Geleneksel Tıraş Forumları
Nisan Teması - ArtizaNisan , ArtisanApril - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: FORUM (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Forum: Etkinlikler (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Konu Başlığı: Nisan Teması - ArtizaNisan , ArtisanApril (/showthread.php?tid=7176)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Cvp: Nisan Teması - ArtizaNisan , ArtisanApril - Fallschirmjäger - 21/04/2016

Sizce Tekrar sipariş vermeye değer mi yada yeniden almayı düşünüyor musunuz ?
(21/04/2016, Saat: 00:07)Saltuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam ben gayet memnunum.tiras sonrasi ozellikle cok hosuma gidiyor.cedre patchouli degil de rose de pushkar koku olarak daha hafif daha genele hitap ediyor o olsaydi daha severek elim giderdi

Cvp: Nisan Teması - ArtizaNisan , ArtisanApril - Saltuk - 21/04/2016

(21/04/2016, Saat: 00:33)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sizce Tekrar sipariş vermeye değer mi yada yeniden almayı düşünüyor musunuz ?

Hocam zor bir soru oldu bu Smile elimde bir suru vegan sabun var benzer. bu çeşitlilik icinde baska bir sabun almam sanirim ama elimde olmasa rose de pushkar dan bir kutu daha alir kullanirim elbette basarili bir urun.ha omur boyu kullanabilirim dedigim tek vegan sabun Qedman.o da biter yakinda stoklarda.arayisiniz varsa muhakkak edinin

Sorma nedenim çok farklı. Bir artisan sabun formülü geliştiriyorum piyasada denemediğim artisanlardan biri Le pere Lucien eğer çok memnun kalınan bir ürünse onu da alıp deneyecektim ama genel olarak yurt içi/yurt dışı olmasada olur ürünlerinden olduğu için ya hiç almayacağım yada birisi numune yollarsa denemiş olacağım sağlıcakla kalın Smile
(21/04/2016, Saat: 10:15)Saltuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam zor bir soru oldu bu Smile elimde bir suru vegan sabun var benzer. bu çeşitlilik icinde baska bir sabun almam sanirim ama elimde olmasa rose de pushkar dan bir kutu daha alir kullanirim elbette basarili bir urun.ha omur boyu kullanabilirim dedigim tek vegan sabun Qedman.o da biter yakinda stoklarda.arayisiniz varsa muhakkak edinin

Dilerseniz ben yollayabilirim.qedman bizde cok kullanani olmasa da bol esansiyel yagli,killi,gliserinli cok cok onde bir vegan sabun.amaciniz en ozele ulasmaksa ondan da gonderebilirim.kullandigim 30dan fazla sabun icinde en cok etkilendigim o oldu nitekim

Cvp: Nisan Teması - ArtizaNisan , ArtisanApril - onurcakmak - 21/04/2016

Catie's Bubbles'ın son serisi French+ versiyonu. French Style'a ek olarak jojoba yağı var ve ambalaj gramajı yarı yarıya daha düşük. Krema kıvamında çok güzel köpüğü var ve kayganlık (slickness) çok çok üst düzeyde. Koruyuculuk biraz zayıf gibi geldi bana.

edb04a3debc60b6e5b3e935dc3d63f76.jpg

Cvp: Nisan Teması - ArtizaNisan , ArtisanApril - Nani Kuş - 21/04/2016

@onurcakmak hocam iyi günlerde kullanın ve sıhhatler olsun .

Onur hocam ben kayğanlık ve koruyuculuğu bugüne kadar hep aynı biliyorum . Koruculuk derken ne kast ediliyor bilği verebilirmisiniz .

Fransız Bentonit kili şu anda elimde mevcut, zaten Nevşehir'den gelen killerde var. Killi tıraş sabununu da hiç denemedim. Benim için bu sabunlar kilometre taşı olabilir. Haberleşelim hocam. Teşekkür ediyorum.

(21/04/2016, Saat: 18:25)Saltuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dilerseniz ben yollayabilirim.qedman bizde cok kullanani olmasa da bol esansiyel yagli,killi,gliserinli cok cok onde bir vegan sabun.amaciniz en ozele ulasmaksa ondan da gonderebilirim.kullandigim 30dan fazla sabun icinde en cok etkilendigim o oldu nitekim

(21/04/2016, Saat: 21:44)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fransız Bentonit kili şu anda elimde mevcut, zaten Nevşehir'den gelen killerde var. Killi tıraş sabununu da hiç denemedim. Benim için bu sabunlar kilometre taşı olabilir. Haberleşelim hocam. Teşekkür ediyorum.

Bir Nevşehirliye denk gelmeniz isabet oldu o zaman Cool özelden yazarsınız hocam.
@onurcakmak aynı sabundan sipariş vermiştim,gümrükte takılmıştı içimde kaldı vallahi,size nasipmiş güle güle kullanın Smile

Cvp: Nisan Teması - ArtizaNisan , ArtisanApril - onurcakmak - 21/04/2016

@Nani Kuş hocam aslında bu sabunun özellik tariflerini ben biraz kişisel bulurum. Videoblogcular olsun yerli yabancı forumlarda yazan arkadaşlar olsun kişilerin sabuna bakış açısı farklılık gösterebiliyor. Bu konuyu derinlemesine konuşacak olursak bunu farklı bir başlıkta uzun uzun yazmak lazım, o nedenle ben çok kısaca sadece kendi bakış açımdan bu koruyuculuğa değineceğim.

Örneğin bazı kullanıcılar yastıklama ile koruyuculuğu bir görür, bazısı kayganlık ile koruyuculuğu bir görür. Ama benim bakış açımda bu üç faktör birbirindnen ayrı değerlendirilmeli. Ben dediğim gibi kendi bakış açımdan tarif edeyim. Kayganlık, sabunun, köpük katı da olsa yumuşak da olsa ciltte jileti veya usturayı kaydırma kabiliyetidir. Koruyuculuk, sabunun yine her ortamda ciltte bıraktığı, sabundan oluşan koruyucu film tabakasına benzer kalıntı diyeyim. Catie's Bubbles'ın çok güzel bir kayganlığı var, hatta perde arasında dahi sanki cildime losyon boca etmişim gibi bir his bıraktı. Ancak Koruyuculukta bahsettiğim o ince sabun filmi tabakasını sabunun ilk perdedeki en katı haliyle dahi pek istediğim düzeyde gözlemleyemedim. Yastıklamayı da ben köpüğün hacim kabiliyeti olarak görürüm ki bu da tıraş aletini cildimize koyduğumuzdaki süspansiyon vazifesi olarak değerlendiririm. Kısaca ancak bu kadar anlatabildim, umarım açıklayıcı olmuştur.

@Saltuk üstad üzüldüm gerçekten. Ben de geçen gün ilk defa yüzleştim bu durumla ve sicili kirlettim. Onlarca siparişim oldu bu zamana kadar ve çoğunluğu malum yasak ürünler. Ancak sebebini internetten araştırınca sonrdan öğrendim, sipariş verdiğim site baya bi mimlenmiş gümrükte, ondan dolayı olduğunu düşünüyorum.

Cvp: Nisan Teması - ArtizaNisan , ArtisanApril - Saltuk - 22/04/2016

O site hangisiymis hocam paylasirsaniz biz de dikkat ederiz alisveris yaparken