Geleneksel Tıraş Forumları
Truefitt And Hill London'dan Geltir'e Özel Tıraş - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Video (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Konu Başlığı: Truefitt And Hill London'dan Geltir'e Özel Tıraş (/showthread.php?tid=2489)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

Truefitt And Hill London'dan Geltir'e Özel Tıraş - SirAdams - 03/05/2013

Aynen katılıyorum, İngiliz aksanı oturmuş adamda, çok uzun zamandır İngiltere'de olmalı.

(03/05/2013, Saat: 01:04)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yalnız Kamil aksağanı tam bir posh ingiliz aksanı olmuş böyle konusması için orda büyümüş olması gerekir yada en az 15 yıl ingiltere oda tüm türk ortamlardan uzak olmak kaydı ile.

Truefitt And Hill London'dan Geltir'e Özel Tıraş - canbaz - 03/05/2013

sıhhatler olsun Smile

valla elinde ustura kimseye teslim etmem kendimi. türk, ingiliz, fransız hiç farketmezBig Grin. ama allah için dükkan şahane, gidip yaşamak lazım.

Truefitt And Hill London'dan Geltir'e Özel Tıraş - tipsol - 03/05/2013

(03/05/2013, Saat: 01:14)SirAdams Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynen katılıyorum, İngiliz aksanı oturmuş adamda, çok uzun zamandır İngiltere'de olmalı.

(03/05/2013, Saat: 01:04)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yalnız Kamil aksağanı tam bir posh ingiliz aksanı olmuş böyle konusması için orda büyümüş olması gerekir yada en az 15 yıl ingiltere oda tüm türk ortamlardan uzak olmak kaydı ile.

Evet hem uzun hemde neredeyse hiç türkce konusmamış bile çünkü gün içinde konusulan 2-3 saat türkce bile o ingilizcenin altından kendini muhakkak gösterir. Sonucta 30 sene kalıp sadece derdini anlatacak kadar konusan insan bile var ben bu adamla telefonda konussam York dükü aradı sanardımSmile

York Dükü Big Grin Big Grin

(03/05/2013, Saat: 01:19)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(03/05/2013, Saat: 01:14)SirAdams Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynen katılıyorum, İngiliz aksanı oturmuş adamda, çok uzun zamandır İngiltere'de olmalı.

Evet hem uzun hemde neredeyse hiç türkce konusmamış bile çünkü gün içinde konusulan 2-3 saat türkce bile o ingilizcenin altından kendini muhakkak gösterir. Sonucta 30 sene kalıp sadece derdini anlatacak kadar konusan insan bile var ben bu adamla telefonda konussam York dükü aradı sanardımSmile

Yapma hocam, o keyfi mutlaka yaşamalısın Smile

(03/05/2013, Saat: 01:18)canbaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sıhhatler olsun Smile

valla elinde ustura kimseye teslim etmem kendimi. türk, ingiliz, fransız hiç farketmezBig Grin. ama allah için dükkan şahane, gidip yaşamak lazım.

Truefitt And Hill London'dan Geltir'e Özel Tıraş - Lord Sparhawk - 03/05/2013

(03/05/2013, Saat: 01:13)SirAdams Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Burası neresi ? Kuzey İrlanda'ysa yarın bile gidebilirim Smile United Kingdom pasaportu ya da vizesiyle gidilebiliyor da, Serbest İrlanda için İstanbul'a bir uğramam lazım Smile

(03/05/2013, Saat: 01:04)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu da direk 60 yıl öncesine ışınlanmak, İrlanda da olmak vardı

Düblin' de. Gidebilirsen kesinlikle git. o nostaljik ortamı görmek lazım. Trumpers' da aynı şekilde. Hatta gitmişken pall mall barbers'a da git, unutulmaz bir anı silsilesi olarak kalsın bir tıraşsever olarak. Smile

https://www.facebook.com/Waldorf.Barbershop

http://www.pallmallbarbers.com/

Bu arada, birazdan , Truefitt and Hill'den Gino'nun, sizlere isimlerinizle selam göndermeye çalıştığı kısa video parçasını yüklemeye çalışacağım... Big Grin Çok komik olduğu için konunun ciddiyetini bozmaması açısından başta yayımlamamıştım Big Grin

Dublin'se maalesef , üzerinde United Kingdom yazan pasaport ya da vizeyle gidilemez, ayrıca vize almak lazım.

Yalnız , son videodaki abla, bazılarının önerdiği gibi, fırçayla yuvarlak hareketler yapmadan, yüze düz boyama hareketiyle köpüğü yayıyor... İki metodu da önerenler var.

(03/05/2013, Saat: 01:34)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(03/05/2013, Saat: 01:13)SirAdams Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Burası neresi ? Kuzey İrlanda'ysa yarın bile gidebilirim Smile United Kingdom pasaportu ya da vizesiyle gidilebiliyor da, Serbest İrlanda için İstanbul'a bir uğramam lazım Smile

(03/05/2013, Saat: 01:04)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu da direk 60 yıl öncesine ışınlanmak, İrlanda da olmak vardı

Düblin' de. Gidebilirsen kesinlikle git. o nostaljik ortamı görmek lazım. Trumpers' da aynı şekilde. Hatta gitmişken pall mall barbers'a da git, unutulmaz bir anı silsilesi olarak kalsın bir tıraşsever olarak. Smile

https://www.facebook.com/Waldorf.Barbershop

http://www.pallmallbarbers.com/

Truefitt And Hill London'dan Geltir'e Özel Tıraş - Lord Sparhawk - 03/05/2013

Fırçanın nasıl kullanıldığının önemi yok, fırça bir araçtır üzerine titrenecek aman kılı dökülmesin diye ürke ürke kullanılacak bir sanat eseri değildir. Tam performansından faydalalıp ölü deriyi kazımak ve sakalları en iyi şekilde yumuşatmak için orta dereceye kadar baskıyla dairesel çalışmak en verimlisidir. Yıllardır bu şekilde kullanıyorum daha bir tane fırçamda zarar görmedi.

İkinci olarak boyama şeklinde yapılan olay köpük oluştuktan sonra eşit kalınlığa getirmede mantıklı onun dışında verim olarak dairesel çalışmaya herhangi bir üstünlüğünü göremiyorum.

Ha bu demek değil ki illa bir türlü kullanılacak. Nasıl alıştıysanız, nasıl iyi verim alıyorsanız o şekilde kullanın. Fırça sizin bir aracınız. Bakın ustura için murray carter'da benzer konuşuyor, bazılarının sırtı aşınmasın diye bantlamasından bahsederken, bu bir araçtır, tıraş gerecidir, süs değil, hem böyle üzerine titremek hiç de erkeksi değil diyor. Ki geometri bozulmaması için bantsız bilenmesi gerekliliğini de anlatıyor. Yani koleksiyonluk ya da çok pahalı özel bir ürününüz varsa üzerine titreyerek kullanın tamam ama diğerlerini istediğiniz gibi, keyif aldığınız şekilde kullanın arkadaşlar.

Yok kılları zarar görecek boyar gibi kullanayım, yok vücuduma zararlı döner yemeyeyim, aman şekeri çok baklava yemeyeyim, efendim ayakkabının formu bozulmasın bağcıklarını çözmeden giymeyeyim vs geçiniz arkadaşlar, hayat çok kısa, yiyin gari..

Açıklama için çok teşekkürler.

Sevgili Lord, Giriş-Gelişme-Sonuç şeklindeki yazılarına "hasta" oluyorum;

şu;

(03/05/2013, Saat: 01:57)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yok kıulları zarar görecek boyar gibi kullanayım, yok vücuduma zararlı döner yemeyeyim, aman şekeri çok baklava yemeyeyim, efendim ayakkabının formu bozulmasın bağcıklarını çözmeden giymeyeyim vs geçiniz arkadaşlar, hayat çok kısa, yiyin gari..

sonuç kısmına hala gülüyorum Big Grin Ana fikir önerme hepsi içinde...

Valla ben de yuvarlak hareketlerle kullanıyordum yıllardır, diğerini bir kaç kez denedim pek beceremedim, sadece fırça faslının son kısımda köpüğü yüzde homojen yaymak ve düzeltmek için yapıyorum Smile

Zaten Gino da yüzümde yuvarladı fırçasını Big Grin