Geleneksel Tıraş Forumları
Haksızlık yaptıklarımız - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu Başlığı: Haksızlık yaptıklarımız (/showthread.php?tid=10174)

Haksızlık yaptıklarımız - sfenks - 09/03/2019

Kişisel olarak bir dönem beğenmeyip, sonradan tekrar kullandığımızda haksızlık ettiğimizi anladığımız tıraş malzemelerini ve mümkünse sebeplerini yazabilir miyiz? Tıraş makinesi, jilet, sabun, fırça vs...

Ben, Edwin Jagger DE89 için bunu söyleyebilirim. İlk başladığım zamanlar acemi kafayla beğenmemiştim. Sonraları kullandığımda ise kartuşluda Mach3 ne ise geleneksel tıraşta DE89'un aynı konumda olduğunu, her tıraş severin aradığı özelliklerin ortalaması olduğunu düşünmeye başladım.

Cvp: Haksızlık yaptıklarımız - mustbe - 09/03/2019

Voskhod için keskin olmadığına dair yorum yapmıştım de89 ile kullanırken. R41 aldım tekrar denedim Harika bir tıraş elde ettim. Konusunda yazdığım olumsuz yorumları alıntılayıp düzelttim kendimi. Bence buraya yapmaktan ziyade ilgili başlıktaki değişen fikrimizi editlemek daha işlevsel olacaktır.

Cvp: Haksızlık yaptıklarımız - dikdik_s - 09/03/2019

Rapira platinum, aman rapira iste ne olacak demistim, Akadir ustadın onerisi ile kullandım, cok begendim, dogru makine ile eslestirildiginde yumusacık mermer gibi bir cilt bırakan tıras cıkarıyor.
Turkuaz forum fırcası, o renge oy vermemistim. Biraz on yargıyla elime aldıydım, ama kısa loftu, guzel kıllarıyla cok zevkli bir tırası var. Zaman icinde rengide hosuma gitti alıstım.
Sentetik fırcalar, eski modelleri ile kotu intibası vardı. Plissoft lardan sonra level atladılar. Kopugu olsun, hızlı kuruma, uzun omurluluk gibi ozellikleriyle keske marketlerde kalitelileri daha cok olsa, keske fırca ile yapılan geleneksel tırasa daha cok adam cekebilsek. Berberden tutun, geleneksel tırasa yeni baslayacak kisi icin uygun fiyatlı ama guzel kıllı sentetik fırcaların onemi bence buyuk. Ama hala 24mm gibi daha kucuk loftların performansını daha begeniyorum.

Wilkinson firması, Arko firması, elinizde her turlu olanak imkan varken, isteseniz en iyisini yapabilecekken, milleti bu zavallı urunlere muhtac bıraktıgınız icin, ben/biz degil sizi Allah affetsin.

Guzel konu olmus, bir zamanda forumumuzda uretim hatalıdır modası cok vardı, biri bir sorun yasayınca, 2 gun konusulur en son uretim hatalı sabundur der gonderilirdi, sessizce okudugum forumda, e artık bu kadar da olmaz deyip ilk actıgım konuydu. Konular biraz baglantılımı bilemedim.
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=6401

Cvp: Haksızlık yaptıklarımız - sfenks - 09/03/2019

@dikdik_s evet benzer konularmış ama bu başlıkta kişinin kendisinin farkına varıp anlatım yaptığı bir günahtan arınma, itiraf bölümü gibi kullanılabilir. @mustbe ürün konu başlıklarında tabii ki özeleştiri gibi yorum güncellemesi yapılabilir ama genel bir başlık altında kötülediğimiz ve sonrasında öyle olmadığını düşündüğümüz paylaşımlar toparlayıcı, hatta eğlenceli olacaktır.

Cvp: Haksızlık yaptıklarımız - Razorlazer - 09/03/2019

Selamlar,

MWF de benim için ilk başlarda "bozuk bu sabun galiba yaw" dediğim bir üründü, ne yüzde ne tasta doğru düzgün köpürtmeyi beceremiyordum çünkü...Forumumuzda ve yabancı forumlarda araştırarak, birkaç da video izleyerek çok daha iyi köpük yapmayı başardım çokça deneme yaparak ve artık harika bir sabun olduğunu düşünüyorum.

Cvp: Haksızlık yaptıklarımız - ekilic2 - 09/03/2019

Arko tıraş kremlerine başta burun kıvırmıştım. Sadece kokusu hatırına kullanabiliyordum. Geçtiğimiz günlerde Arko Men Tıraş Kremi Hydrate aldım. Mentollü bir ürünmüş. Kokusu ve ferahlatıcı etkisi çok hoşuma gitti. Tamam yine nemlendirmesi yeterli değil. Kurutuyor ama 4.5 TL'ye memleketimizin bir ürününü bu fiyata hem de mentollü bir krem almak önemli bir avantaj.

Cvp: Haksızlık yaptıklarımız - sfenks - 27/04/2021

Perma-sharp jilete hakkını vereyim. Başlarda bir türlü anlaşamıyordum, sonraki gün cildimde batma hissediyordum. Şimdi ne değişti bilemiyorum; belki sabun, fırça, alet, belki el melekesi, belki mevsimden kaynaklı cilt yapısı vs vs. Ama şu aralar çok beğendiğimi söyleyeyim.

Cvp: Haksızlık yaptıklarımız - Oldstyle - 27/04/2021

Bluebeard revenge ustura. Kendilerini kibirden dolayı kullanışsız bulup şuan yavrum diyip bağrıma basıyorum Big Grin