım.(Daha öncesinde diğer ekipmanlarım tamdı sabun vs.)
Sürekli ustura kullanacağımdan değil de tecrübe etmek açısından. Neyse, sakalım çok sık olmasa da yaşa göre oldukça sık. Ama yüzüm hassas. Bu yüzden ön aşamayı uzun tuttum.
İlk usturalı tıraşımda Astra'yı denedim. Aslında başta her şey iyi gitti. Ama boyun bölgesinde yer yer tutuş açısından kaynaklı olduğunu düşündüğüm yakınlık farkları ortaya çıktı. 2. perde de düzelttim.
Ve sonuç...Boyun bölgesinde biri kanamalı olmakla beraber iki küçük çizik ve kızarıklık. Bir süre usturayla olan ilişkime ara verdim.
Bol köpüklü tıraşlar.

Daha bir tıraştaki sonuca bakıp karar vermeye gerek var mı? Hangi işi ilk defa yaptığımızda iyi ve sorunsuz yapıyoruz. Öyle 2 tıraşta sorunsuz tıraş olunsaydı herkes ustura kullanırdı zaten. Biraz zaman vermek gerekiyor 2-3 ay içinde el oturmaya cilt alışmaya başlar birkaç tıraşta değil. Devam edenler yakın ve konforu tıraşla ödüllendirilirler.

Ustura ile tıraş olmak. - puchacz - 11/04/2013

Sayin Lord Sparhawk,
Ben de o soguk celigi yanagimda hissetmek istiyorum ustalasinca Smile
Saygilar,sevgiler.

Ustura ile tıraş olmak. - error... - 11/04/2013

(11/04/2013, Saat: 15:16)puchacz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sayin Lord Sparhawk,
Saygilar,sevgiler.

her traş sever o soğuk çeliği birgün tadacak
zehir birkere girdimi durdurulamaz Smile herkesin sonu çelik ustura bu forumda

Ustura ile tıraş olmak. - puchacz - 11/04/2013

(11/04/2013, Saat: 15:20)error... Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Saygilar,sevgiler.

Üstadım ne evde yer, ne cepte para kaldi; yapmayin etmeyin Smile

Ustura ile tıraş olmak. - error... - 11/04/2013

(11/04/2013, Saat: 15:36)puchacz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(11/04/2013, Saat: 15:20)error... Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Saygilar,sevgiler.

Üstadım ne evde yer, ne cepte para kaldi; yapmayin etmeyin Smile

bu işler böyle hocam ben bile futur aldım düşünün artık sadece yorumlardan DE makinayı merak ettiğimiçin. bu forum zararlı diyorum kimse beni dinlemiyor

Ustura ile tıraş olmak. - GartBnx - 22/04/2013

Bugün ilk defa, aldığım onca double edge safety razor'dan sonra, ustura ile tıraş olmayı denedim, ustura olarak Türkiye'den aldığım Kiepe Pro Cut, jilet olarakta Supermax Titanium Jilet kullandım, tıraş sabunu olarak Tabac, hazırlık olarakda duş aldım.
Şimdiye kadar hiç olmadığım kadar yakın tıraş oldum, kendimi keserim diye korkmuştum ama Allah'tan oda olmadı, boğaz bölgemde biraz kızarıklık oldu ama bluebeards postshave balm kızarıkları giderdi...
Usturayı Tavsiye ederim...

Ustura ile tıraş olmak. - puchacz - 22/04/2013

(22/04/2013, Saat: 14:53)GartBnx Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün ilk defa, aldığım onca double edge safety razor'dan sonra, ustura ile tıraş olmayı denedim, ustura olarak Türkiye'den aldığım Kiepe Pro Cut, jilet olarakta Supermax Titanium Jilet kullandım, tıraş sabunu olarak Tabac, hazırlık olarakda duş aldım.
Şimdiye kadar hiç olmadığım kadar yakın tıraş oldum, kendimi keserim diye korkmuştum ama Allah'tan oda olmadı, boğaz bölgemde biraz kızarıklık oldu ama bluebeards postshave balm kızarıkları giderdi...

Ben esas bluebeard's revenge urunleri hakkindaki yorumlarinizi merak ediyorum; paylasabilir misiniz?

Ustura ile tıraş olmak. - Delidumrul - 22/04/2013

(22/04/2013, Saat: 14:53)GartBnx Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün ilk defa, aldığım onca double edge safety razor'dan sonra, ustura ile tıraş olmayı denedim, ustura olarak Türkiye'den aldığım Kiepe Pro Cut, jilet olarakta Supermax Titanium Jilet kullandım, tıraş sabunu olarak Tabac, hazırlık olarakda duş aldım.

Aslında bende istiyorum güzel bir ustura var elimde ama şu sol el alışkanlığı maalesef beni bıktırıyor Smile

Ustura ile tıraş olmak. - tamer26 - 22/04/2013

(22/04/2013, Saat: 19:25)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Aslında bende istiyorum güzel bir ustura var elimde ama şu sol el alışkanlığı maalesef beni bıktırıyor Smile

Sol el yavaş yavaş gelişiyor hocam. He oldu ki hiç gelişmiyor derseniz aşağıdaki konuda bir video var. Murray Carter tek elle tıraş oluyor ve ders niteliğinde gerçekten.

http://www.geltir.com/thread-1971.html