Geleneksel Tıraş Forumları
Köpürtme Tası İmalatı - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Kendin yap - DIY (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=42)
+--- Konu Başlığı: Köpürtme Tası İmalatı (/showthread.php?tid=10004)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Cvp: Köpürtme Tası İmalatı - habaz - 01/05/2019

(01/05/2019, Saat: 11:59)kalantorxl Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @habaz komşum cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Böyle bir kalıp aklıma gelmişti fakat çapalı olan tutamak kısmından dolayı kalıptan nasıl çıkarılır diye kafa yoruyordum. Resmi görünce yeni soru sorma ihtiyacı duydum. Kalıp esneyebiliyor sanırım aksi halde dökülen parçayı nasıl çıkarıyorsunuz diye düşünüyorum.

Kalıp çok esnek, kauçuk gibi. Yanlarını yırtılmadan tamamen açabiliyorsunuz. Youtube'da RTV2 kalıp silikonu diye arama yapın. Özellikle takıcılar, pastacılar ve mum yapanlar çok kullanıyor. Kullanımı da çok basit.

Cvp: Köpürtme Tası İmalatı - kalantorxl - 01/05/2019

Cevabınız için tekrar teşekkür ediyorum. Sürekli yeni ürünler çıkıyor ve takip edilmediğimiz zaman günün gerisinde kalıyoruz. Böyle bir malzemeden haberim yoktu. İlerleyen zamanlarda malzeme ile ilgili yardımlarınıza başvurabilirim. Ayrıca yaptığınız çalışmaları çok beğeniyorum kolaylıklar dilerim.

Cvp: Köpürtme Tası İmalatı - Köse123 - 01/05/2019

@habaz yine harika bir çalışma olmuş, elinize sağlık. Bir küçük sorum olacak. Bu RTV2 silikonunun akışkanlığı nasıl? Mesela bir tıraş aleti yapsak vida dişlerini detaylıca çıkartabilir mi?

Cvp: Köpürtme Tası İmalatı - habaz - 01/05/2019

(01/05/2019, Saat: 12:13)Köse123 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @habaz yine harika bir çalışma olmuş, elinize sağlık. Bir küçük sorum olacak. Bu RTV2 silikonunun akışkanlığı nasıl? Mesela bir tıraş aleti yapsak vida dişlerini detaylıca çıkartabilir  mi?

Aslında tıraş aleti yapmayı ben de düşünüyorum (Gillette New LC). RTV2'nin akışkanlığı iyi, dişleri detalıca çıkarabilir fakat epoksi malzeme dişlerde kullanılacak kadar sağlam değil (belki bakalit düşünülebilir). Ben epoksinin içine metal dişli malzeme gömmeyi planlıyorum.

Cvp: Köpürtme Tası İmalatı - Köse123 - 01/05/2019

Bilgilendirme için teşekkürler. Youtube da epoksiden vida-somun yapanlar var ama ben de uzun vadede malzemenin aşınacağından eminim. En sağlıklısı dediğiniz gibi hazır vida kullanmak.

Köpürtme Tası İmalatı - habaz - 02/05/2019

Bir tıraş tası da kiraz ağacından. Çok uğraştırıyor fakat ahşap ayrı bir güzel oluyor.

jqgo5x.jpg

2cqmlp3.jpg

9qe9w1.jpg

Köpürtme Tası İmalatı - turkoglum13 - 02/05/2019

@habaz Haldun abi, hergun ustune koyarak gidiyorsun. Allahim nazardan korusun ve daim etsin abi bu ugrasin.
Keyifle kullan abi.

Cvp: Köpürtme Tası İmalatı - habaz - 02/05/2019

(02/05/2019, Saat: 20:39)turkoglum13 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @habaz Haldun abi, hergun ustune koyarak gidiyorsun. Allahim nazardan korusun ve daim etsin abi bu ugrasin.
Keyifle kullan abi.

Teşekkürler komşum. Öğrenmeye devam ediyorum, her yeni yaptığım bir öncekinden güzel oluyor ve bundan büyük zevk alıyorum. Fakat biraz abarttım galiba, taslar ve fırça sapları birikmeye başladı. Birkaç hafta sonra topluca ilana koyacağım. İlgilendiğinizi biliyorum, bilgi vereyim istedim.

Cvp: Köpürtme Tası İmalatı - akndg - 02/05/2019

Bu tası
(02/05/2019, Saat: 20:31)habaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir tıraş tası da kiraz ağacından. Çok uğraştırıyor fakat ahşap ayrı bir güzel oluyor.

Bu tası Almaya adayım birinci sıraya lütfen beni yazın fiyat olarak ne düşünüyorsunuz çok merak ettim çok güzel bir el işçiliği

Cvp: Köpürtme Tası İmalatı - habaz - 02/05/2019

(02/05/2019, Saat: 20:59)akndg Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu tası
Bu tası  Almaya adayım birinci sıraya lütfen beni yazın fiyat olarak ne düşünüyorsunuz çok merak ettim çok güzel bir el işçiliği

Teşekkür ederim. Henüz bir fiyat belirlemedim.Çalıştığım bir kaç parça daha var. Bitirince ihtiyaç fazlası olanları ilana koyacağım.