Geleneksel Tıraş Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Klasik gitarlardan anlayan komşularım tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Bağlama çalmayı makul seviyelerde öğrendikten sonra şimdide gitara başlamaya karar verdim. Daha önce başarısızlıkla sonuçlanan bir denemem olmuştu. Bunda elimdeki gitarımsının (manuel raymond) etkisi büyüktü. Bir kaç gündür deli gibi gitar araştırması yapıyorum. Ancak Buridan'ın eşeği gibi bir karar veremedim. 700 ile 1200 tl arasında bir bütçem var. Belirttiğim bütçe aralığında bana hangi klasik gitarı önerebilirsiniz ?
(09/01/2017, Saat: 21:29)kirli sakal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Bağlama çalmayı makul seviyelerde öğrendikten sonra şimdide gitara başlamaya karar verdim. Daha önce başarısızlıkla sonuçlanan bir denemem olmuştu. Bunda elimdeki gitarımsının (manuel raymond) etkisi büyüktü. Bir kaç gündür deli gibi gitar araştırması yapıyorum. Ancak Buridan'ın eşeği gibi bir karar veremedim. 700 ile 1200 tl arasında bir bütçem var. Belirttiğim bütçe aralığında bana hangi klasik gitarı önerebilirsiniz ?

Linkteki gitarı şiddetle öneririm. Fiyatına aldanmayın, başlangıç için çok güzel bir gitardır. Bende aynı markanın yine pro-1 serisine ait bir akustik gitarı var ve kendisiyle çok iyi anlaşıyoruz. Sesi, malzeme kalitesi, çalım rahatlığı, işçilik vs. son derece tatmin edici. Tanıtım videosu da size yol gösterir kanaatimce.  

http://www.n11.com/arama?q=Epiphone+Pro-...=PRICE_LOW(10/01/2017, Saat: 00:58)calexico Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Linkteki gitarı şiddetle öneririm. Fiyatına aldanmayın, başlangıç için çok güzel bir gitardır. Bende aynı markanın yine pro-1 serisine ait bir akustik gitarı var ve kendisiyle çok iyi anlaşıyoruz. Sesi, malzeme kalitesi, çalım rahatlığı, işçilik vs. son derece tatmin edici. Tanıtım videosu da size yol gösterir kanaatimce.  

http://www.n11.com/arama?q=Epiphone+Pro-...=PRICE_LOW
Calexico tavsiyen için teşekkür ederim. Tavsiyeni denenecek gitarlar listesine ekledim. Gerçekten gitarın fiyatı, kullanılan malzemenin kalitesine bakılırsa çok uygun. Senin bu gitarı hiç deneme fırsatın oldu mu ?
Lord Sparhawk üstat buralarda olsaydı yardımcı olurdu. yaklaşık 10 sene önce mygitar forumunda yazılarını severek okurdum. Foruma daha önce denk gelmediyseniz bir göz atın isterseniz http://www.mygitar.com/forum/forum/yeni-...A3%C2%A7in
(10/01/2017, Saat: 21:31)utarkn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Lord Sparhawk üstat buralarda olsaydı yardımcı olurdu. yaklaşık 10 sene önce mygitar forumunda yazılarını severek okurdum. Foruma daha önce denk gelmediyseniz bir göz atın isterseniz http://www.mygitar.com/forum/forum/yeni-...A3%C2%A7in

utarkn Lord Sparhawk' ın mygitar' daki yazılarının bazılarını okudum. Çok aydınlatıcı bilgiler vermiş gerçekten. Ama aradan baya bir zamanda geçmiş. Daha güncel tavsiyelere ihtiyacım var. Lord Sparhawk' ın değerli bilgileriyle burada da insanları aydınlattığını biliyordum. Vereceği tavsiyeler gitar tercihimde kesinlikle çok etkili olacaktır.
Yıllarca Yamaha kullandım. Benim gitarımı çalan herkes de tonuna hayrandı. Tavsiye edebilirim