Geleneksel Tıraş Forumları
Edwin Jagger Pure Porsuk kılı fırça - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: SAKAL FIRÇALARI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Porsuk Kılı Sakal Fırçaları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Konu Başlığı: Edwin Jagger Pure Porsuk kılı fırça (/showthread.php?tid=10359)

Sayfalar: 1 2 3

Cvp: EJ Porsuk kılı fırça - Devil67 - 21/04/2019

(20/04/2019, Saat: 23:48)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @CK89 ve @osaka23 komşularım tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Razorus sanırım yaqinin porsuk fırçalarını da getirecek. Kargo ücretiyle Çin'den alınca hemen hemen aynı fiyata geliyor razorusun fiyatları. Biraz beklemekte yarar var sanırım.

Hocam yaqi nin Türkiye distribütörü razorus AliExpress teki satış sayfalarında da yazıyor.

Cvp: EJ Porsuk kılı fırça - harveyspecter - 21/04/2019

Mutluluğu uzaklarda aramayın... Bir Jaguar 1071 kadar uzakta olabilir. O da olmadı Omega 10108. Tavsiyem pure badger almamanız yönünde.

Daha pahalı her zaman daha iyi değildir. Mütevazı markalardan olağanüstü performanslar elde edebilirsiniz. Heyecanlı günlerimden birinde EJ Super Badger aldım. 2.5 yıldır rotasyona bile girmedi. Sadece 2 kez kullandım.

Hulâsa, markaya modele aldanmayın. İhtiyaç ve performans odaklı bir seçim yapmanızı ve cüzdanınızı düşünmenizi tavsiye ederim. Ekonomi malum...

Tıraşta sadelik en güzeli.

Cvp: EJ Porsuk kılı fırça - Ibra35 - 21/04/2019

Cuma günü EJ fırçayı satın aldım.Fakat düğüm çapı ve boy olarak küçük.Doğal olarak iade ettim.Kıl kalıtesi semogue 2010'dan iyi olduğunuda öğrendim.Lakin küçük boyutta olması handikap.Resimdeki karşılaştırmada OSMA set içindeki porsuk fırça ile kıyaslanmıştır.

OSMA Fırça 20.5x52mm

Edwin jagger 81P47
Dimensions:
Overall height 95mm
Handle height 46mm
Handle diameter 32mm
Knot size 21mm
Weight 34g
fwnlar.jpg

Cvp: EJ Porsuk kılı fırça - JohnLocke - 21/04/2019

(21/04/2019, Saat: 01:11)harveyspecter Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mutluluğu uzaklarda aramayın... Bir Jaguar 1071 kadar uzakta olabilir. O da olmadı Omega 10108. Tavsiyem pure badger almamanız yönünde.

Daha pahalı her zaman daha iyi değildir. Mütevazı markalardan olağanüstü performanslar elde edebilirsiniz. Heyecanlı günlerimden birinde EJ Super Badger aldım. 2.5 yıldır rotasyona bile girmedi. Sadece 2 kez kullandım.

Hulâsa,  markaya modele aldanmayın. İhtiyaç ve performans odaklı bir seçim yapmanızı ve cüzdanınızı düşünmenizi tavsiye ederim. Ekonomi malum...

Tıraşta sadelik en güzeli.

Komşum haklısınız ekonomi gerçekten malum. Geçmişte açılmış konulara bakıyorum da 2-3 sene önce gayet makul fiyatlara alınmış fırçalar bugün neredeyse servet boyutuna ulaşmış. Porsuk fırçalar gerçekten çok pahalı.

Omega 10108 aynı zamanda prorasonun domuz fırçasıyla aynı fırçaydı değil mi ? Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

@Ibra35 komşum konuyu karşılaştırmalı ve fotoğraflı olarak desteklediğiniz için teşekkür ederim.

Cvp: EJ Porsuk kılı fırça - harveyspecter - 21/04/2019

(21/04/2019, Saat: 03:05)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum haklısınız ekonomi gerçekten malum. Geçmişte açılmış konulara bakıyorum da 2-3 sene önce gayet makul fiyatlara alınmış fırçalar bugün neredeyse servet boyutuna ulaşmış. Porsuk fırçalar gerçekten çok pahalı.

Omega 10108 aynı zamanda prorasonun domuz fırçasıyla aynı fırçaydı değil mi ? Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Ta kendisi. İlk fırçamdır. Halen severek kullanıyorum. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Break-in sonrası yüzünüzü çizmeyecek, uzun loftu ile kolayca sabun yükleyecek bir fırça.

Porsuk fırça konusunda ciddi bir abartı söz konusu. Bu abartının kaynağı da tıraş sektörü ve pazarlama stratejileri. Fırçaya 500 TL verince sonuç mucize olacak gini bir imaj yaratıyorlar.

Az önce başka başlığa da yazdım, asıl olan tekniktir. Köpük yapamayan, sakal yönüne uygun şekilde bastırmadan tıraş olamayan kişiye en pahalı malzemeyi de versen sonuç fiyasko olacaktır.

Bir sürü pahalı ekipmanı elden çıkarıp, basit bir domuz fırçaya dönen insanlar tanıyorum. O yüzden porsuk "hype"ına aldanma kardeşim.

Mevcut envanterim:
Simpsons Colonel X2L
EJ Super Badger
EJ Best Badger
Omega domuz-porsuk karışık
Semogue 830
Omega 10108

En çok 830 ve 10108 ile tıraş oluyorum.

Cvp: Edwin Jagger Pure Porsuk kılı fırça - JohnLocke - 21/04/2019

@harveyspecter komşum çok teşekkür ederim.

Cvp: EJ Porsuk kılı fırça - dikdik_s - 21/04/2019

(21/04/2019, Saat: 03:05)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum haklısınız ekonomi gerçekten malum. Geçmişte açılmış konulara bakıyorum da 2-3 sene önce gayet makul fiyatlara alınmış fırçalar bugün neredeyse servet boyutuna ulaşmış. Porsuk fırçalar gerçekten çok pahalı.

Komsum bu konuda size katılamayacagım. 3 sene sonrasından bakıp, o zaman fiyat cok makulmus demek yanlıs bir bakıs acısı. 3 sene oncede, o zaman icin hic ucuz degildi. O zaman floid as sisesi 60 liraydı. 3 sise floid almak yerine parayı fırcaya yatırmayı tercih etmis komsum. Yani o parayla alabilecegi baska seyler varken, bir tercih yapmıs zor kazanılmıs parasını fırcaya harcamıs.
Bugun floid 120 lira. Fırcaya bakınca yine 3 floid parası. Degisen birsey yok.

Sadece bizim ulke icinde degil, 1960lı yıllarda amerikada ithal Honda Cub 125cc motosiklet 200usd. Ama o zaman 14000usd a da ev alınabiliyor. Bugun yeni honda cup 3600usd. O evde 250bin usd. Her iki durumda da ev motorun 69 katı fiyat, degisen birsey yok. O zaman ne alabiliyorsan, bugunde ayrı oranlarda alabiliyorsun. Farkı yaratan tercihler ve cepte olan para.

aeqy4m.jpg

(21/04/2019, Saat: 15:35)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum bu konuda size katılamayacagım. 3 sene sonrasından bakıp, o zaman fiyat cok makulmus demek yanlıs bir bakıs acısı. 3 sene oncede,  o zaman icin hic ucuz degildi. O zaman floid as sisesi 60 liraydı. 3 sise floid almak yerine parayı fırcaya yatırmayı tercih etmis komsum. Yani o parayla alabilecegi baska seyler varken, bir tercih yapmıs zor kazanılmıs parasını fırcaya harcamıs.
Bugun floid 120 lira. Fırcaya bakınca yine 3 floid parası. Degisen birsey yok.

İthal ürünlerdeki fiyat artışının en büyük sebebi döviz kurları komşum. Döviz 3'e katladı, hangimizin geliri 3'e katladı ? Alım gücümüz 3 sene öncekine göre tüm ithal ürünler bazında düştü. 3 sene önce ucuzdu yanlış bir ifade evet ama yine de bugüne göre daha alınabilir duruyor açıkçası.

Cvp: Edwin Jagger Pure Porsuk kılı fırça - dikdik_s - 21/04/2019

Fırca isin tuyu komsum, tüpünden etine sağon'ına hersey arttı. Bize ne dolardan diyorlardı. Gorduk iste hep beraber.
Millet olarak yonetici secmeyi, yonetici olarak ulke menfaatine isler yapmayı bilmedikce, daha cok bu tarz mevzuları konusuruz. 2 sene sonrada bugunki fiyatlar icin daha uygunmus deriz.
4 milyon multecisine para, saglık yardımı yaptıgın Suriyeden patates ithal etmeyi, Sogan ithal ederek sogan fiyatı dusurmeyi akıl etme seviyesini, rabbim hic bir yoneticiye dusurmesin.