Geleneksel Tıraş Forumları

Tam Versiyon: Suluk Matara Tavsiyesi.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhabalar dostlar.
su hayattır sağlıktır. bol bol içmeli , uzun vadede daha iyi tıraşlar için cildimizede iyi gelir
malum sıcaklar arttı su tüketimimizde..
geleneksel tıraşçı gereksiz atık ve fazla tüketime karsıdır şiarından yola cıkarak pet şişe tüketimini azaltmak ve daha kaliteli su içmek için iyi bir taşınabilir suluk matarada en iyi yardım ve öneriyi sizden alırım diye düşünerek konuyu actım .

evden cıkarken yanıma mutlaka su alırım
spora yürüyüşe giderken mutlaka
sabit oturmam gezerim saga sola giderim her gün ve mutlaka su

hesap yaptım dün ve tam 8 adet pet şişe tüketmişim . 8 adet pet atık bıraktım dünyaya . bu sebebden matara almak istiyorum . damacanalardan evden işten komsudan sağdan soldan suyumu doldurup yola devam için .

fazla agır olmasın elde şık dursun
arabada v.s. bırakınca 1-2 saat max suyun kalitesi lezzeti bozulmasın
1 litreyi gecmesin hatta 0,6 ile 0,8 lt ideal
aşagıdaki ürünleri buldum ama tam nedir nasıldır bilmiyorum. basit plastikler dısında ne kullandım matara ne bi konusu gecti dost meclislerinde .
bilen yardım ederse hem ben hem yukardaki gerekcelerime hak vererek benimle aynı yola girmek isteyenler cok memnun olacaktır. şimdiden teşekkürler.

http://www.termos-matara.com/aladdin-06l...mos-matara

http://www.termos-matara.com/contigo-06l...lik-matara

http://www.termos-matara.com/ferrino-dri...u-matarasi

https://www.tchibo.com.tr/sogutucu-bolme...B6kG3uFYLL
Laken veya Sigg in aluminyum mataralarını oneririm. Kullanıyorum, hem hafif hem dayanıklı.
http://www.termos-matara.com/sigg-swiss-...06l-matara
tupperware matara kullanıyorum fena değil haa görünüş olarak çok bir şey vaadetmiyor ama suya plastik tadı veya metal tadı kokusu vermemesi benim için en büyük artısı.
Bende spora giderken tupperware sise aliyorum pratik oluyor.
Aladdin marka 0,75 lt. bas iç matara vardı, onu tavsiye edebilirim. Sağlamlığı geçip pratiklik isteniyorsa Suco alın, fişini atmayın. Birşey olursa yenisiyle değiştiriyorlar.
Metal olanlarında sigg i tek geçerim giydirme kılıflarıyla soğuk tutma kapasitesi oldukça artırılabiliyor. Uygun fiyat istersen 500ml lik herhangi bir çelik termos 6 saat civarı serinliği tutacaktır.
Tercihlerde öncelik tat ve sağlıksa mecburen cam alacaksın onlarında tek handikapı hassas ve kırılgan olmaları bu handikapıda uygun kılıfla bi nebze azalta bilirsin.
Benim cam olanların hepsi bir şekilde kırıldı. Çelikler üzerleri yamukluklar olsada hala sağlam ama tadı pek beğenmiyorum.
Su için bakkallarda satılan 500ml şişeleri kullanıyorum hem dikkat çekmiyor hem de telafi edilebilir ürünler. Yarım şişe su buzlukta kapağı açık dondurup üsten ekliyerek 3- 4 saat serin su içiyorum.
Değerli tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim .
Aladin çelik termos matara siparişi verdim .
Spor ve araç kullanırken tek elle aç iç kolaylığı ve çelik oluşu nedeniyle
Ama laken de aklım kaldı.
Daha çok içme suyu , daha az pet şişe tüketilmesi dileklerimle ..
Bende hem termos marka çelik hemde laken var. İkisininde üstünlükleri var. Lakeni aracın koltuğuna taktım tatil boyunca ve çocuklar beğenerek kullandılar, ayrıca ofiste iş görüyor ancak soğuk tutma özelliği ile dezenfeksiyonu zor. Çelik thermos 24 Saat suyu soğuk tutuyor, sızdırma yapmıyor, temizliği kolay ancak haznesi mecburen ufak (bardak tutucuya sığıyor benimki) ve fiyatı lakenin iki katı. Eğer kahve, çay tuketmeyecekseniz ve taşımak problem değilse laken öneririm.
(24/07/2018, Saat: 13:42)gidakontrol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Bende hem termos marka çelik hemde laken var. İkisininde üstünlükleri var. Lakeni aracın koltuğuna taktım tatil boyunca ve çocuklar beğenerek kullandılar, ayrıca ofiste iş görüyor ancak soğuk tutma özelliği ile dezenfeksiyonu zor. Çelik thermos 24 Saat suyu soğuk tutuyor, sızdırma yapmıyor, temizliği kolay ancak  haznesi mecburen ufak (bardak tutucuya sığıyor benimki) ve fiyatı lakenin iki katı. Eğer kahve, çay tuketmeyecekseniz ve taşımak problem değilse laken öneririm.bu arada iki litrelik lakeni tel elle kullanmak mümkün değil, thermos ise bu iş için yaratilmis