Geleneksel Tıraş Forumları
Gillette Skin Guard - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu Başlığı: Gillette Skin Guard (/showthread.php?tid=10391)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Gillette Skin Guard - hakan88 - 27/04/2019

Gillette firması dünyanın en meşhur tıraş markasıdır. Devamlı ürünlerini geliştirir. Ciddi bir arge yatırımları reklam yatırımları vs vs vardır. Neredetse tüm dünyada tanınır. Klasik tıraş bıçağından sonra 2 bıçaklı 3 bıçaklı ve 5 bıçaklı ürünler çıkarmıştır. Hatta 5 bıçaklı üründe titreşim özelliği dahi vardı. Rakipleri sayı ne kadar artarsa o kadar iyidir diye 6 ve 7 bıçaklı ürünleri de çıkarmıştı.

Kullanıcılar titreşim özelliği hiç bir işe yaramadı diye geri bildirim gönderince artık bu özelliği ön plana çıkarmayıp yeni ürünlerine eklemiyorlar.
5 bıçaklı ürünler başta sakaldan ötürü tıkanıyor denilse de uzun vadede tahrişe sebep açtığı için tercih edilmiyordu.
3 Bıçaklı ürünleri firma bu yüzden reklamlarda ön plana çıkarsa da en çok satılan ürünler 2 bıçaklı olan modeliymiş. Hatta klasik tıraş aletleri de halen ciddi tercih edilmekteymiş.
Tıraş köpüğü jeller vs gibi ürünler kimyasal olduğu için yine tercih edilmiyormuş. Firma bu konuda da doğal ürünlere artık yönelmeye başladı.

Gillette firmasının 3 ve 5 bıçaklı modellerini kullanmış birisi olarak en sevdiğim yanları sağa sola yukarı aşağı hakareti ve bıçaklarında kesme durumu pardon bastırma durumunda içeriye yaylanması özelliği olmuştu. Tüm modellerinde bıçak yapıları aynı sadece soğutuculu nemlendiricili tahriş azaltıcı gibi farklı renklerde bantlarla geliyor ürünler. Yani klasik tıraşta ki gibi bu jilet bana uygun mu derdini ortadan kaldırıyor ki firma da jiletleri özel ürettik her cilt tipine uygun demekte.

Benim sakalım geç uzuyor ve ayda 1 tıraş olan birisiyim. Eskiden kuaförde olurdum ama artık 10 lira da olsa cebime kalsın diye kendim tıraşımı olmaya başladım. Yer yerde işim gereği günde bir de tıraş olmam gerekebiliyor. Seyahatlerim ve askerde günlük tıraş olurken 3 bıçaklı kullan at modelini tercih ettim ve azda olsa tahrişi gözlemlemiştim. 5 bıçaklı modelin ise ciddi tahriş ettiği bir gerçek. Sakalı ne kadar yumuşatmakta fayda etmiyor. 2 bıçaklı modeli kuaförüm bile önermesine rağmen deneme şansım hiç olmamıştı. Klasik tıraş aletlerini ise bir kaç ayrı jiletle deneyimlemiş tim.

Gillette firması bu sorunları görüp skin guard diye bir ürün çıkarmış. 2 bıçaklı ve her bıçak arasında tahriş önleyici taraklar mevcut. sağa sola ileri geri hakareti ve bıçakların baskı anında geri çekilmesi özelliği de var.

fotoğraflarla paylaşıyorum ve yorumlarınızı bekliyorum. Ben Türkiye'de henüz var mı bilmiyorum ama Amerikanca'dan gelen arkadaşıma 1 tane sipariş edip denedim cidden tahrişi günlük tıraşta yok edercesine azaltıyor.

nQnvda.jpg
9ay6zO.jpg
5aJA0A.jpg

Benden neredeyse milyon kat bilgili insanların arasında bu bilgileri paylaşmak biraz garip oldu ama araştırmalarımı paylaşmak istedim. Yeni ürün hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum açıkçası.

Cvp: Gillette Skin Guard - Mustafa40 - 28/04/2019

@hakan88 komşum öncelikle şunu belirtmeliyim ki: 25 yaşına kadar yani 1 yıl oncesine kadar Permatikten tut ki mach3, Fusion, Blue 3 Blue 2 derby vsvs hepsini kullandım. Hiç birinde de tahriş problemi yaşamadım. Tabi bu arada kartuslu aletler kullansamda fırçam kremim hep oldu. Hazir köpük ve jellerden çok az kullanmışımdır. Beni geleneksel tıraşa geçiren en büyük neden hassas cildimin üzerindeki sık ve sert sakallarımın kartuşlularla tıraş olurken hep kalması ve bariz bir şekilde belli olmasıydı. Sonraları forumdaki üstadlar sayesinde tahris yasamadan tıraş olmayı, sinekkaydına yakın olmayı ve daha nice nice şeyleri öğrendik. Şimdi paylastiginiz tıraş aletine gelince: Günümüzdeki gillette dorco wilkinson xtrem vb aletlerinin tamamının jiletleri soft keskin oluyor ve cogu zaman sakalları almakta güçlük çekiyor. Bazı sözlük sitelerinde de okudugum gibi, geleneksel tiras aletleri dermatoloji uzmanlari tarafından tavsiye ediliyor. Bence gelenksel tıraş sağlıktır, mutluluktur ve en güzelidir. Mesela Apple firmasinin 6 ayda bir bazen 3 ayda bir telefon çıkarması, piyasayı doyurmadan satmak içindir. Aynı şekilde gillette firmasıda pazar payına hakim olmak icin daha piyasa doymadan surekli yeni yeni urunler cikarmakta

Cvp: Gillette Skin Guard - Soner - 28/04/2019

Ortadaki bar bizim DE aletlerdeki koruma barının yerine geçiyor, dönüp dolaşıp bizim eski sistemi yenileyip satmaya çalışıyorlar. DE deki koruma bar da aynı işlevi sağlıyor.

Cvp: Gillette Skin Guard - korgunv - 28/04/2019

Günümüzdeki araba motorları ilk icat edildiği prensip ile (dört zamanlı- içten yanmalı) çalışmaya devam ediyor. Kamp Gillette DE jilet ve tutucusunu icat ederek görevini yapmıştır. Kendisine teşekkür ederiz.

Cvp: Gillette Skin Guard - mustbe - 28/04/2019

15 yildir mach 3 ve fusionin tum serilerini kullanmis ve sonunda geleneksel trasa gecmis biri olarak kesinlikle ilgimi cekti. Elimde hala icindeki ilk duracell pili ile calisan mach 3 turbom sapasaglam calisiyor en az on yil olmustur alali. Fusion proshield justice league sap var edwin jagger in afilli saplari gibi Smile ikisi yakisir gibi takipteyim. Yas ilerler eller tutmaz olursa cok guzel alternatif Smile

Cvp: Gillette Skin Guard - hakan88 - 28/04/2019

(28/04/2019, Saat: 00:34)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 15 yildir mach 3 ve fusionin tum serilerini kullanmis ve sonunda geleneksel trasa gecmis biri olarak kesinlikle ilgimi cekti. Elimde hala icindeki ilk duracell pili ile calisan mach 3 turbom sapasaglam calisiyor en az on yil olmustur alali. Fusion proshield justice league sap var edwin jagger in afilli saplari gibi Smile ikisi yakisir gibi takipteyim. Yas ilerler eller tutmaz olursa cok guzel  alternatif Smile

denemelisin tavsiye ederim. denedikten sonra bu ve klasik tıraş farklarını paylaşmanı bekliyorum.

Cvp: Gillette Skin Guard - onurcakmak - 28/04/2019

İki DE alet üstü üste gibi olmuş. Eksi modellerde bir jilet sakalı yukarı çekiştirirken, diğeri o sakalı kesiyordu. Arkadan gelen jilet kalanı, onun arkasından gelen de deriyi kesiyordu, ondan da sonra gelen kemiği tıraşlayıp işi kökten çözüyordu. Sonucu malum; tanışma bölümünde sakalım sert, cildim hassas diyen yeni bir üye daha Smile

Bu alet kartuşlu camiasında tutar. Görünen o ki Gillette bu kez dersine iyi çalışmış. Çok bıçakla sakalı deri altı seviyesinde kesmek ve kıl kökünü tahriş etmek yerine, DE gibi iki perdede işi bitirecek ürün yapmış. Tabi tek seferde temiz tıraş mottosundan vazgeçemediği için iki perde yerine iki DE aleti sandaviç yapmış. Herkesten cildim hassas şikayeti alınca adına da sensitive demiş. Kartuşu yine pahalı olacaktır. Jiletin dayanıklılığı da iyiyse ve f/p sunabilirse insanlığa faydası olur. Gelenekselin yerini yine de tutmayacağını söylememe gerek yok sanırım.

Cvp: Gillette Skin Guard - MetsGo - 28/04/2019

Firmanın 90-80-70-60-50 yıllar önce yaptığı aletler var elimde .
Benden önce bir kişi satın aldı
O paranın bir kısmı aracıların esnaf vs eliyle Gilette e ulaştı
çok kişi kullandı şimdi ben kullanıyorum keyifle
Ve benden sonra da aletler çöpe gitmeyecek umarım daha da kullanacaklar .

Şimdiki dünya düzeninde bu şekilde üretim yapmak ürün üretmek firmaların işine gelmez .
Sürekli kullanılan ürün değil , sürekli eskiyip çöpe giden ürün makbul ,

Ürün tanıtımı için teşekkürler . İlgisi olan arkadaşlar olabilir .

Cvp: Gillette Skin Guard - hakan88 - 28/04/2019

(28/04/2019, Saat: 00:42)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İki DE alet üstü üste gibi olmuş. Eksi modellerde bir jilet sakalı yukarı çekiştirirken, diğeri o sakalı kesiyordu. Arkadan gelen jilet kalanı, onun arkasından gelen de deriyi kesiyordu, ondan da sonra gelen kemiği tıraşlayıp işi kökten çözüyordu. Sonucu malum; tanışma bölümünde sakalım sert, cildim hassas diyen yeni bir üye daha Smile

Bu alet kartuşlu camiasında tutar. Görünen o ki Gillette bu kez dersine iyi çalışmış. Çok bıçakla sakalı deri altı seviyesinde kesmek ve kıl kökünü tahriş etmek yerine, DE gibi iki perdede işi bitirecek ürün yapmış. Tabi tek seferde temiz tıraş mottosundan vazgeçemediği için iki perde yerine iki DE aleti sandaviç yapmış. Herkesten cildim hassas şikayeti alınca adına da sensitive demiş. Kartuşu yine pahalı olacaktır. Jiletin dayanıklılığı da iyiyse ve f/p sunabilirse insanlığa faydası olur. Gelenekselin yerini yine de tutmayacağını söylememe gerek yok sanırım.

günlük tıraşta 1 ay ile 6 aya kadar sakal sertliği ve yoğunluğuna göre dayandığı söyleniyor. Hatta eski modellerde 1 yıl dahi tıraş olduğunu söyleyenler vardı. Bende ayda 1 tıraş olarak 1 bıçağı 3 sene kullandığımı hatırlıyorum.

Cvp: Gillette Skin Guard - onurcakmak - 28/04/2019

(28/04/2019, Saat: 00:49)hakan88 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: günlük tıraşta 1 ay ile 6 aya kadar sakal sertliği ve yoğunluğuna göre dayandığı söyleniyor. Hatta eski modellerde 1 yıl dahi tıraş olduğunu söyleyenler vardı. Bende ayda 1 tıraş olarak 1 bıçağı 3 sene kullandığımı hatırlıyorum.

İleri yaşlarda bu mümkün olabilir, zira babam da 5 bıçaklı fusion'u bir kaç ay kullanıyor haftada 2-3 tıraş sıklığıyla. Ancak şu da var, jiletler suyu gördükten sonra paslanmaya başlar, keskinliğini kaybetmesinin yanı sıra kullanımı sağlık açısından problemli hale gelir. Karar sizin elbette ama 3 sene bir başlığı kullanmamanız sizin için daha iyi olur bence.