Geleneksel Tıraş Forumları
Tıraş Sabunlarının Gramajı Küçülmeli mi? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Sabunları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Konu Başlığı: Tıraş Sabunlarının Gramajı Küçülmeli mi? (/showthread.php?tid=10305)

Sayfalar: 1 2 3

Tıraş Sabunlarının Gramajı Küçülmeli mi? - manuple - 08/04/2019

Belki de içinizde en az tıraş sabunu olanlardan biriyim.
Buna rağmen, çoğu kez kendime "Bu kadar sabunu nasıl tüketeceğim" diye soruyorum.

Bir de Geleneksel Tıraş (Geltir) üyelerinin kullandıkları tıraş ekipmanlarını(Jiletten Usturaya kadar) birbirleriyle paylaşma şeklindeki güzel alışkanlıklarını da düşünürsek...

Acaba, tıraş sabunları 30-50 Gr arasında mı satışa sunulmalı?
Çünkü, 100 Gr olunca bitmek bilmiyor, bu durumda da bir kenara atarak kullanılmama köşesine gidiyor.

Son zamanlarda aldığım iki tıraş sabunu var, daha farklılarını ve daha iyilerini gördükçe onları kullanmaya elim pek gitmiyor. Hatta birinin yarısını başka bir kaba koyarak geleneksel tıraşa alıştırmaya çalıştığım bir arkadaşıma verdim.

Tıraş Sabunlarının Gramajı Küçülmeli mi? - FearOfATG - 08/04/2019

Keşke böyle bir durum olsa. Aynı dertten muzdarip biri olarak çok isterim.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...

Cvp: Tıraş Sabunlarının Gramajı Küçülmeli mi? - Ayhandulgar - 08/04/2019

Kesinlikle katılıyorum. Elimde ki bitsin öyle açayım diyorum maşallah bitene kadar dolaptan dökülüyor. insan görünce değişik çeşit almak istiyor sonra hanımın diline düşüyorum berberde bile bu kadar yok diye. Allah'tan bende çok fazla yok stoğu cookkk bol olan komşulara sabırlar.

Cvp: Tıraş Sabunlarının Gramajı Küçülmeli mi? - Mert_ - 08/04/2019

Katı sabunların gramajını kasenin kullanabilirliğinin belirlediği düşünüyorum.Sonuçta fırçanın dönmesi için bir alan lazım.Ayrıca hızla gelişen bir tüketim topluluğuna dahil olduğumuza göre hepimizde dahil olmak üzere çoğu zaman kasenin/ambalajın çekiciliğine kapılıp ürünü satın alıyoruz.Ayrıca birde seyahat boyu olarak yapılan bir pazarlama var kimse bu kategoriye düşüp daha az kar etmek istemez ancak artisan sabun üreticileri portföyünü ve kitlesini genişletmek için deneme boyları satıyor.

Cvp: Tıraş Sabunlarının Gramajı Küçülmeli mi? - gidakontrol - 08/04/2019

Sabunun gramaji azalacağına misal 25 gramlık 4 parça o kaseye koyulsa. Yuvarlak şekilde her 25 gram arasında seffaf naylon misal. Birinci parça bitince aynı kaseye ikinciyi koyup devam etsek

Cvp: Tıraş Sabunlarının Gramajı Küçülmeli mi? - manuple - 08/04/2019

Gramajı fazla olan sabunları almak demek, yeni sabunları denemeye fırsat bulamamak demektir.

Bunu farklı yol izleyerek kırmak için , her gün farklı bir tıraş sabunu kullanıyorum.

Cvp: Tıraş Sabunlarının Gramajı Küçülmeli mi? - osaka23 - 08/04/2019

Bir alternatif olarak alınan sabun paylaşılabilir yada yurtdışında sampleller var onlar alınabilir sonuçta bizim burda konuştuklarımızı görecek tek üretici @efrasyab kemal abi Smile ama bçlüşmek güzel oluyor hep sabun portföyü genişliyor hem de daha kısa sürede bitiyor

Cvp: Tıraş Sabunlarının Gramajı Küçülmeli mi? - manuple - 08/04/2019

@osaka23

Bazen insan ne kadar dinlenildiğinin  veya  kadar takip edildiğinin boyutunu hesaplayamıyor ya da farkına varamıyor.

Kim bilir belki de sabun üreticilerinin kulağına gider. Smile)

Cvp: Tıraş Sabunlarının Gramajı Küçülmeli mi? - batmanforever - 08/04/2019

Sabunların küçük ölçekli deneme paketleri olsaydı çok iyi olurdu...
Bir an şarküteri tarzı bir sabun dükkanının var olduğunu hayal ettim. İçeri girip "Arko Strawberry" sabunundan 10 gr paketler misiniz diyebilseydik ne güzel olurdu Smile Smile

Cvp: Tıraş Sabunlarının Gramajı Küçülmeli mi? - lim10 - 08/04/2019

Bence sabun firmalarının 3-5 tıraşlık deneme boyları olmalı. Birçoğumuzun elinde belki 10 yıllık sabun vardır. Belki daha da fazla. Bunun da sebebi sürekli diğerlerini deneme isteğinden kaynaklıyor. Normal şekilde tıraş olan bir insana ( biz o grupta değiliz Big Grin ) arko sabun en az 6 ay gider. Nihai demek istediğim sabun gramları artmalı, ancak deneme boyları olmalı.