Geleneksel Tıraş Forumları

Tam Versiyon: Supply SE Custom İnceleme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Evet aletler farklı segmentlerde ama bende agresiflik konusunu r41 ile kıyaslama yapma gibi bir huy oluştu, her agresif tıraş aletini r41 ile kıyaslama yapmadan tercihimi yapmıyorum.Yorum için teşekkürler.
(31/05/2017, Saat: 14:45)Mert_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Birkaç yorum okudum ama sizinde görüşünüzü almak isterim, agresif kafayı kıyaslıyabiliceğiniz bir DE tıraş aleti varmı?.Mesela muhle r41 gibi.Bu arada Supply SE maggard'da first class kargo dahil $102'a.

Maggard sitesinde satılan Classic(79 USD) galiba.
Mild, Classic ve Aggressive başlıklarını içeren Custom modelini sadece firmanın kendi sitesinde görebildim.(99 USD)
(31/05/2017, Saat: 23:20)Men-Sup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Maggard sitesinde satılan Classic(79 USD) galiba.
Mild, Classic ve Aggressive başlıklarını içeren Custom modelini sadece firmanın kendi sitesinde görebildim.(99 USD)

Merhabalar linki aşağıda:
http://www.maggardrazors.com/product/sup...nt-plates/
(22/05/2017, Saat: 12:47)corpus36 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Öncelikle aleti almamdaki katkılarından dolayı  (Her zamanki gibi Big Grin) @GartBnx Burak Beye çok teşekkür ederim.

Alette parmak izi sevmediğim için mat olanını tercih ettim. Alet paslanmaz çelik ve işçiliği genel olarak iyi. Fakat kesinlikle bir Rocnel değil. Üç ayrı başlığı var. Ağırlığı, duruşu ve dengesi gayet güzel. Jilet tutuşunda hiçbir sıkıntı yok. Başlık kısmı hariç tek parça bir alet ve sapında kaymayı önleyici herhangi bir girinti çıkıntı yok. Ancak tıraş olurken bu hiç sıkıntı yaratmadı. 1.90 boyundayım ve ellerim yeterince büyük, buna rağmen aletin kullanımında hiç sorun yaşamadım. Jilet yüklemesi de çok kolay. Düzgün yerleştirdikten sonra hiç sıkıntı yaşanmıyor.

Gelelim tıraşınaaaa. Vayyy arkadaş bu kadar mı güzel kayar bir alet. Burak Beyin dediği gibi akıyor yüzde Big Grin Agresif olan kafa ile tıraş oldum. Alet tek perdede gayet güzel bir iş çıkardı. Ama sırf bu zevki daha çok yaşayabilmek için ikinici perdeyi de oldum. Sonuçta tertemiz ve mermer gibi bir cilt bıraktı geride. Tabi bunda MDC sabunun da büyük payı var. Gerçekten çok güzel bir sabun. İkinci perde sonunda bastım şapı ve ne bir yanma ne de başka birşey. Çok memnun kaldım tıraşından. Bu arada jiletin markası yazmıyor ama keskinliği ve konforu oldukça iyi. Bizim gibi sert ve yoğun sakalı olanların agresif kafa dışındakileri kullanacağını sanmıyorum.

Sonuç olarak maddi durum müsait ise alınabilecek bir alet. Tıraşı gerçekten keyif verici. Acil tıraş olunması gereken bir durumda üzerine düşeni yapar bu alet. DE lerden sıkıldaysanız bu alet güzel bir alternatif. Umarın yardımcı olabilmişimdir. Herkese hayırlı günler ve tahrişsiz tıraşlar dilerim.

Saygılar.

NOT  : Müsait bir zamanda tıraş resimlerini de paylaşacağım.

@corpus36 Bey teşekkür ederim. Görüşlerinizi paylaştığınız için gerçekten bu aleti satın alma isteği oluşturdunuz. Bu sebep ile aleti satın almak istiyorum. Nasıl bir yol izleyebilirim. Bana da @GartBnx Burak Bey Yardımcı olabilir misiniz?
Supply ile dördüncü tıraşımı olduktan sonra ilginç bir alet olduğuna karar verdim. Ağırlığı, dengesi, sapın kaymaması, kompakt kafa yapısıyla kolay manevra imkanı sağlaması, jilet tutuşu, açının kolaylıkla bulunabilmesi, kendine has kesim hissiyatı olumlu özellikleri. Aletin üzerinde gelen orta agresiflikteki plakayı kullanıyorum. İlginçlik tıraşın ilk perdesinin sonuna doğru kendisini gösteriyor, tam " Oh ne güzel akıyor, ne konforlu aletmiş" dediğim zaman ya çenemde ya da boyun bölgesinde küçük kesiklerin olduğunu fark ediyorum. Dört tıraşımda da durum aynıydı; tıraş öncesi hazırlığın, köpüğün standart olduğunu ve bastırmadan tıraş olduğumu eklemeliyim. Belki de bu durum jiletten kaynaklanıyordur, çok övülen Shick Proline B20 ile de denemek lazım. Bir de çok yakın tıraş isteyen arkadaşlar için uygun bir alet olmayabilir, istediğiniz yakınlık için bir perde fazlası gerekiyor gibi. Dört tıraşlık izlenimlerim bu şekilde; herkese keyifli tıraşlar dilerim.
(13/09/2019, Saat: 00:06)Razorlazer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Supply ile dördüncü tıraşımı olduktan sonra ilginç bir alet olduğuna karar verdim. Ağırlığı, dengesi, sapın kaymaması, kompakt kafa yapısıyla kolay manevra imkanı sağlaması, jilet tutuşu, açının kolaylıkla bulunabilmesi, kendine has kesim hissiyatı olumlu özellikleri. Aletin üzerinde gelen orta agresiflikteki plakayı kullanıyorum. İlginçlik tıraşın ilk perdesinin sonuna doğru kendisini gösteriyor, tam " Oh ne güzel akıyor, ne konforlu aletmiş" dediğim zaman ya çenemde ya da boyun bölgesinde küçük kesiklerin olduğunu fark ediyorum. Dört tıraşımda da durum aynıydı; tıraş öncesi hazırlığın,  köpüğün standart olduğunu ve bastırmadan tıraş olduğumu eklemeliyim. Belki de bu durum jiletten kaynaklanıyordur, çok övülen Shick Proline B20 ile de denemek lazım. Bir de çok yakın tıraş isteyen arkadaşlar için uygun bir alet olmayabilir, istediğiniz yakınlık için bir perde fazlası gerekiyor gibi. Dört tıraşlık izlenimlerim bu şekilde; herkese keyifli tıraşlar dilerim.

Selamlar komşum,
Evet aynı dediğiniz bölgelerde bende noktasal kanamalar yaşadım.
Çok hafifte olsa jilet Tıraş olurken oynuyor bence bundan kaynaklanıyor.
Öte taraftan vidadaki yay fırlayacak hissi veriyor.
Bunun dışında işçiliği gayet güzel.
Bu aleti hep merak ediyordum, şimdi de alasım geldi açıkçası Smile
Sayfalar: 1 2