Geleneksel Tıraş Forumları

Tam Versiyon: Red One Shaving Jel
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Herkese merhaba,
Öncelikle bir inceleme yapacak kadar tecrübeli olmadığımı belirtmek isterim. Benimki sadece tavsiye yazısı olabilir Smile kendim kullanıp çok memnun kaldığım üründen komşularımı da bilgilendirmek istedim.
Forumda arattım ancak bulamadım, varsa moderatöler üstadlar birleştirebilirler.

Pahalı olmayan, kolay bulunabilen ve yerli bir tıraş öncesi ürün arayışı içerisindeydim. Karşıma Red One Shaving Jel çıktı. Denemek adına daha küçük boyutunu almak istedim ancak, kargo ücretiyle neredeyse büyük boyla aynı fiyata geldiğini görünce ben de 1000 ml olan büyük boyunu aldım. Gittigidiyor’dan kargo ücretsiz, 19,90 TL ye aldım. Yaklaşık 10 gündür kullanmaktayım. Tıraş olmadan önce bir miktar elime sıkıp masaj yaparak sakallara yediriyorum. Sonrası klasik köpürtme ve tıraş seansı aynen devam.
İlk tıraşım da acaip kolay kesilen sakallar, tahrişsiz tıraş ve kaymak gibi bir cildi görünce, daha önceden beğenmeyip kaldırdığım jiletlerle ( astra yeşil, perma sharp, rapira pembe kırmızı) de ayrı ayrı denedim. Ve sonuç hepsi de pürüsüzsüz, tahrişsiz, kolay tıraşlar oldu.
Bu ürünü denerken tüm tıraşlarımda aynı sabun (cella) ve aynı makineyi ( mühle R41) kullandım.

Benim gibi, uygun fiyatlı kolay bulunabilen tıraş öncesi ürün ihtiyacı olan komşularıma kesinlikle tavsiye ederim.

Herkese saygılar.

2j35n9e.jpg
3519w5t.jpg
vncebq.jpg
2wfpely.jpg
11rw5yh.jpg
Dostum, Akatlar gurubu (blueness vs. ) gibi, Red One gurubu da iflas etti diye biliyordum ben. Blueness lar falan piyasada pek kalmadı ama bu redone ları cokca ucuz urun satan dukkanlarda goruyorum. Bunlar stok da kalan urunlermidir yoksa iflas haberi mi yanlıs bilmiyorum.
@dikdik_s olabilir üstad. İnternette çokca çıkınca işin o kısmına hiç bakmadım, bulmuşken aldım Smile
Blueness olanını metro marketten ucuz diye almıştım. Normalde sabun yerine kullanılıyor. Yüze sürüp tıraş oluyorsun. Bir kez kullanıp kenara koymuştum sonrada döküp kutusunu ıvır zıvır kutusu yaptım. Kutu iki yıldır hala ilk günkü gibi parfüm kokuyor .
Blueness'ler daha kaygan, RedOne ise daha az kaşıntı yapıyor, sanki daha sağlıklı gibi. Tek başına tıraş olunacak ürün değil ikisi de bence ama hani sadece jel ile kalayım diyen olursa sanki Blueness biraz daha kaygan, koruyucu olacaktır.
Üzerinde masaj yaparak yüzünüze sürün, ardından yüzünüzü köpürtün diye yazıyor. Bence de tek başına kullanılacak bir ürün değil. Ben de üzerinde yazdığı gibi kullanıyorum, gayet memnunum.
(10/02/2018, Saat: 21:57)mimaras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Üzerinde masaj yaparak yüzünüze sürün, ardından yüzünüzü köpürtün diye yazıyor. Bence de tek başına kullanılacak bir ürün değil. Ben de üzerinde yazdığı gibi kullanıyorum, gayet memnunum.

Blueness de ıslak yüze sürün tıraşa hazırsınız yazıyor. Bir ara berberlerde kullanımı kolay diye dadanmıştı bu jele o şekilde kullanıyorlardı .